Местене на рози

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5586
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1652 пъти
Получил благодарност: 1806 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Тутти »

Shami, не се притеснявай,,розата е още млада, ще понесе преместването. Аз така съм местила пак по подобни причини една роза, Зефиринка. Кореновата бала беше цяла, но в жегата оклюма сериозно, затова се наложи да й отрежа клоните като за пролетна ниска резитба. След това си тръгна много добре. Така че ако й намалиш и клоните, ще може по-лесно да се адаптира на новото място.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Shami »

Ако знаете колко ми е жал,та тя е отрупана с пъпки,как да ги орежа,дали не може така без да и режа нищо да я прехвърля :hmmm:
Реших,ще я преместя в градината на баща ми,все пак и там трябва да зарозя :lol: там ще преместя и синия здравец и розавата лавандула.За тази ще си поръчам нов корен и докато пристигне, надявам се да сме приключили водопроводната история и направили нова външна чешма. :stiskam:Междувременно заваля,напълни ми изкопаната вече дупка с вода :shock: ,значи ще се наложи да се изгребва водата,аз се прибрах овъргаляна с кал до ушите,щото се подхлъзнах,че то кално от дъждовете и съм без вода.Сиреч,била съм на кални бани,безплатно :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Shami »

Изглеждам плашещто :shock: ,не знам розата ли изглежда по зле или аз.Но ще хапна набързо за да добия сили :lol: и ще продължа с тъпата дупка.Поне там има вода :lol: Ох,това мое чувство за хумор ще ме довърши :lol:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 961 пъти
Получил благодарност: 1360 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от gevkati »

Леле, Shami, напълно те разбирам. Ние пък правим ограда. Като коваха кофража беше 35 градуса, като дойде време да наливаме бетон, беронарката се развали. Като я поправихме реши да вали на всеки 2 часа...Всички напоръчани растения кибичат в саксии и чакат оградата.... а нея все я няма!
Дано скоро ти излезеш от калта, а аз да им къде да вляза! Успех и кураж!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2197 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Мария Николова »

Сега и на двете ви ще бера кахър по-бързо да ви се оправят ремонта и строежа! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Мише, колкото си по-"коравосърдечна", толкова по-леко ще понесе стреса розата.
Послушай Тутти и не поемай ненужен риск. :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Shami »

Още не съм извадила розата,успях само здравеца и два три стръка енотера растяща там.Тъкмо понечих да извадя още нещо засаждано пак там и като тресна отгоре ,аз се уплаших, приклекнах и замалко да падна отново в дупката,хвърлих лопатата и бегом вътре трепереща.
Народа се прибра от училище и работа и като им разказах всички се смяха,но сега пък ММ не иска да вадя розата,явно е привлякла и неговото внимание и вика,че утре ще види дали няма да стане и без да я вадим.Не знам вече,на кръстопът съм и заради пустата роза всички седим без водица,но пък ни е весело ,появиха се и летящи мравки вътре ,пръскам навсякъде с оцет и за капак децата прибрали малките котета в антрето да не ги мокри силния дъжд и те са ходили по нужда навсякъде ,всичко са изпосрали,дори и мрежата и въдиците на ММ са оклепани,смърди та се нетрае,а вода нъц.Като се прибрах преди малко,че ходя вечер при баща ми,отварям вратата и щях да припадна от мирис :shock: ,развиках се разбира се,но пет котета и един тийнейджър въртят очи и ме гледат невинно опулени ,та и това ще преживеем,абе случили са на майка,добра съм си :lol: Само ми липсват гости да ми заидват :stiskam: ,миризмата ще ги убие ,ако не тази в антрето,оцета вътре ще ги довърши :lol:
gevkati,дано при теб нещата се оправят бързо и безпроблемно :stiskam:
Тутти,съвета ти е добър :daaa: ,сигурно ще режа,ако местя де :lol: ,може би и без да местя пак ще режа,че тя се жлътна нещо :hmmm:
Мария :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2197 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Мария Николова »

И каква е развръзката? Как е розата днес?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Shami »

Дупката е изкопана :daaa: ,розата не :lol: ,просто седи в небитието в единия ъгъл на дупката,сиреч дупката е някакъв правоъгълник към момента отново напълнил се с вода. :ufff: Чакаме водопроводчик да доиде и да каже какви материали ще се взимат.Надявам се това да стане тия дни :hmmm: Сега, ако каже ,че не сме копали на точното място и трябва да изкопая друга роза :shock: ,казвам ви ще хвана гората :svekurva: Въпросният водопроводчик е приятел на ММ,но бил много зает ,защото това работел само в свободното си време иначе поправял други неща ,като коли и прочие уреди.Абе многофункционален е :lol:
Като го знам какъв пияндурник е,чудя се докога ще ми стигне чувството за хумор :angel2:
Иначе розата е добре :daaa: ,поне засега :hmmm: ,но си мисля,че от това ако стане роза за в бъдеще,ще я призная за роза боец.
Сега ми хрумна друго :idea1: ,вместо да хващам гората,ще поканя тоз приятел вътре при летящите мравки ,само да ми цъфне :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2197 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Мария Николова »

Станах да си измия една кайсия и се ужасих като си представих, Мише, че къщата ти е без течаща вода. :twisted:
А, и да ти кажа - приятелите винаги се оставят за най-накрая, за да не се изтърват нови клиенти.
Търси еднофункционален и да не е приятел! ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Местене на рози

Мнение от Shami »

Да,много е лошо без вода,преди ми беше неприятно,ако нямаме топла вода, чак сега оценявам някак си изобщо да имаш вода ,течаща и да ти е вътре в къщата.Сега взимам от съседите веднъж дневно,за повече е неудобно все пак.Бащиният дом е наблизо,всеки ден съм там и спасява положението откъмто пране и къпане.Засега се понася ситуацията.
Оставила съм ММ да се оправя с ремонтните проблеми ,аз не разбирам изобщо.Явно иска да минем по-тънко,затова вика за всичко този многофункционалният. :lol:Аз гледам да си опазя цветята.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”