Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от къщичка »

Боги, значи разби ме с първата снимка на Алоха! Това чудо как стои на стената, само ли?
Страхотна снимка! Стената камъни и кал ли е или такава илюзия създава?
А какво изложение е тази стена?
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от boggy »

На стената съм я закрепила Алохата :) Не стои сама.Има хоризонтални въжета ;)
Стената е от кал и камъни да .Днес намерих малко снимки в телефона , ще си попълня в темата.
За изложението ме хващаш на тясно ;) май Запад
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от libra »

Боги,освободете от трева около розите ,окопавайте 2-3 пъти през лятото и торете редовно.На третата година вече би трябвало да са големи рози.Да не би да се засенчва мястото там?
лалесъм

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от лалесъм »

libra написа:Боги,освободете от трева около розите ,окопавайте 2-3 пъти през лятото и торете редовно.На третата година вече би трябвало да са големи рози.Да не би да се засенчва мястото там?
Отдавна искам да попитам защо трябва да се окопава около розите ако си с поливна система и ако ги плевиш редовно?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от libra »

Не мога да дам нАучен отговор,но ММ го прави задължително .И ми вика: ти какво си мислиш,че розите си растат ей така?
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от boggy »

Блгодаря ти Либра. В интерес на истината , точно катерачите хич не ги прекопавам.Другите може и да ги копна, но тези не :( Тази година ще се поправя. Нещо не ми вървят хубаво, да не говорим, че нямат хубави шишове, незнам как да ги захвана на мрежата отзад. Те са едни тънки клончета, падат по земята, единични....А тази година ще им е 3та, предполага се ,че вече трябва да са големи рози :( Ще прекопавам, а торя редовно и по схема.За слънце, следобяд от 13ч до вечерта си ги пече..
Аз все си мисля, че не ми вървят розите много ,защото са в балкан, високо е, късно идва топлото, рано студеното....нещо бъркам и аз , но незнам къде :(
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от venetka70 »

Boggy, нещо не е наред при катерачите, за да са толкова малки. Имам няколко, на които също им беше втора година тази и са много, много по- високи. Да не говорим, че Еден, засаден миналия ноември това лято мина 3,20 метра. Сети се каква е била почвата на това място, да не би да е от там проблема. Пробвай да я обогатиш и да ги наториш с нещо различно.
Не мисля, че проблема е в балканското място. В Момчиловци / над 1000 метра надморска височина / съседи отглеждат впечатляващи рози, а особено внимание не са видяли.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от boggy »

Ами да си прзная беше камениста,имаше и по-големи камъни .....но не сложихме друга,а само отгоре слагах от торбичките, които продават в левчето..... :( Сигурно това е причината :( Какво да наравя, да поръчам тор от някъде ,но бая трябва да е.....Тази снимка е от 2ра година.Определено има нещо....
Изображение

Моля да бъда извинена,че оспамих тук темата за катерачи, може би е редно да се преместя в другата тема!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от къщичка »

Боги, с какво ториш?
Вземи си Яра мила комплекс.
Имах един катерач, който на четвъртата година пусна чак шишове.
А Еден я чаках 3 години.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нашите рози 2016, кралиците и Краля

Мнение от libra »

Римоза май 4 и още няма .
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”