Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Публикувай отговор
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от miltonia »

Благодаря, Tony, твоята е с прекрасен храст, нищо общо с моята. Ще я изчакам още един сезон, че ми харесва цвета й, и да му мисли.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Breda »

Изображение
Изображение

Chippendale
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Тутти »

Breda, с голямо удоволствие разглеждам твои снимки. А дали искаш да си направиш тема, та да ти ходя на гости по-често? И с изгледи отдалеч. Май градината ти вече е готова и изглежда чудесно, съдейки по отделните растения, които показваш.
Аз тази пролет купих тази роза за подарък и понеже трябва да изчакам, не е готова градината, за която е предвидена, като видях цвета, направо се изкуших да си я оставя за мен. Но както ме е посъветвала zeleno, мислих три дни и алчността ми се размина. :lol:
kkk
Кафе с мляко
Мнения: 289
Регистриран на: Мар 18, '13, 21:32
Местоположение: с.Равадиново
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от kkk »

Chippendale е страхотно красива в началния цъфтеж....но после избледнява и осезаемо сменя цвета си....на щамбова роза е уникална
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Breda »

Тутти,,ще бъде огромно удоволствие да ми гостуваш в дома и градината ми...ако имаш път към Варна :gush:
А кой знае ,някой ден може и да направя тема,вероятно озаглавена /използвайки перефразата /-" Десет пъти премисли и проучи - един път сади" :lol:


kkk, Чипъндейла е прекрасен с избледняващите си цветове и различна форма,след седмица имаш вече друга роза
Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Havga »

Бреда, от както видях твоя Чипендейл сън не ме лови, да я имам, макар че се зарекох да не купувам повече ЧХ. Кажете моля как цъфти през сезона, прави ли вълни или след първата, тук там само цъфти, висока ли е, прави ли храст?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Breda »

Havga написа: Май 25, '19, 08:51 Бреда, от както видях твоя Чипендейл сън не ме лови, да я имам, макар че се зарекох да не купувам повече ЧХ. Кажете моля как цъфти през сезона, прави ли вълни или след първата, тук там само цъфти, висока ли е, прави ли храст?
Моят е най-здравата ми роза в градината ,заедно с Короната на Маргарита и Новалис - 3-4 год без въшки,пробивачи,мани и ръжди,не мръзне.Не го режа като ЧХ , а като флорибунда,в момента е 150 см,и толкова широк обаче.След първата обилна вълна при мен е в постоянен цъфтеж,е,не много обилен,но радващ душата,няма втора вълна ясно разграничена.В контейнер 2 години си живя прекрасно и обилно цъфтя,но ,разбира се,не достигаше такива размери.Розата е бонбон,Хавга :daaa:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Breda »

► Виж съдържание
Промени се вече
Изображение Изображение

Изображение Изображение
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от молина »

Breda, прекрасен Чипъндейл! Според мен това е едно от най-хубавите качества на розата - да е различна, но все така красива на всеки етап от разцъфтяването й. Така все едно имаш няколко рози!
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Breda »

молина написа: Май 26, '19, 20:35 Breda, прекрасен Чипъндейл! Според мен това е едно от най-хубавите качества на розата - да е различна, но все така красива на всеки етап от разцъфтяването й. Така все едно имаш няколко рози!
Благодаря :tzvetentze:
Става още по-красива,има още много много пъпки,а другите ми рози ,отворили първи цветове,заедно с нея ,вече ги отсипват ,Чип блести сред тях :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”