Рози - наши, български!

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

При мен са обещаните резници на "Анни" на Ангелиев, предоставени от проф. Узунова.

Изображение

Днес ги сложих за вкореняване надавам се да има успех, някой от тях са с доста наболи пъпки. :stiskam:

Ще ми изпрати и на Тримонциум, дано единственото останало растение да е живо. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Също така ми е изпратила и материали за проф. Ангелиев, трябва да ги получа другата седмица.
Веднага качвам информацията в Българските селекционери.

Говорих с проф. Недко Недев, който е работил в института в Казанлък по времето на проф. Стайков. Според него има много информация за професора и за неговите рози в института. Документите се съхраняват в "Дестилационната зала" на ИРЕМК, след авария в хранилището. Той лично е участвал в пренасянето на въпросната документация. Според него не е невъзможно да се добере човек до нея, стига да има разрешение от директора. Работата е там, че при няколко то ми разговора с директора на института тя ме отсвири по въпроса и упорито твърди, че нищо не е останало при тях за проф. Стайков - или не е наясно, или има други мотиви :svekurva:
Съфорумците от Казанлък дали нямат познати, приятели или роднини работещи в института?
Трябва ни вътрешен човек там!
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Днес получих и резници от дългоочакваният "Тримонциум" на проф. Ангелиев и още резници на "Анни".
Резниците са заложени за вкореняване :stiskam: :stiskam: :stiskam: , остава да чакаме до пролетта.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от shoshy »

Господонов, страхотно се справяш :sbow: :sbow: !
Успех с вкореняването :stiskam:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Lalel4e »

Поздравления! Поздравления! Поздравления! :daaa: :daaa: :daaa:
Изчетох цялата тема като роман - страхотно приключение сте имали, съжалявам, че не съм била тук да го следя!
Каквото и да кажа, ще е малко.
Радвам се че съществуват хора като вас! Надявам се впоследствие да мога и аз да се включа с дарение и отглеждане на Рози Наши Български (това последното ще е чудо ако стане, но аз вярвам в чудеса).
Много се надявам да се намери и Елегия!
Успех занапред!
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Lalel4e написа:Поздравления! Поздравления! Поздравления! :daaa: :daaa: :daaa:
Изчетох цялата тема като роман - страхотно приключение сте имали, съжалявам, че не съм била тук да го следя!
Каквото и да кажа, ще е малко.
Радвам се че съществуват хора като вас! Надявам се впоследствие да мога и аз да се включа с дарение и отглеждане на Рози Наши Български (това последното ще е чудо ако стане, но аз вярвам в чудеса).
Много се надявам да се намери и Елегия!
Успех занапред!
:tzvetentze:
То вече е факт, имаше записване за двата сорта, на проф. Стайков в темата за поръчките, което за момента е спряно защото заложените рози за пролетта свършиха.
Резници от Анни и Тримонциум са при мен за вкореняване, :stiskam: :stiskam: дано за есента да има вкоренени растения, които да размножим.
Така, че другата пролет ще има 4 сорта Рози Наши Български, които всеки да засади в своята градина. Твърде се насявам и Алина да може да сътвори чудо и да имаме и Елегия. :stiskam: :stiskam: :daaa:
С табелките на розите нищо не сме свършили....да слагаме ли на розите, безименни ли да са...?
Дайте да решим нещо в тая насока, че времето върви.
Ако решаваме да има, да се спрем на дизайн и на вид табелки, та да ги поръчваме.
Някой с познати със Ситопечат ако има, нека да пише, или някой който има рекламна агенция.., тия стикери на Хобикафе, кой ги беше изработил?
mama_li

Re: Рози - наши, български!

Мнение от mama_li »

gospodinov написа:
С табелките на розите нищо не сме свършили....да слагаме ли на розите, безименни ли да са...?
Дайте да решим нещо в тая насока, че времето върви.
Ако решаваме да има, да се спрем на дизайн и на вид табелки, та да ги поръчваме.
Някой с познати със Ситопечат ако има, нека да пише, или някой който има рекламна агенция.., тия стикери на Хобикафе, кой ги беше изработил?
JuliS е дизайнера и изпълнителя на стикерите.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от ravik »

libra написа:На първо време, професорът има две книги,които се продават:https://www.book.store.bg/p13224/dekora ... ajkov.html
Изображение
http://knigizateb.com/%D0%B7%D0%B5%D0%B ... D0%B8.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Ако професорът е жив и здрав ,може да се срещнем него.
Втората книга ботан я има и ми я беше дал преди време за сканиране. Покрай местенето, не успях да я намеря и да му я върна, но тези дни я открих, че е в един от кашоните с книги. Освен, че ще я пратя на ботанчо обратно към България, някаква друга идея имате ли за съдържанието?
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Имам и двете книги вече, едната си я купих, другата ми беше любезно подарена от Танет, за което :tzvetentze: .
Първата я има в книжарниците и струва 5-6 лева, мисля че всеки може да ги отдели и да уважи труда на Стайков. Другата е по старата нейна версия, ако представлява интерес мога да направя опит за копиране.
Мариела
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 168 пъти
Получил благодарност: 162 пъти

Re: Рози - наши, български!

Мнение от Мариела »

Поздравления за хубавата и благородна кауза.Много се радвам че има такива хора като вас,които полагат усилия да запазим и малкото български неща които са останали.Аз си мисля,че не може да не са останали из старите дворове някои от тази рози,особено в Казанлъшкия край.Жалкото е, че дори и да има,нама как да се разпознаят.Например розата Мариста-за онова време сигурно е била много красива роза.Не може никой да не я е посадил в двора си.Ще е много хубаво да се намерят и другите сортове.
gospodinov

Re: Рози - наши, български!

Мнение от gospodinov »

Мариела, сигурно е така, някъде из градините има рози, български.
Неприятното в случая е, че няма как да се потвърди, че са такива, освен този, който ги е купил на времето да е бил запален розар и да знае техните имена.
Аз продължавам да упорствам с етикетите, не се оформи някакво общо мнение за или против тях....
Спрях се на този
Изображение

https://ru.aliexpress.com/item/UXCELL-G ... eLevelAB=0" onclick="window.open(this.href);return false;
5х7 см., според търговеца в Алиекспрес, устойчив на вода и УВ.
Julis, която любезно прие да помогне с дизайн и печат на етикетите, трябва да каже дали е подходящ. Цената е 4.26 $ з 100 етикета, доставени до България.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”