Годишна форумна класация на розите

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

Calico, лично за мен, тези класация е стойностна, защото все пак е на Световната федерация на розовите общества, т.е. 39 държави членки са гласували така.
Това естествено няма да накара никой, който не харесва дадена роза да вземе да я харесва.
По скоро е един друг прочит/ поглед върху тези рози.
Пуснах я по скоро, като любопитен факт, а не да повлиявам на вкуса на някой.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 339 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от Di_Va »

Екстра си е класацията, Господинов, пък вкусовете ни все са разни, то е ясно !
Понякога в една година ни харесва дадена роза, другата година я недолюбваме :nod: , пък други ни станат фаворитите!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от calico »

gospodinov написа:Calico, лично за мен, тези класация е стойностна, защото все пак е на Световната федерация на розовите общества, т.е. 39 държави членки са гласували така.
Това естествено няма да накара никой, който не харесва дадена роза да вземе да я харесва.
По скоро е един друг прочит/ поглед върху тези рози.
Пуснах я по скоро, като любопитен факт, а не да повлиявам на вкуса на някой.
абе само си коментираме плюсовете и минусите на класациите, ти сега да не се разсърди :tzvetentze:

не мога да видя тази световна класация, не ми се уголемява екрана и не разчитам. ама пише ли по какви критерии ги класират и как става?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от alexalex12 »

Хайде да си кажа и аз :lol:
1. Любима - :hmmm: Трудно ми е да определя, ама ще напиша Zeelandia
2.Най- цъфтяща Sunshine Babylon Eyes
3. Разочарование - Augusta Luise тази есен бях на ръба да я извадя, ама реших да и дам последен шанс да размисли и да се вземе в ръце-да покаже какво може :lol:
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

calico написа:
gospodinov написа:Calico, лично за мен, тези класация е стойностна, защото все пак е на Световната федерация на розовите общества, т.е. 39 държави членки са гласували така.
Това естествено няма да накара никой, който не харесва дадена роза да вземе да я харесва.
По скоро е един друг прочит/ поглед върху тези рози.
Пуснах я по скоро, като любопитен факт, а не да повлиявам на вкуса на някой.
абе само си коментираме плюсовете и минусите на класациите, ти сега да не се разсърди :tzvetentze:

не мога да видя тази световна класация, не ми се уголемява екрана и не разчитам. ама пише ли по какви критерии ги класират и как става?
Ти пък......да не сме деца да се сърдим...няма за какво, всеки е в правото си да харесва каквото си харесва :D
Като кликнеш на снимката, в горния ляв ъгъл трябва да има две лупички, натискаш тази с плюса и се отваря в пълния размер, поне при мен е така.
На мен винаги ми е било любопитно да гледам такива неща, най малкото да сверя собственото си виждане с това на хора от други държави и да погледна розите с техните "очи".
Слагам снимката на друг сайт, може да се вижда по-добре.
Изображение
Розите в световната зала на славата се избрани с гласуване на 39-те държави-членки на Световната федерация на розовите общества и обявени в конвенциите на Световната роза.
Избора се прави на всеки 3 години и е въз основа победителите от всички международни конкурси.

Ето линк директно от сайта на WFRS на"Залата на славата на розите"
http://www.worldrose.org/awards/hof/hof.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето и "Зала на славата на старинни рози" ...Bell :gydigydi:
http://www.worldrose.org/awards/oldhof/oldhof.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Тук пък победителите от всички конкурси за 2017 година, има и за други години.
http://www.worldrose.org/trials/2017/trials00-2017.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от calico »

оо, благодаря, сега ги видях

добре де, на теб лично какво ти носи тая класация , дето пак не разбрах по какви критерии се прави?
Какво ти казва на тебе, каква информация ти носи, освен че тия рози тук са най-харесваните?

може би са имали предвид рози за букети? и това и критерий, и тия таман за това стават идеално... :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

Избира се с гласуване на база победителите от всички международни конкурси с гласуване от всички страни членки - по този начин се избира.
На мен тази класация лично ми носи познанието и информацията, че тези хора са гласували по-този начин за тези рози.
След като тези рози са в световната зала на розите, значи те заслужават да са там, няма грозна роза, всичко е въпрос на лична преценка и виждане.
То мое съждение е продиктувано от веруюто, че човек трябва постоянно да се учи и да попива опита на другите, пречупен през собствения си мироглед.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от calico »

офффф, аз ли не мога да обясня, ти ли не ме разбираш? :ufff:
не говорим за грозни или хубави рози, ясно че всички са хубави, грозна роза няма. Абстрахирай се от красотата им.

значи не знаем по какви критерии тези международни общества и експерти ги избират?
Първата най-здравата роза ли е? Най-цъфтежната? Най-ароматната? С най-симетричен храст? Най-държи на дъжд? Или за всичко това се дават точки, кое качество тогава е с най-голяма тежест - визията или здравината или храста или аромата?

ей това ме интересува, а не красотата им...

ако просто са пуснали лайкове в нещо като ФБ, както вероятно е станало, значи нищо освен вкуса на хората не класират.
а това сам разбираш, че не е най-важно за една роза, щото е субективно. Виж, болестите и цъфтежа са обективни.

Знам че тези общности правят класации например за най-ароматна роза, всяка година. Там е ясно, критерия е един- аромат.
ама по всички показатели това да са най-добрите рози в света, просто не е вярно, колкото и да са авторитетни тези общности.
Първите пет ги имам, също и още две, общо 7 от всичките. Ами не е вярна класацията, това не са най-добрите рози.
В нечии очи може да са най-красивите - нямам против, красиви са, ама там знаеш "на вкус и цвет товарищи нет".

но ...стига сме го чепкали това. :daaa:
нашата класация тая година е пробна.
за догодина трябва да помислим за комплексни критерии, и визията да е само един от тях. Може да се направи точкова система. Да кажем по 10 т. за всеки критерий. Например Дабъл Делайт ще има 8-10 т за аромат, 10 за визия, 4-5 за обилен и следващ цъфтеж, и по 2-3 за здраве и хармоничен храст. Примерно казвам, да разбереш мисълта ми.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

:D нИмойм са разберем......
Тази класация е по години и критериите за оценка са следните:
Изображение
http://www.worldrose.org/trials/judging.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Така, че явно не ги избират само по красота....
Като няма кой да ни дръпне ушите, оспамихме темата... :mrgreen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от calico »

тва утре ше го коментирам, че дЕтето го няма да го преведе, а не се копва за гуглето :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”