Селекционери на рози.

gospodinov

Re: Селекционери на рози.

Мнение от gospodinov »

calico написа:Господинов, превъзходна информация, и със сайтовете на селекционерите.

и само мъже, предимно мъже....що така? Айде преди век-два ясно, ама сега?
:D Ситуацията е както при готвачите, предимно мъже!
Може би, мъжете имаме повече усет за красивото... :hihihi:
gospodinov

Re: Селекционери на рози.

Мнение от gospodinov »

John Scarman

Селекционер на рози, ландшафт дизайнер, автор на книги.

John Scarman Rosen & Gardens Consultancy, D 79249 Merzhausen bei Freiburg i. Brsg. * Германия
Rufen е на следния адрес : +49 172 9570177
Електронна поща [email protected]

Изображение

Изображение
gospodinov

Re: Селекционери на рози.

Мнение от gospodinov »

Малко уточнение относно:
Virginie SIMON
Pépinières de LA GUERINAIS
La Morlais - 35340 Liffre
Tel/Fax 02 99 68 63 55
E-mail : [email protected]
Site : http://www.roseraie-guerinais.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Компанията Guérinais Roseraies е собственост на селекционера Michael Adam
Изображение
и работи съвместно със съпрузите
Marc Simon
Изображение

Virginie SIMON
Изображение

Изображение

Сайта http://www.roseraie-guerinais.com" onclick="window.open(this.href);return false; предлага рози изключително на Мишел Адам.
bell

Re: Селекционери на рози.

Мнение от bell »

Калико, дано тази роза да е оцеляла, дори и само, и единствено заради името Ралф Мур :liubov2:
Трябва повечко да опишем неговите постижения и цялата му дейност, която е огромна. Велико име в розарството, за което още преди и Дал пишеше.
gospodinov написа:John Scarman

Селекционер на рози, ландшафт дизайнер, автор на книги.


Изображение
Другият неизвестен доскоро на форума прекрасен селекционер. Покрай взимането на рамблера се спомена за него, но искам да допълня малко.
Scarman разказва за себе си:
"Започнах програмата си през 1984 г. с идеята за размножаване на повторно цъфтящи рози. Това отнема време. Днес критериите за въвеждане на нова роза са доста строги. Не е достатъчно тя да бъде само красива трябва и да е добра, като градинска растителност. Няма смисъл, ако увисва до калта в дъжда. Ако страда от заболявания или расте слабо, тогава се изхвърля. Цената за производство на нова роза е зашеметяваща и може да струва до 15 000 евро, за да бъде наречена роза от световна класа. Минималният размер е 5 000 евро. Това е математиката на розите. Целта ми е да представя между 3 и 5 нови рози годишно. Но аз сея 2000 семена, за да го постигна този обем.
Розовото отглеждане може да се опише като "Човек предполага, Господ разполага". Това е като война на износване с непрекъснати загуби. От началото на 1000 семена, непредсказуемото покълване и строгата селекция могат да доведат до това, че по-малко от 5 растения да преминават към изпитателния етап. Хибридизирането в една година може да доведе само 10 рози до стойност. След това отнемат около 5 години размножаване от възникващия разсад на пазара. През това време розите се подлагат на полеви и градински опити. Това ще доведе до оценяване на щетите от дъжд, както на цветята, така и на силата на стъблото, на податливостта към болести и на това колко лесно е да се режат и поддържат. Много пъти почти плаках, когато едно изящно цвете беше осъдено на изчезване за лош растеж."

Аз не знаех доскоро, че той е работил и няколко години при Дейвид Остин. Жена му Тереза разказва: " По времето, когато съпругът й Джон работи за легендарния розопроизводител Дейвид Остин. Дейвид попита Джон какво би искал, като коледен бонус - пари или разсади на старомодните френски рози, които Дейвид използва за кръстосване. Избрахме розите и ги засадихме в градината ни в Staffordshire. Следващото лято бяхме просто препълнени от емоционалните аромати на цветята и техните фини нюанси често деликатно оцветени с различен цвят."
През 1982 г. двойката създава собствена детска градина, Cottage Garden Roses, изкарвайки я от градините на къщата си и отглеждайки и продавайки 140 различни сорта старомодни рози, предимно от френски произход достигайки до процъфтяващ списък клиенти.
Много интересна е неговата история и пълна с рози, а мен ме грабват постиженияа му при повторно цъфтящите рамблери. Нещо, което малко селекционери могат да предложат.

