Рози - наши, български!

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

При мен изображението не се вижда..... :hmmm:
Аз си мислех по скоро за лентички/табелки каквито разсадниците слагат на растенията, обозначавайки вида и селекционера.

Изображение

На тази снимка има и от двата вида.

А такива , който да се сложат до растенията, в УБГ или другаде, може би трябва да си бъдат по големи и видими.

Изображение

Рени съгласен с теб, че няма нужда е нещо сложно и натруфено, н все пак хората, които се занимават с дизайн имат много повече "око" за тези неща.
Вторият вид, който е като табелка предразполага и да се сложи снимка на розата, както първият, показан тук.
Изображение
Примерно може да съдържа името на розата, селекционера, и че се разпространява от форум Хобикафе.......отзад да има няколко изречения...само, че може би ще струва скъпо :hmmm:
Забелязал съм, че подобни табелки могат да си останат на розата и няколко години, ако печата е УВ устойчив.
Хубаво ще бъде(според мен), тези рози да не се разпространяват като безименни а да се вижда, че са Българските рози...
Ама това са само предложения, затова сме форум, всеки да предложи и да се реши.
bell

Re: Рози - наши, български!

Мнение от bell »

renimoss написа: Важно е да успеем да се разграничим от комерсиалната страна, тъй като веднага злите езици биха ни обвинили (поне мислено, а и не само) в печалбарство. Нямам предвид сумата, която ще платим за розите сега, това са реалните разходи за размножаването на тези растения.
Много точно :daaa:
Господинов, аз не виждам смисъл от тези търговски табели и допълнително усложняване. Тези етикети са красиви и тяхната цел е в търговските мрежи клиентите да виждат какво купуват, а не само надпис с две клечки. Снимката продава знаеш :dovolen: а, ние не развиваме търговска дейност, нито ще я продаваме из вериги.
Розите се купуват във форума и няма значение дали етикетите ще са на ситопечат или на ръка написани. Те са удобни само човек да не обърка розата. Често с времето се късат или закопават, а големите със снимките изобщо не ползвам в градината :dovolen:

Вероятно трябва да се помисли само в посока за табелите в четирите ботанически градини където ще се засадят розите и как да бъдат оформени.

Жалко, не съм влизала в периода, когато е вървяло записване за първите две рози, но ще следя, ако пролетта има още или другата есен ще се запиша.
Ще се постарая да ги отглеждам и ще опитвам да ги вкоренявам или раздавам резници. Най-силното популяризиране и разпространение е тук във форума. Всичко останоло е допълващо.
Тези рози не са, като Цветелина Романтика, от която резници не бих дала. Мейланд отделят сума от продажбите за благотворителност и е хубаво всеки, който я иска да си я купи.
Тъй мисля аз :dovolen:
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Bell напълно съм съгласен и подкрепям всичко написано то теб.
Моята идея беше, с тези надписани ленти или табелки да повдигнем нашето и самочувствието на бъдещите собственици на розите, и отдалече да се вижда, че това са българските рози.
Да не с просто някакви рози, безименни,.........
Друг е момента дали няма това да е скъпо удоволствие и да се оскъпи излишно самата роза.
Това ми е мотива.......затова искам всички, които това ги вълнува да споделят своето мнение и като форум да решим как да бъде.....
Нещо такова съм си мислил, набързо нахвърляно

Изображение
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рози - наши, български!

Мнение от firefly »

Ако решите да останат лентичките, аз ще се радвам да помогна за дизайна. В свободното си време често се занимавам с такива неща и за мен ще е удоволствие + много ми хареса дадения пример за Black Caviar - много стилно и много на място - бих пробвала да направя нещо в този дух! :)
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Благодаря firefly, ако стигнем до решението да ги правим на ситопечат, ще се възползваме от твоето любезно предложение. :tzvetentze:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Рози - наши, български!

Мнение от renimoss »

На мен предложената лента от Господинов много ми харесва - има символика в нея и синтезирана информация, а иначе е семпла и няма комерсиален елемент.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Ето как би изглеждала, примерна табелка за Българските рози:

Изображение

И не ми се смейте много, все пак съм тотален аматьор :oops: :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Мария Николова »

Безупречен проект, Динко! :daaa: :daaa: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

:sbow: :sbow: Благодаря Мария. :tzvetentze:
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Качвам я отново, че в предната картинка има правописна грешка (срам :oops: :oops: ) а вече не мога да я сменя.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”