Колко рози имате?

Публикувай отговор
dal

Re: Колко рози имате?

Мнение от dal »

milena02 написа:И аз така планирах, Дал, с тази цел сях въпросните делфиниуми. Обаче народът тук каза, че ще удушат лилиумите.
абсурд е това
делфиниумите са в силата си втората , максимум трета година със зор и чоплене - после ако не ги разсадиш както са на розетки или не купиш нови от семена или растения няма и да ги има изобщо , докато добре подбраните сортове лилиуми се множат и си стават все по едри петна - при мен има такива сортове , да речем триумфатор

възможно е да трябва да преподредиш във височините , но надали е фатално
измежду делфиниум и лилиум без човешка намеса залагам на второто само за две години и първото липсва.

Моите делфиниуми са при доматите - говоря за разсада семена от тадзи пролет .Всичките цъфтят в момента , а снощната буря им е прекършила цветоносите ; есента ще ги композирам заедно с лилиуми от миналогодишна поръчка. Успех :tzvetentze:
elena kirilova

Re: Колко рози имате?

Мнение от elena kirilova »

сакън Миленкооо,недей слага делфиниуми при розите
аз така се подведох по някакви руски картинки с микс бордюрите
рози и всякакъв шошлюп помежду им
делфиниумите са ми трета година и удушиха всички рози до и около тях
станаха едни върлини по 2 метра
щом имп. фара не можа да изправи ръст и да цъфне
сега август за първи път ще цъфти тази година
всичко удушиха
ще ги разреждам есента
и гипспфилата ,ако е някяква по чалната и се фърля на високо да расте също души розите
нищо няма да слагам измежду розите
е,на 4-тата година си открих грешката ;)
само рози,нищо в тях
сега ръся само мозък ,дано ме чуе някой
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от elmaz »

elena kirilova написа: сега ръся само мозък ,дано ме чуе някой
Слушаме, слушамеее.

И аз броих рози днес- 30 в двора и 7 на улицата. От тези в двора ще останат само няколко. Другите отиват на улицата.
От едногодишния ми опит разбрах, че всяко цвете иска място. Затова днес отрязах един клон на хибискуса. Една роза се мъчи около него и не може да изплува.

Някой по-горе беше се оплакал от червената детелина. И аз я имам. Един дядо, агроном, каза по този повод, че дворът ми е "изпуснат" Трябвало е 1 година само да се пръска с раундъп и да се копае. След това да се сади, ама кой да чака цяла година.

И да се оплача - 10 дни бяхме на почивка, а тук е валяло 3-4 пъти за тези дни и вече 3 дни само с треви се занимавам - всичко ме боли вече :cry:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Колко рози имате?

Мнение от Димана »

На 2 м широка градинка, дълга 9 метра...Разположението е изток-запад. Слънчева почти целодневно.
Най-отзад до декоративните решетки са катерачите. Пред тях ЧХ с височина около 80 см-до метър.
Пред тях слагам лалета, до сами бордюра има зюмбюли и незабравки. Като прецъфтят незабравките, слагам нисък тагетис.
Бъркам ли някъде и къде? :tzvetentze:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Колко рози имате?

Мнение от Силвия »

Lois написа: Tobo, и аз така съм намислила, да чопвам по малко от тревата, макар че ме гледат накриво - как щели да се косят тези неправилни форми :evil:
Защо ли това ми звучи толкова познато :lol:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от Asarina »

Имам около 45 рози - на три лехи и до оградата. Тази есен ще добавя около 20 и спирам :angelche: Между розите още нищо не съм сложила и май няма и да слагам, че най-лесно се поддържа, пък и розичките са още малки. За бордюр пробвах незабравка, алисум от Мишето и някои непознати тревички. В отделни лехи са лилиумите и ириса. Алисумът е специално да закрива клематиса да не съхне. Но както се вижда, клематисът го няма, дано поникне догодина.
Изображение

Азаринката много ми хареса и догодина пак ще я сложа ,но на мрежа - като фон на жълтите рози. :dovolen: Сега е още по-голяма и цялата е в цвят.
Изображение
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Колко рози имате?

Мнение от kesten »

имам не-повече от 30-40- общо. Не като видове, а като бройки. Вече в двора една като влиза -друга ще излиза, или поне горе долу :nod:

Много внимателно поръчвам. Ако искаме розите да изглеждат добре се изискват много грижи и то постоянно. За такива week-end градинари като мен има опасност това в един момент да стане грижа, не само радост. Така че се озаптявам :sflower:
Аватар
Veleva
Виенско кафе
Мнения: 455
Регистриран на: Юни 20, '13, 11:54
Местоположение: Русе

Re: Колко рози имате?

Мнение от Veleva »

Имам 16 рози, и още 6 поръчах. За тази година стига.Мисля занапред максимум до 5 рози на година да купувам,не повече. Е, експерименти с резници нали не се смятат ;)
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Колко рози имате?

Мнение от pipike »

Чудесна тема :hihihi:
roselover

Re: Колко рози имате?

Мнение от roselover »

elena kirilova написа: е,на 4-тата година си открих грешката ;)
само рози,нищо в тях
сега ръся само мозък ,дано ме чуе някой
:daaa: И моите рози са така - само рози и нищо между тях от както съм ги засадила. За това предполагам са толкова огромни :hmmm: . Смесените бордюри ужасно много ги харесвам...., но в чужди градини и на картинка :oops: ;) . Иначе, като се разровя и видя как се тормози розата, обвита и обиколена от всякакви други растения и не развива целия се потенциал, а се бори за оцеляване.... сърцето ме заболява, честно! :sbrokenheart: На моя роза това не мога да го причиня. Ама това само в моята си глава - нали знаете, че по отношение на рози, не съм много редовен пациент :lol:
Иначе, ако ги видите тази година - също като миналата - много са занемарени,въшки, зелени буболечки, мана, черни петна, проядени от пробивач клони... трагична картинка! Ама нали са сами, може и листата на някои растения да са окапали, обаче цъфтят! :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”