Годишна форумна класация на розите

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

Хубаво е ако се възприеме този начин на гласуване или ако във форума изобщо технически е възможно да се направи, табличката да си остане що-годе в тоя вид.
Аз примерно, оценям розите повече по красотата на цвета и не толкова по формата на храста, защото при мен са повечето в групи и там акцента е върху цветовете.
При calico и други е точно обратното.
За мен също така е важно да мога да си набера букет от розите, защото така имам възможност да им се радвам още 2-3 дена (обикновено съм при тях само в събота).
Те (розебук) са я изстрадали тая табличка така, че да пасва на всички и може да почерпим опит от тях.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от calico »

Господинов, аз нямам нищо против да е точно същата таблицата :daaa: , вярно че е изпробвана в практиката.
Който иска да прави градина, рано или късно ще разбере, че се изисква хармоничен храст и добър обем, иначе не става градината. А който иска да колекционира красиви цветове, пак ще се ориентира, то това са двете основни направления. Опитваме се да ги съчетаем, но то е все едно олио и вода да смесваш. Зависи всеки какво иска, кое му е на сърце, тук лошо и добро няма, има лични предпочитания, и за мен са еднакво важни :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 587 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от greeneyed »

Daniela Pargu написа:Мен ,като нерозарка,никой не ме пита, но да кажа и аз :dovolen:
Това с отсипването е много важно нещо! :daaa:
При мен времето на основния цъфтеж е все в дъждовно време и
повечето розички мухлясват на пъпки и не се развива цвят.Почиствам,режа.../не ми тежи труда/
Мин.год. беше по-сухо и видях цветовете на повечето .
Та това ме е отблъснало от нови рози!
Инфото ще е много полезно за случай като моя! :daaa:
Мухлясват на пъпки при продължително влажно време рози с много пълни цветове- напр.Пашмина. Това няма нищо общо с обсъждания показател. Розите, които не се налага да режа задължително , за да заложат повторно цветове, при мен са Еден, Лимончело , Ebb tide/пак Еден/, Абракадабра. Представяте ли си да режа всеки цвят на Еден? 8-) Засъхва си цвета, а от други пазви пуска нови цветни пъпки.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от ToBo »

Любимка: Burgundy Ice
Единствената ми роза, засадена изцяло в почва от Люлин планина поради липса на друга, а там имаше само камъни, които махнах. Може и затова да се представя толкова добре при мен. Кисела глина с широколистна листовка. Има и емоционален момент - първата ми роза, поръчана чрез форума
Изображение

Най-цъфтяща Eyes for you
Изображение

Разочарование: Biedermeier. Не ще да цъфти и това си е. Няма снимка от сезона.

По-добре късно, отколкото хич - за класацията :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1684 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от Гео, граф »

Натутках се и аз, нищо че не съм розарка :sblush:

1. Любимата ми роза за 2017 г. ?

За мен най и по Розата не само за 2017, но и за 2016г. е Augusta Luise :sstar: :sstar: :sstar: ! Мярнах тъдява, че е обругана от някой, може би не си е на мястото, знам ли. Аугуста при мен е разположена под доста шарената сянка на една съседска вишна, но и да го нямаше дървото, пак повече от 3-4 часа слънце не мога да осигуря. Освен фамозни букети от сьомгово-розови гъсти цветове, които са неземно красиви във всеки момент от развитието си, тя е чудесно оформен здрав, изправен храст, със лъскави тъмнозелени листа, не се маносва, няма черни петна, държи сравнително дълго цветовете. Единствената ми забележка е, че повторния ѝ цъфтеж е значително по-слаб. Но пък вадеше самотни пъпки до края на сезона. Пиша ѝ отличен :slove: !!!

2. Най-обилно цъфтящата ми роза за сезона?

За 2017г. като най-цъфтежни при мен се представиха две рози.
Едната е Nostalgie :sstar: :sstar: ! Разположена е на слънце, прави яки, стройни клони, увенчани с ония ми ти излъчващи светлина цветове, също като Аугуста е с лъскави, здрави листа. Изобщо при мен рядко има мана (с малки изключения), явно е доста проветриво, влагата никога не е в излишък. Силно уважавам розите на Тантау :nod:
Другата е остинката Grace :sstar: ! Тя е целосезонна машина за цвят, въпреки (или поради) разположението си до Аугуста в сянката. По-ниската ми оценка идва от факта, че клонките ѝ са тънички и меки и ако не е подпряна/вързана, тежките цветове се въргалят по земята. Единствената ми роза с пирамида.

3. Черен списък или розата, която ни е разочаровала за годината

Традиционно зле се представя розовия гюл, старинна маслодайна роза, чието име не знам. През сезон цъфти с по 2-3 цвята (обаче пък ухае като за световно!), задължително всяка година се маносва зверски, вечно е оклюмало-сивееща, добре че поне не е на предна линия, иначе отдавна да е отпътувала.
Crazy for you също е много зле, но не е виновна горката роза, а мястото на което е (поради невъзможност за по-добро).
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от liubami »

Любимата ми роза, ever, Lady of Shalott, симетричен храст, не боледува, абсолютен фаворит ми е!

Изображение
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”