Cvetelina Romantica - снимки

Публикувай отговор
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Cvetelina Romantica - снимки

Мнение от el pistolero »

Здравейте, отварям тази тема за Cvetelina Romantica в подфорума за рози, за да има къде да слагаме снимки на растенията, които отглеждаме и да не се размиват те с безбройните други сортове рози, чиито снимки има из най- различни теми.
Първо да кажа, че търсих дали някоя от вас, скъпи съфорумки, вече не е пуснала снимка с цъфнала роза Цвети и в коя тема е публикувана, та да продължа и аз там, но след като не открих тема и снимка с първите цветове на розата в България, се принудих аз да открия нова тема :dovolen:
Не знам рано ли е или не за цъфтежа, но двата корена, които получих, засадих веднага в контейнери и стояха на моята тераса до края на февруари.
Едната роза се беше разбудила още в средата на февруари и тръгна да се разлиства, а другата нямаше никакви признаци за подобно нещо. Разбързалата се роза, я подарих на майка ми (и тя има регистрация тук, но има само едно единствено менение и не е много форумно ангажирана) и растението се озова на още по- слънчеви условия, макар да беше доста студено през март. Около Цветница, пъпката почна да нараства бързичко, а след затоплянето на времето, очаквах да цъфне още по Великден и да я снимам, когато бях там, но събитието се е случило два дена след Великден, а аз я заснех едва сега- четири дена след разцъфването.
По думите на майка ми първоначално е била с доста по- тъмен цвят, който с всеки изминал ден изсветлява по малко. Има чудесен аромат, а диаметърът на цвета го измерих, че е 9 сантиметра.

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и няколкосекундно клипче:
[video][/video]
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от къщичка »

Красавица!
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от макс »

браво за темичката el pistolero добре си го измислил така ще се знае как се развива и цъфти във всеки регион ,твоята е много нетърпелива и красива :slove:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от Noel »

Първата от стотиците червени сърца в цяла България :liubov:
Прекрасна е!
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от kesten »

Прекрасна!!!
Поздравления за темата Пистолетче. Скоро аромата на Цветелинка ще се носи на всички ни в градините!
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от Магдалена »

Поздравления за първата ни разцъфнала Цветелина Романтика! :sclap: :sclap: Прекрасно нежна е! :o
Много ми се иска Дал да види това! Със сигурност ще се зарадва майчиното сърце!
Аз също се радвам и подсмърчам! Утре е делото,дано разцъфналата Цветелинка е добър знак! :stiskam: :stiskam:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от gabi123 »

:o Много красива е нашата Цветелина Романтика! :sheart:
Поздравления и благодаря за прекрасната тема ! :tzvetentze:
dal

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от dal »

Браво , уррааааа и не знам какво да кажа ! Страхотна е розата , а явно е и трайна като цвят!
Първото цъфнало е със сигурност ! Добре че Магдаленка ме изръчка от кревата , където с котарака се изтягахме
Сълзи ми потекоха чак!

Благодаря ти- нали може да използвам снимките ? От ввсякъде ми звънят че е силна и върви бързо като сорт , че е витална , явно наистина е така! :liubov:
GIOIA(Джоя)

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Прекрасна е! :liubov:
Красива,силна,ярка и запомняща се!
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Cvetelina Romantic - снимки

Мнение от el pistolero »

Dal, можете да ползвате снимките без проблем.
Убеден съм, че до няколко седмици в темата ще се напълни с още по- хубави и детайлни снимки на розите из цяла България.
Наистина е здрава и нарства стабилно, клонките са по- масивни от на една Остинка, която също съм подарил на майка ми. А пъпката преди цъфтеж е около два пъти по- голяма от на споменатата Света Сесилия.
Стискам палци за делото утре!
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”