Pierre de Ronsard-Eden

Публикувай отговор
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 325 пъти
Получил благодарност: 452 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Ема »

Хавга, прекрасна щамба, с прекрасна любима роза :sheart:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Di_Va »

Ема, много, много ти благодаря! :tzvetentze:
Бая имам да режа, дори вече ги почнах, че имам клони по 5 см. дебели и са наклонили яко конструкцията. Не зная дали е редно сега да правя драстична резитба, но и Еден и Гиардина ще ги ремонтирам драстично. Сега, грешката да ги сложа на метър една от друга, не мога да поправя ( или мога, но за сега се въздържам :lol: ), обаче ще пробвам да подобря формата с подходящи резитби. И докато успея, ще се радвам на вашите цъфнали красоти!
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 774
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от maranta »

Натали :sclap: :sclap: :sclap: Снимките явно са от последните дни, мноого свежо всичко при теб :potekoha: А Еден е съвършен!
Засега само го мечтая, че пролетните ми резници не се получиха :cry: , сигурно щото се престарах от мерак :angel2:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от маргото »

И аз се радвам на два Едена от 2016 г.. Единият е от Брид Розако, на пълно слънце и много добре върви, а другият е от Вираг, на полусянка е, и е по-слаб...

Изображение Изображение

Някои от клоните са увити спираловидно около стеблото на ябълката, а от по-горните са хоризонтирани в ляво и в дясно...

Изображение Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от dar »

Марго, тези снимки от сега ли са? :shock: Как ги омагьосваш тия китки не знам.Браво- красавец ти е. Моя е втора година и имаше само 1 вълна от цветове и после тук там, почти нищо. Иначе страшно много шишове и листа. Как ще го подреждам догодина акъла не ми стига.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от маргото »

От тази година са снимките, Дар. :tzeluvka: Розата е тригодишна и много ме зарадва с първия цъфтеж. :daaa:
С хоризонтиране на клоните и с увиване на спирала, може да се постигне още по-обилен цъфтеж. Също допринася
и резитба в ниската част на различни височини, така ще има цветове от долу до горе, и ефекта е внушителен.

Изображение

Позволявам си да покажа една не дотам качествена снимка отдалече - за цялостна визия просто / не съм я и снимала много,... заради тези доматени подпори ;) /

Изображение Изображение

На лявата снимка се вижда хоризонтирането в ляво, към Пилгрим / а и негови клони съм хоризонтирала към Едена/
На снимката от дясно е "малкият" Еден /отдясно на Цветелинката, след нея на ляво е Дарби/ От значение си е мястото, на същата възраст е, но полусянката се
е отразила. Тук няма и спираловидно увиване, хоризонтирането е съвсем слабо, обаче се надявам, че и тя ще успее, но ще се забави във времето... :daaa:
И твоят Еден ще те зарадва догодина, ще видиш, само хоризонтирай някои от дългите клони, но в малко по-късна есен, да понамалее сокодвижението, за да
не се стимулират новите разклонения, които едва ли ще издържат зимните студове. Успех! :stiskam:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от dar »

Мерси, Марго. Знам, че ще стане хубав. Напролет беше много добре хоризонтиран, избиха много шишове и е много голям. Догодина като почна да режа и подреждам ще го мисля и ще питам. Прекрасен ти е.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10037
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 624 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Eden днес

Изображение Изображение

Изображение Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
vstan
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Авг 30, '19, 14:19

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от vstan »

Здравейте! Бихте ли ми казали, ако през есента засадя корен Еден, дали мога да се надявам да цъфне на пролет, макар и с малко цветчета? Или първата година ще нарастне само на височина?
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Лакомник »

vstan написа: Окт 9, '19, 10:44 Здравейте! Бихте ли ми казали, ако през есента засадя корен Еден, дали мога да се надявам да цъфне на пролет, макар и с малко цветчета? Или първата година ще нарастне само на височина?
Здравей!Имам точно едногодишен опит с Еден-2бр.Не само че цъфнаха,ами и не спряха да цъфтят цяло лято.Не режа прецъфтелите цветове,нараснаха доста.При мен този,който е на целодневно слънце се развива по-добре.
Това е скромният ми опит :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”