Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Публикувай отговор
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Мариана Бечева »

dar написа: Юли 29, '19, 13:53 Как се представя при вас Eisvogel? От поръчката на Девина ми е 2016 година. Вечно е със загнили цветове. Чудя се при мен ли е проблема или розата си е такава. Споделете при вас как е?

Изображение

Изображение
Моята е от миналата есен, от полската поръчка. Добре се развива и много цъфти. Пъпките не са загнивали, но съм я посадила на целодневен пек, сигурно й е харесало мястото. А снимките са от сутринта и сега.
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Мариана Бечева »

Изображениеimage hoster
Pastella. Като за втора година се справя чудесно. :dovolen:

Изображение
Matthias Claudius. Втори цъфтеж, изнедващо обилен. Цветовете издържат на дъжд и на пек, задържат се най-малко десетина дни преди да отсипят. През това време новите филизи са започнали да се оформят.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Златка Трънова »

Красиви са , Марианче! Ето и твоята Pastella в моята градина. Градушката здраво я беше ударила, но много бързо се съвзе.Това е втория и цъфтеж.
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от dar »

Марианче и моята е на пълен пек. Благодаря ти. С твоя отговор везните натежават в полза на розата. Ще какъв и други мнения.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Havga »

Кажете моля, нормално ли е Чипиндейл първата година да пуска слепи издънки и трябва ла да ги режа сега. От една педя, розата нараства доста, но пъпки има само на две клончета.
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Havga »

Да си побутна въпроса! Отделно пак за тази роза да питам..
Всички я наричат ЧХ, но рускините твърдят че е храстова и така трябва да се реже.
Някъде Бреда беше казала, че я реже като флорибунда, кажете да я занулявам ли или ..?

Хм и мана я хвана, но расте ли расте на височина.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Мариана Бечева »

Havga написа: Сеп 25, '19, 13:21 Да си побутна въпроса! Отделно пак за тази роза да питам..
Всички я наричат ЧХ, но рускините твърдят че е храстова и така трябва да се реже.
Някъде Бреда беше казала, че я реже като флорибунда, кажете да я занулявам ли или ..?

Хм и мана я хвана, но расте ли расте на височина.
Моя Чипиндейл е втора година и съм с намерение да го режа като флорибунда.Защото в градината на моя приятелка направи страхотен храст с размери 180/120 см, обилни цъфтежи, не боледува. Храста е петгодишен.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2398
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от mds777 »

Натали-Я написа: Сеп 25, '19, 19:28 Розите на Тантау, без които не можем... Не мога без Cappucino чх. Тази сутрин в 8часа
Изображение
Натали, прекрасна роза, като всички цветя, които показваш!!! :potekoha:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Havga »

Мариана Бечева написа: Сеп 25, '19, 13:51
Havga написа: Сеп 25, '19, 13:21 Да си побутна въпроса! Отделно пак за тази роза да питам..
Всички я наричат ЧХ, но рускините твърдят че е храстова и така трябва да се реже.
Някъде Бреда беше казала, че я реже като флорибунда, кажете да я занулявам ли или ..?

Хм и мана я хвана, но расте ли расте на височина.
Моя Чипиндейл е втора година и съм с намерение да го режа като флорибунда.Защото в градината на моя приятелка направи страхотен храст с размери 180/120 см, обилни цъфтежи, не боледува. Храста е петгодишен.
Хм, моята е бебе, първа година, дойде една педя, но в момента е около 120-130 и е разклонена.... :hmmm: , затова се чудя какво да я правя. Тъпото е че има много слепи издънки, дано догодина се оправи...
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Мариана Бечева »

Изображение
Ето го моят Чипиндейл, колкото висок, почти толкова широк. Мисля напролет леко да го оформя и да го оставя да прави голям храст. А дали ще се получи според замисъла ми, догодина ще споделя.

Мисля че твоя е направил прекалено голям прираст и може би ще е добре да го намалиш до 30-40 см.
Дано някой с повече опит да каже какво трябва да се прави.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”