Годишна форумна класация на розите

Публикувай отговор
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от mileni »

Калико :tzvetentze: няма защо да се извиняваш,то и аз така съм го написала..
Този август беше много горещо тук и септември също.

Бел :tzvetentze:

Намерих снимка и на Аугустата-август.Виждат се черните петна.Имала е още два цвята .Това за цяло лято.Иначе е много красива,с тези оттенъци и преливания на цветовете.
Изображение
Последно промяна от mileni на Дек 5, '17, 20:17, променено общо 2 пъти.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от bell »

polyabs написа:Моята Аугуста - много си я обичам, не цъфти обилно защото много рядко се полива ... най много веднъж месечно и от дъжда ... но пък е красавица:
Да се впиша и при катерачите :
polyabs, извинявай но не разбрах как да ги впиша тези рози към въпросите или само си споделяш впечатления :tzvetentze:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от polyabs »

Bell някъде писа че отделна ще е класацията за катерачи, за това реших да покажа какъв обилен цъфтеж има Cinderella. То аз имам 2 катерача едната е тази, другата е Айсберг ... облякоха една грозна мрежа и двата са обилно цъфтящи. Пиши я в класацията Cinderella :daaa: А за Аугуста само споделям мнение по повод коментарите за нея.
Зеленко ето тази е розата:
http://www.selectroses.ca/roses-class/k ... es/8827211" onclick="window.open(this.href);return false;
Cinderella (Fairy Tale) така пишеше на етикета, купувана е от големите вериги: Баумакс, Бриколаж ....
http://www.carrobgrowers.co.uk/roses/climbers" onclick="window.open(this.href);return false;
ето тук е наредена сред катерачите ...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от zeleno »

ам "чи Еден е
честито ;)
пп някъде много , много назад в темата за рози от БГ пазара бях качила снимки как една фирма с претенции / то коя ли не е / продаваше Вестерланд / не , че имаше име , просто това излезе / с картинка на една оранжавелка - сега отивам да търся името , ето на - Warm Welcome
та писах им и ми предложиха да изпратят рози за компенсация , благодарих и отказах учтиво ... ми що са ми още Симпатия и Вестерланд , вече си имах ... :lol: :lol:
пп на червената , в частност - Симпатия , бяха курдисали Baron Girod de L’Ain
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от polyabs »

Зеленко и Еден да е, аз си я харесвам ... имам Еден на щамба от миналата есен, на пролет ще сравня цветовете :daaa:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от venetka70 »

Аз малко късно се включвам в класацията, но чак сега намерих време.

1. Любимата ми роза за 2017 г. ?- Еден, разбира се. Припадам пред тая роза. Днес говорих с ММ, нашия Еден се е присетил сега пак да цъфти. Дано не му стане нещо, че трудно ще го преживея. Друга любима тази година ми е Falstaff. Не е спирала да цъфти и в зависимост от времето вади различни по цвят и форма цветове.
2. Най-обилно цъфтящата ми роза за сезона? Както и миналата година, така и тази на първо място по цъфтеж е Iceberg .Машина за цвят е. Преди да тръгна на път на 28 Ноември отгоре до долу беше в пъпки. ММ потвърди, че и към момента продължава да цъфти с много цветове. Безпроблемна роза във всяко едно отношение.
3. Черен списък или розата, която ни е разочаровала за годината?- едра дребосъчка, без име, подарък от приятелка. По маносано чудо надали може да се види.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
bell

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от bell »

Всички рози, които сте посочили са записани.
Предлагам да си седи още месец, два за да може да направим по-обемни списъци.
Пак, за да не ги пускам подробни качвам само събралите повече от един глас. :tzvetoman:

Любимата ми роза за 2017 г.
Pierre de Ronsard / Eden 5
Chandos beauty 2

Най-обилно цъфтящата ми роза за сезона?
Easy Does It 3
Limoncello 2
Julia Child /Absolutely Fabulous 2
Aspirin 2
Iceberg 2

Черен списък
Jacqueline du Pre 3
DOBLE DELIGHT 2
Augusta Luise 2


Интересно е по селекционери как върви класацията за втория въпрос - Най-обилно цъфтящата ми роза за сезона?
Фаворити на форума са розите на Кордес :liubov2:
Kordes roses
Gerbuder Grimm
Bremer Stadtmusikanten
Angela
Novalis
Pashmina
Blush Flower Circus
Iceberg

Мейланд и Делбард са с по три рози, а другите селекционери са с по една.

Meilland roses
Limoncello
Palais Royal
Jubilé du Prince de Monaco

 Delbard roses
Nahema
Hommage a Barbara
Charles Darwin

Оказва се, че Остин розите не са най-цъфтящите през сезона, защото дотук е посочена само една- Munstead wood :dovolen:

Туй то :liubov2:


Ето, пак въпросите:

1. Любимата ми роза за 2017 г. ?
2. Най-обилно цъфтящата ми роза за сезона?
3. Черен списък или розата, която ни е разочаровала за годината?

Давайте вашите фаворити от миналото лято :tzvetoman:
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

Значи, аз да направя един призив:
-Не може да се прави форумна класация и да са гласували 20-на човека.... :hmmm: Толкова ли са розарите във форума?
Призовавам всички, предимно четящи съфорумци да се включат, за да има за четене и да е полезно за всички трябва да пишете повече.
Направете го, не е страшно!
bell

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от bell »

Е, не са 20, а 32 :angelche:
Недей, който иска ще си пише :tzvetoman: друг кафе му се пие или си има лудости на главата и не му е до рози.
Нека ни е забава :dovolen:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от Di_Va »

Тъй, да се включа и аз първо в малко обяснителен и оправдателен режим :lol: ;) .
През последните две години с розите (а и с градината и селския двор въобще), се срещам рядко и през това време успявам, и то не съвсем, да поизрежа нападнатите от пробивача рози, да коригирам пролетната резитба, направена от горкия ММ, който не съм обучила в розарство добре :lol: и да хвърля по шепа яра мила тук-там... Дори не успявам да разбера коя как се представя в тези ни кратки срещи...
Обаче това не пречи да си кажа наблюденията - от най-цъфтящите рози при мен е Шампейн момент (Лайънс роуз) на Кордес, много цъфтелива е и Чинко де майо, която е на собствен корен ( резник от Nini :tzvetentze: ), двегодишна и последната с налични до онзи ден цветове.
Най-кофти роза ми е Айсберг, толкова хубав при някои ... Имах три, единия отдавна го извадих, а останалите два се представят крайно зле! Може грешката да е при мен, нещо да не харесват - почвата, мастото, въздуха..., но не вървят добре.
Ако през следващата година успея да съм повечко време тук и да се погрижа по-добре за розичките, се надявам и на по-адекватни впечатления! Ще си направим класация и тогава, нали?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”