Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от МГХ »

wenche написа:Тури й и именцето, де, нищо че се сещаме :tzvetoman:
Купена е за Блу фор ю и така си пише на табелката. :angelche:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от сюзан »

Не съм съгласна с Гео, че Аугуста не е фотогенична. Гео, първата снимка е чудесна. И как само я описваш...това е то, любов. А при Натали...просто нямам думи колко ми харесва.
Моята Аугуста е малка, едногодишна, но вече усещам, че ще ми стане любима.
От друга страна, като гледам Чандос на Господинов, сърцето ми се свива, че няма къде да я сложа при мен.
Та, такива, розарски, терзания душевни...
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от greeneyed »

Един единствен , любим и т.н. за мен е Еден. :angel2:

Изображение

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Гео, граф »

Натали-Я написа:
Гео, граф написа:... Единствената ми забележка е, че не е фотогенична или по-скоро аз не мога да изкарам цялата ѝ прелест с моите лоши снимки. Това е моята топ-роза :nod: !
Простете, Гео, Августа не е фотогенична? Никога няма да се съглася...Думата "разкошна" е клише. Но Августа-Луиза точно такава " разкошна" роза по всички позиции . Моята и мирише много силно.
Права си, Наталия, проблема е в мен, а не в розата :sblush: ! Просто аз не умея да извадя на показ това разкошество :oops: :oops: . А твоите снимки са ве-ли-ко-леп-ни :o :potekoha: :potekoha: :potekoha: :daaa: !!!

Грийни, ако имах щастието да имам Еден, със сигурност той щеше да е Розата :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от МГХ »

Гео, граф написа:
Грийни, ако имах щастието да имам Еден, със сигурност той щеше да е Розата :daaa: !
Не искаш ли резник ? Прекрасна роза е. Здрава, силна и нежна.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Гео, граф »

МГХ написа:Не искаш ли резник? Прекрасна роза е. Здрава, силна и нежна.
Миленко, как можа :o :svekurva: ??? Как можа да ме хвърлиш в размисъл къде, по дяволите, бих могла да сложа един Еден, като ня-мам място :ufff: :ufff: :ufff: ... Ако имах местенце, дали не бих я заимала, как мислиш 8-) !...

Ох, и все пак... дали пък не бих могла... ама мини Еден :hmmm: ... Къде да търся сега мини Еден, мъ :ssweat: :sdull: ???... Вечни цветарски терзания :sworried: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от zeleno »

Мини Еден не е хич мини , Гео
просто цветовете са му по-дребни
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Гео, граф »

zeleno написа:Мини Еден не е хич мини , Гео
просто цветовете са му по-дребни
Уби ми деЦката мечта, Зеленко :tyzhnoangelche: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от цер »

е пак се разводни темата :angelche: :angelche: :angelche:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Dewina »

Поздравявам gospodinov :tzvetentze: за вълнуващата и полезна тема, поздравявам го и за това, че с всяка своя публикация или/и инициатива гради, твори, води цветарите...
...........................................................................................................................................................................

Моята любима роза, която ме вълнува и е двойник на душата ми... или точно обратното - Розата, която е много различна от мен и точно това ме дърпа, влече към нея е Hommage a Barbara / Heinz Winkler (Delbard 2004).

За протокола: роза-феномен, големина цвят 8-10 cm, изключително издържлив на жеги и дъжд /степен "не ми дреме"/, цветът не окапва, а се превръща в хербарий на стъблото (ако това специалистите наричат самопочистване на розата - така е). Цъфти от началото на сезона до студа без антракт, обилен, мнoooго обилен цъфтеж, храстчето не съм оформяла - то само се вае и е симетрично и кипро, баграта - тъмно-червено кадифе, кралско-червено, което леко потъмнява в края на цъфтежа. Aромат не долавям, въпреки, че някъде я описват, с лек аромат, не боледува...

Мое си описание - гордa и аристократичнa роза, с присъствие, с харизма. Когато си ида у дома първо прегръщам мама, после отивам при Розата преди да съм влязла в къщатa...до едно варосано стълбче съм я садила и си мислех, че тя ще иска да излезе напред, да го скрие...не, заема само отреденото й място, не се натрапва, сдържана, елегантна ...сякаш е родена на това място и не смята да го напуска....

За пръв път я видях в разсадник за цветя до Берлин - това е първата ми червена розa. Гледах я 2 месеца на терасата тук преди да я пратя за България. Това кралско червено кадифе, с тъмно-зелените листа в керамична саксия е :potekoha: .

Розата e популярна в Германия с второто си име Heinz Winkler - световно-известен немски готвач, един от признатите светила в кулинарното изкуство...Hainz Winkler има ресторант u в Aschau (Bayern).

...Eдна от мечта ми е да седна на маса в ресторанта на готвач, кръстник на Роза. Моята Роза... Роза-преживяване. :sheart:

Изображение

Изображение

Изображение

Heinz Winkler u pезиденцията-ресторант
Изображение

Моята мечта - зимен вариант
Изображение

Моята мечта - пролетен вариант
Изображение
Последно промяна от Dewina на Сеп 20, '17, 20:50, променено общо 1 път.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”