Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Публикувай отговор
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от молина »

Господинов, фантастични рози показваш, както винаги! Biedermeier ти е една от най-хубавите във форума. Прочетох и доста негативни мнения за нея - че е доста капризна и не прави добър храст. Разкрий тайната на твоята красавица!
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
gospodinov

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от gospodinov »

молина написа: Юни 10, '18, 13:53 Господинов, фантастични рози показваш, както винаги! Biedermeier ти е една от най-хубавите във форума. Прочетох и доста негативни мнения за нея - че е доста капризна и не прави добър храст. Разкрий тайната на твоята красавица!
Благодаря Молина
Тайна няма, повече сянка има като, че ли на мястото където е засадена иначе нищо специално не правя за нея.
Не знам защо са витае такова мнение за тази малка роза, аз нямам такива наблюдения за нея.
Машина за цвят е, постоянно има пъпки, които се отварят.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от dar »

Господинов, прекрасни рози!
Много съм доволна от Shone maid. Две годишна ми е розата. Голям и хубав храст направи. Много цветове като в най- разцъфтялата форма прилича на божур, според мен. На пълно слънце е. Не и пречат дъждовете.
Eisvogel- харесвам я, също ми е две годишна, хубав храст, но тази година заради дъждовете цветовете гният даже преди да са се разтворили напълно. При вас как са цветовете й?
Deleted User 5091

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Deleted User 5091 »

Eisvogel- 1 година. Направи много симетричен храст.
Изображение
При мен Lavender Ice страда от дъждовете.
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от молина »

Натали-Я, прекрасни са! И Mary Ann, и Brother Cadfael са невероятни! :liubov: А на Аугуста подкъсяването й се е отразило отлично!
Аз имам в двора няколко стари рози от баба ми, които не знам какви са, но тази година ги скъсих на около педя и те взеха, че направиха хубави храсти и съм много доволна, че се престраших да ги поорежа повече.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от молина »

Mariatheresia - бебешко розов бонбон, сякаш изтъкан от дантела...
Изображение
Изображение

А това е розата, за която с моя мъж сме единодушни - макар и по-малка от две педи, съчетава в себе си ярък, наситен и много подреден надиплен лилав цвят, който леко изсветлява на прецъфтяване, но дори и тогава запазва красивата си форма и тъмно зелени листа, върху чийто фон още повече изпъква изяществото на цветовете. Тя се превърна в наша обща любимка! :liubov2:
Изображение
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от patriciq95 »

До сега не съм участвала в поръчки, но разгледах сайта и си харесах 3 рози, а и дребна за поръчка Admiral от новите им сортове. Ако има такава бих се включила но зависи кога ще се пуска дали сега или есента. Защото гледах рози на гол корен. 🙂 Може ли някой да ми разясни как стават поръчките ако може?
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от patriciq95 »

Dewina написа: Юни 25, '17, 08:28 Тези 9 рози са новите сортове на Tantau за сезон 2017/18.


ЧХР - Admiral, Marlene
малка храстова розаhttp - Martin Luther Rose, Grugapark-Rose/Salsa, Candela, Salsa
катереща се - Ozeana
mini катерач - Elida (150-200 cm)
Noblesse® Spray-Rose - Candy Rokoko
http://www.rosen-tantau.com/unser-sorti ... 2017-2018/" onclick="window.open(this.href);return false;

Не е нужно да чакате големи поръчки. Достатъчно е няколко души да се обедините, за да си поделите транспортите до BG /за рози Tantau транспортните за 100 и повече рози е 42,90 Euro/. Вече могат да се поръчат рози на гол корен за есен 2017.

Приготвила съм си списък с около 10 рози - серията Piano. С радост ще се включа в малка порачка.
patriciq95 написа: Юни 28, '18, 16:42 До сега не съм участвала в поръчки, но разгледах сайта и си харесах 3 рози, а и дребна за поръчка Admiral от новите им сортове. Ако има такава бих се включила но зависи кога ще се пуска дали сега или есента. Защото гледах рози на гол корен. 🙂 Може ли някой да ми разясни как стават поръчките ако може?
wenche

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от wenche »

Capri от есента. Прекрасен кайсиен цвят на 15 см от земята.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”