Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Публикувай отговор
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Ема »

Благодаря, Девина!

Именно на база подобни коментари съм подбрала розите за градината си :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Тутти »

Dewina ме е изпреварила. Ема, присъединявам се към тази оценка на коментара ти.
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от молина »

Благодаря на всички ви за отзивите! Информацията тук от форума е незаменима - все пак има разлика между нашия климат и този в другите държави и си е по-добре да се ориентираме за една роза не от прочетеното в другите форуми, а от личен опит на наши сънародници!
За мен съвършената роза в мечтите ми е именно комбинация от бяло и розово - не чисто бяла, не само розова, а бели венчелистчета, които постепенно преливат към розов център в сърцето на цвета. :liubov2: За мен това символизира чистота, нежност, красота и финес - а какво повече се иска от една кралица на цветята, каквато е розата! Затова веднага се заплених от Stephanie Baronin zu Guttenberg, като я видях в каталога на Тантау - там е снимана точно в тази й фаза - полуотворена, с нежно розово в средата... :liubov:
Всъщност първата роза, която разпали страстта ми към садене и отглеждане на цветя, е Пашмина, именно заради това съчетание. После, докато я търсих, попаднах на форума, а оттам вече само четях, гледах, ахках какви градини показвате - не бях виждала толкова много красоти събрани на едно място. Доста време преди да се престраша да се регистрирам само гледах и попивах информация, набелязвах си сортове, които ми харесват и така втората ми любов станаха английските рози на Дейвид Остин. Впоследствие открих Еден - пищна красота от много цвят, пак в любимата ми гама, а покрай мен и съпругът ми прояви интерес и си набеляза някои рози. Впоследствие започнах да откривам все нови и нови красоти, различни цветове и форми, аромати... Разбрах, че розите не са само Чаени хибриди :oops: (не ми се смейте много, но дотогава не се бях замисляла колко много видове рози има), а сега като се замисля, в градината ми най-малко са точно те! Преобладават храстовите и флорибундите, което не пречи тепърва да харесвам и останалите :ieeee:
Няма да се впускам в повече дълги обяснения, ще кажа само, че и аз като Ема почерпих опит в избора си за рози от коментарите на всички ви във форума - така освен Пашмината, която вече бях харесала сама, се сдобих с Дарби на calico, с Chandos Beauty на gospodinov, Minerva и Augusta Luise на Натали-Я и още много други! Историята, която разказа Натали-Я за последната роза ме разчувства и трогна дълбоко! Затова се присъединявам към призива на Девина :
Dewina написа: Мар 24, '18, 08:08 Ема,
написала си коментар, които наистина много би помогнал на хората, които се интересуват от тази роза. С много чудесни снимки :tzvetentze:
Благодаря ти.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(аз, лично, имам такава представа за тона на писане /общуване/ и темите, които биха заинтересували цветари-любители във форум за цветя. Хубаво е, обаче, че хората, които пишат като теб се множат и това много ме радва :dovolen: :stiskam:)
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от greeneyed »

Една от отличничките в градината, много гиздава и с примерно поведение, Aquarelle ;)

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
GIOIA(Джоя)

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Да ви кажа Stephanie Baronin zu Guttenberg хич не е малка роза и пуска шишове по 1.50 м.Наложи се да бъде преместена и рестартирана есента.
От Незабравка съм я поръчвала пролет 2016 г в контейнер от Тантау.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Shami »

При мен Stephanie Baronin zu Guttenberg е за втора година и е малка,точно както Ема я е описала,същата е и при мен :daaa:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от МГХ »

Изображение първи цвят, макар розата да е садена миналата година. Lemon Rokoko .
gospodinov

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от gospodinov »

Малко Piano от мен - Red, Charming, Pink

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Виола »

Господинов, всичките са страхотни. :daaa: Тези пиана излезнаха много хубави рози. Аз имам само червеното, но е "желязно". Има страхотен плътен цвят, отваря много бавно в стегната розетка и не се плаши от никакво време.
Джардината също е великолепна. Кога ли и моята ще стане като твоята.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”