Един-единствен, най-любим сорт роза!!

wenche

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от wenche »

elmaz написа:Една и съща роза в различните градини е различна.
Дали е насадена на "нейното" място, как е рязана, как е подхранвана...

Другата роза, която за мен е специална е Принцеса Александра от Кент.
Ако имах повече акъл и знаех какво правя когато купувах остинки,
трябваше да взема 10 Сашки и щяха да цъфтят цяло лято.
Колко е вярно първото изречение, Елмаз! Моята Сашка е еднствената ми роза, която след като от немай къде даде 5 цвята пролетта, реши, че си е изпълнила ангажиментите към мен и оттогава ни цвят, ни клонче, ни листо - нищо, нула. И тъй като не й е за първи път, мисля, че ще се разделяме.
wenche

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от wenche »

zeleno написа: що са ни 50 сорта , а не 50 рози , но от 5 сорта по 10 :lol:
Ами същата работа като с принца, Зеленко. Колко жаби трябва да целунеш преди това :hihihi:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Тутти »

Натали-Я, даде ми отново добра идея. Имам мощна Сашка и една, която едва крета, още от самото начало е така. Слабичката напролет ще я изненадам точно както ти казваш. Сигурна съм, че това ще я направи силна като другата.
И за да съм по темата, да кажа, че тази роза е достойна за "Най,най,най- любим сорт роза". Абсолютно.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от calico »

Моята роза я знаете коя е- неотразимото и многолико Величество Дарби
Изображение

обещах на Господинов че ще напиша за любовта си към тази роза, щото му разказах нещо на лични, и сега направо го копирам тук.
Между впрочем, сега е нацъфтял с няколко великолепни цвята, а как ухаят...казва ми че вече му се спи и ще си почива...


Та така...
някога, когато още нямах нито една роза, нямах и градина все още, само някакви 30 кв. м от площта беше облагородена , лалетата са там...та премятах разни снимки на цветя от нета и в някакъв руски форум едно име ми се наби в главата - Абрахам Дарби. Абрахам Дарби - каква музика има в това име, как плавно се лее. Нямаше снимка, някакви коментари дори не помня какви. Но името, името...привлече ме като магнит. Веднага я открих на снимка тази роза...Боже, каква красота, и как й отива името. Не знам защо, така си се сливат, тази роза не може да се казва иначе, просто не може...

е, и оттогава сме заедно :lol: :lol: - и в радост, и в скърби... :angelche:
всъщност тогава влетях при Дал и почти "крещях"- Дал, искам Дарби, искам Дарби. Тя вика спокойно, сега от Бритрозако ще поръчаме, ти сега чети за розите.
Беше декември 2009, и тогава за пръв път Бритрозако имаха английски рози. Нямаха още право да продават на вътрешния пазар, изнасяха всичко за Англия, но обещаха на Дал, че това което англичаните не одобрят и остане като второ качество, ще го дадат тайно на нас, иначе трябвало да ги изгарят. И Дал направи една неоткрита поръчка през март 2010, само на лични, много хора тогава си взеха от тези рози, и цената им беше по 7 лв. :mrgreen:
Нея зима изчетох почти всичко което знам за розите като базова основа- видове, селекции и пр., правих списъци и списъци.......и Дал ме пропусна на лични за поръчката :lol: Забравила ме е, те си поръчаха. Е, аз списъците ги изпълних от Холандеца, наесен, но цели 7 месеца четях предимно за Дарби.

Та тази роза ми беше фаворит още преди да я засадя, и дори още преди да я видя на картинка.
такива ми ти работи с Дарбито :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от gospodinov »

Благодаря calico, че написа за твоята емблематична (за целия форум) любов към Дарби и за това, че спази обещаното.
Казах ти го на л.с., ще го напиша и тук - едно от нещата, които ме зариби по розите, бяха твоите истории за Дарби, Остин и английските рози.
Разказвай повече за тази своя любов, и сега има хора които четат и тепърва ще откриват вълшебния свят на розите и своя "Дарби".
Изображение
bell

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от bell »

calico написа:
е, и оттогава сме заедно :lol: :lol: - и в радост, и в скърби... :angelche:
Е, аз списъците ги изпълних от Холандеца, наесен, но цели 7 месеца четях предимно за Дарби.
О, Калико тази история не я знаех! :lol: Ле леее цели 7 месеца без Дарби, направо не ми се мисли как си страдала за този крал :angelche:

Моята одисея с Дарби е в допълнение на твоята, но с повече изпитания. Дарби I бе засаден с първите ми рози. Ако, си спомняш моята мъка бе, че розата се развиваше, като обърната чаша и не щеше да тръгне, като катерач, като при теб. Въпреки, че първи получи обелиск, пак нищо. Снимка от 2014 г. :dovolen:

Изображение

Изображение

Зимата на 2015 измръзна, това беше онази ужасна влажна есен и студ, когато много рози масово пострадаха. Не изчаках и още пролетта на 2016 садих нов Дарби II. И второ лято е кюфте /както Лаленце описва нейния/, дори за снимка не става. Мъкааа... но ще се развихри Дарби втори знам аз :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от calico »

Бел, Дарби 1 ти е бил просто прекрасен. Моя от зор се изтегли като катерач, а твоя си е прекрасен храст. И Дарби 2 ще навири снага, те кралете обичайно са малко хилави като деца, ама после наваксват.

наистина е многолик Дарби
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 707 пъти

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от Lalel4e »

bell написа:... Въпреки, че първи получи обелиск, пак нищо. Снимка от 2014 г. :dovolen:

Изображение

Зимата на 2015 измръзна, това беше онази ужасна влажна есен и студ, когато много рози масово пострадаха. Не изчаках и още пролетта на 2016 садих нов Дарби II. И второ лято е кюфте /както Лаленце описва нейния/, дори за снимка не става. Мъкааа... но ще се развихри Дарби втори знам аз :nod:
Ако това на тази снимка е 'нищо'-то, изгарям от любопитство да видя 'кюфте'-то :shock: :shock: :shock:
bell

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от bell »

Lalel4e написа: Ако това на тази снимка е 'нищо'-то, изгарям от любопитство да видя 'кюфте'-то :shock: :shock: :shock:
Нямам снимка на кютето, защото е кюфте :lol:

А, за нищото...ми, той бе от малкото рози, които имаха цяла поляна въздух и слънце и се предполагаше да развие максимални обеми от височини и ширини, разбирай към два метра височина и поне метър ширина. При мен Кралят си седеше метър на метър, малък крал :hihihi: Е, сега му е отнет този трон и ДарбиII е в люпилнята или навалицата от рози, защото място няма. Да се бори с другите в редицата за слънце и въздух и да се доказва, че е крал :angelche: /да не ме чуе Калико/
И накрая - Добре дошла в лудницата на трънки, шипки и бодли или бЕгай докато е време :tzvetentze:

Знам как звучим отстрани :lol:
Що ли се сетих за онзи разговор май между Тути, Калико и кой още беше на форумна среща за Дарби и непознати хора, които бяха слуишали... ох, къде беше тази история из архивите, помагайте :lol:
лалесъм

Re: Един-единствен, най-любим сорт роза!!

Мнение от лалесъм »

е, Белисима, щом имаш и ти "кюфте", не трябва да губиш историята с този разговор ;)
от тогава е строго забранено това обръщение към Краля :angelche:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... &start=510" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”