Вижте какво изобилие и красоти

https://www.johnscarman.com/website/pro ... -ramblers/" onclick="window.open(this.href);return false;

Katja’s Favourite
Изображение

Brewood Belle
Изображение

Розите му са вълшебни с цялото очарование и аромати присъщи на старинните рози :tzvetoman:
gospodinov

Re: Селекционери на рози.

Мнение от gospodinov »

Bell, чудесно включване и интересна история.
Мисля, че ако знам повече за живота на тези хора, ще уважаваме повече техния труд и няма с лека ръка да го потъпкваме.
gospodinov

Re: Селекционери на рози.

Мнение от gospodinov »

Който търси намира :dovolen: , след прехвърляне на безброй френски сайтове, най накрая намерих информация за френския селекционер Бернар Паноцо -мъжът в ляво с очилата.
Изображение

На тази снимка, момент от кръщаването на розата "Sobral" на Patrick Sobral - известен френски карикатурист. Той е пожелал да даде името си на роза в бяло и розово, така че тя е специално селекционирана за нейния кръстник
Интересното при френския селекционер Бернар Паноцо е това, че той не е професионален такъв, а това по скоро е негова страст. Страстен привърженик и колекционер на рози, той започва да опитва хибридизация и селекция на рози. Това много скоро се превръща в новата му страст, като печели награди от много международни конкурси -златен медал в Монца, сребърен в Женева и др.
Той работи съвместно с Stéphane LeroI, мъжът в средата,( отляво е Бернар Паноцо)негов издател, който се грижи за производството,разпространението и дистрибуцията на неговите рози. В момента на пазара се предлагат около 20 рози на Паноцо.

Изображение

На снимката е момента от кръщението на розата « Ville de Saint-Benoît », състояло се юни тази година. Розата е кръстена на градчето Saint-Benoît, където ежегодно се организира пазар за цветя, като акцента е върху розата.

Изображение

Розата « Ville de Saint-Benoît » е специално създадена за това събитие след много години работа по нея.
Изображение

За един ден са продадени над 200 бр. от новата роза на Паноцо- « Ville de Saint-Benoît »

Изображение
На тази снимка, момент от кръщаването на розата "“Péché Gourmand”" на името на известното кулинарно шоу на френската готвачка Anne Alassane. Тържеството се е състояло по време на 18-я празник на розата във Saint-Yrieixsous-Aixe.

Изображение

Маестро Паноцо има роза посветена на китното селце- "Village de Saint Yrieix"

Изображение


Изображение

Видео от празника на розата и церемонията.
[video][/video]
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Селекционери на рози.

Мнение от zeleno »

http://rozen.com/breeders-representation/" onclick="window.open(this.href);return false;
търсих инфо за David Kenny и попаднах на това
gospodinov

Re: Селекционери на рози.

Мнение от gospodinov »

zeleno написа:http://rozen.com/breeders-representation/
търсих инфо за David Kenny и попаднах на това
:daaa:
Това още веднъж потвърждава, колко е голям света на розите и как ние сме се вторачили/ограничили в розите на 4-5 селекционера и масово в градините ни има техни рози......
Шапка има свалям на руснаците, те са доста по-широко скроени от нас :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Селекционери на рози.

Мнение от calico »

да, Господинов, и с доста повече место са руснаците от нас

знаеш ли, аз обичам розите. Но ги обичам в градина, като част от градината, не за колекции. И декари да имах едва ли щях да купя нещо различно от това което е минало през ръцете ми.
(е, някои грамадни рамблери определено щях :potekoha: , те пък как правят градина....Бел, отде ще ги търсим тия Скармънови рамблери :?: :lol: )

Обаче ми е много приятно, когато разглеждам снимки от хора с колекции от рози, наши и чужди. Аз няма да направя такова нещо, но пък ми харесва. А сега де!!! :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Селекционери на рози.

Мнение от gospodinov »

Според мен calico, не е толкова до място, а до разбиране и възприятие, може би.
Масово по нашите градини има рози на Остин, Гийо -Масад, Кордес, Тантау, Меянд... защото и тези фирми са най продуктивни естествено.
А има толкова селекционери, които даже не сме и чували.
Ако има 10 човека, във форума с рози на такива селекционери, темите "Нашите прекрасни рози ----" ще бъдат далеч по интересни а форума "по-богат" като видове.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”