Хибридизация и селекция на рози

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от zeleno »

4eers , много интересно
ще чакам още снимки
аз , за проба , съм посадила няколко семки от една роза на Ленс - Alden Biesen
не знам с какво се е опрашила , че да ги върже , ще ми е любопитно
дано и на Ботан цъфнат още тази година :stiskam:
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от 4eers »

Ами тази е пол бокус х пол бокус така че може всичко да очаквате Изображение
gospodinov

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от gospodinov »

Пашмина и Еден....звучи интересно.
Ако трябва да се търси логика в хибридизацията, не би ли трябвало да се съчетават- навъртян гюл с роза, която е здрава и цъфти продължително т.е. да се комбинира вида на едната и качествата на другата?
Или съм далеч от истината....
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от Daniela Pargu »

Записвам се в темата,защото ми стана много интересно!Говорите на чужд език :hihihi: - а аз обичам да уча!
Е,едва ли ще разбера нещо- но поне ще се опитам!
Приятели,възхищавам ви се :tzvetentze: :liubov:
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от 4eers »

gospodinov написа:Пашмина и Еден....звучи интересно.
Ако трябва да се търси логика в хибридизацията, не би ли трябвало да се съчетават- навъртян гюл с роза, която е здрава и цъфти продължително т.е. да се комбинира вида на едната и качествата на другата?
Или съм далеч от истината....
Тук идеята ми беше че гена за катеренето го дават като доминантен фактор и да има пашмина катерач ще е интересно Същото е и за остинките те насила са си катерачи и затова сам опитал и кръстове с еден като родител и клеар остин еден х софис роза
gospodinov

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от gospodinov »

4eers написа: Тук идеята ми беше че гена за катеренето го дават като доминантен фактор и да има пашмина катерач ще е интересно Същото е и за остинките те насила са си катерачи и затова сам опитал и кръстове с еден като родител и клеар остин еден х софис роза
Пашмина катерач ще е супер.......
Много интригуващо е това, с което си се захванал. От колко време се занимаваш с кръстосване на сортове и имаш ли снимка на някоя, която се е развила?
В една друга тема бях публикувал родителите на Еден, ще потърся всеки от тях с какво се отличава и да видим дали ще открием логика в комбинирането.
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от 4eers »

От две три години се пробвам но тази вече има реални резултати защото от тази година започнах да използвам основно кислородна вода за обезаразяване и поливане на растенията и вече растенията имат реален шанс да оцелеят
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от libra »

Какъв процент на разтвора ползваш,гледам че е много популярен сред руските колеги,не само за цветя?
4eers
Кафе с мляко
Мнения: 275
Регистриран на: Май 3, '13, 08:29
Местоположение: ловеч

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от 4eers »

Ами от аптеката е 3% и половин шишенце на 0 750 мл за поливане а за обезаразяване на семената 1/6-7
gospodinov

Re: Хибридизация и селекция на рози

Мнение от gospodinov »

Ето и кратка разбивка на родителите на Еден, както обещах:
Hybrid parentage ['Danse des Sylphes' × 'Handel'] × 'Pink Wonder

Danse des Sylphes
Модерен катерач, дълготраен цвят, лъскава листа, цъфти многократно още от ранна пролет.
https://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=11720" onclick="window.open(this.href);return false;
Handel
Эта крупноцветковая плетистая роза цветет махровыми цветками 8-10 см в диаметре, вначале бокаловидными, а позднее чашевидными. Новые цветки кремово-белые с желтым центром, с красновато-розовой полосой по краю каждого цветка. По мере старения цветка полоса расширяется, и лепестки иногда становятся целиком розовыми, особенно в жару. На кусте одновременно присутствуют все стадии роспуска. Куст ветвистый, с довольно жесткими побегами, достигает 3-4 м высотой
Растет медленно, хотя хорошо развитый куст постоянно выпускает новые побеги.
http://www.rosebook.ru/roses/large-flow ... er/handel/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pink Wonder
Цветки в старинном стиле, иногда с массой концентрических круглых лепестков вокруг белого центра, а иногда центр состоит из мелких вырезных лепестков. Цветки появляются в кистях по 3-7 шт, цветение очень обильное, раннее. Листва темная, блестящая, здоровое, побеги почти без шипов.
http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/kalinka/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”