Рози 2014

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Рози 2014

Мнение от РОУЗ »

Alan Tichmarsh- привързан с канапче, иначе е съвсем като камбанки. Втори цъфтеж.

Изображение

Geof Hamilton:

Изображение

Розариум от пролетта, най-мощната роза от пролетната ми поръчка, пак е изкарал над 10 пъпки на клонче, с нетърпения чакам да цъфне:
Изображение

Парцалана, надявам се да е защото е млада роза, но цветът се разкекерчва ей така:

Изображение

И бебе Айсберг, моя реколта :nod: , вкоренен резник от храстовидния, що е и изкарал такъв дълъг шиш не знам. :hmmm:

Изображение
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Рози 2014

Мнение от pepina »

Руми, розите ти сега ли цъфтят така? Невероятни са!
Имам питане за Parade. Моята е един гигантски храст (2 години), с десетина стъбла от земята, високи над 2.50, без да се разклоняват. Миналата година не цъфтя, тая цъфтя само пролетта с по 1 също гигантски цвят (около 15 см) на върховете. Стояха цветовете над 20 дни. Как си я накарала да цъфне пак? А уж чета, че цъфтяла обилно и повторно. Не знам какво да я правя. Ще я подкастря наесен до половината и ако не се поправи догодина, ще се махам оттам, че ми е на най-лично място.
Жан Кокто се оказа чудесна флорибунда, след като се овладеят ЧП. Цветлетата са много изобилни, нежно накъдрени, средно големи, трайни, прецъфтели дори ми харесват повече - едно такова зеленикаво, без да се разваля формата на цвета, много е интересно, особено в комбинация с новите цветове. Постоянно изкарва нови пъпки.
madMery
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Юли 10, '11, 08:39

Re: Рози 2014

Мнение от madMery »

kesten написа:
zeleno написа:моля kesten да погледне тази класика дали прилича на нейната червена роза
http://www.rosebook.ru/roses/gallery/grand-hotel/" onclick="window.open(this.href);return false;
Зеленко, за приличане прилича, но grand-hotel като че ли цъфти на отделни цветове, а мойта винаки е на снопове от цвят- по много на клонче.

Ама пък първия цъфтеж, след грижливо кастрене- цъфти като по учебник! Късо клонче- цвят!

Изображение

Вчера подведох Дал че никога не се виждат на снимка тичинките. Не е така виждат се. Днес се разрових в старите снимки. Ето тази е още от първия сезон.
садена е пролетта на 2012 от контейнер.

Изображение

след първия цъфтеж- май месец в останалия сезон се образуват такива китки.

Елена, Зеленко- другата седмица неделя ще донеса цвят и всякакви проби от розата така че да можете да определите със жив материал.
На Зеленко знам къде да ги отнеса, Елена ако искаш на лични прати координати.

Кестен, как точно режеш? Кои клони махаш? Чудя се дали такава резитба може да се приложи върху Симпатия, че е оголила клони и вторият й цъфтеж е много рехав. Дали ще стане :hmmm:
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Рози 2014

Мнение от kesten »

MadMery ако само знаеш колко клипчета съм изгледала за резитба на катерачи.

Тази година съм поръчала Симпатия и точно така смятам да е кастря. Момичетата казаха за Симпатия че е с голи крака. Та сигурно за нея си е нормално да няма толкова израстъци от основата, а да цъвти само по клоните високо. За това при нея огъването е още по-важно.

Утре ще потърся снимки от пролетта и ще кача в другата тема за резитбата. Принципа е че се оставят само водещите клони. Огъват се поне под 45 градуса, иначе ще цъфти само по върховете. Всички странични клони се изрязват. Тази точно роза /вече не знам как да е наричам/ е с твърди клони и за това още есента ги огънах и изрязах разклоненията. Пени Лейн от друга страна е с меки клони и рязането и подреждането го правих пролетта.

Основните клони се режат само пролет, а страничните по всяко време.
madMery
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Юли 10, '11, 08:39

Re: Рози 2014

Мнение от madMery »

Мерси,
Ще следя другата тема.
Ето това е моята Симпатия от преди 2 години. Другата седмица мога да я снимам в сегашно състояние. Сега е оголила доста дъното, а има и черни петна, нищо че рускините пишат че е устойчива на заболявания
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Рози 2014

Мнение от ToBo »

При мен Симпатия е от най-здравите рози - и откъм болести, и откъм огъване. Много трудно се огъва, чупи се, което изобщо не й пречи на цъфтежа на пречупените клони. Отначало й се плашех, защото все пак счупеното е рана, отворена за зарази, но сега я оставям да се оправя сама :nod:

Много красиви рози сте показали на последните страници всички :liubov2:
Никога не е късно да засадиш клематис...
elena kirilova

Re: Рози 2014

Мнение от elena kirilova »

Румииииии,моля те сподели повече за тази роза Ив Пиаджет
знаещ ли от кога я заглеждам и все нещо ме спира
кажи ми къде си я посадила,търпи ли слънце.прегара,не прегара
всичко дето се сетиш ми опиши,че и....резник ми прати
хахахахаха
:lol: :lol: :lol: :idea1:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Рози 2014

Мнение от rumivarna »

Еленка, Ив Пиаджет е от късната есен на миналата година, съвсем новичка. На пълно слънце е. Търсих по панорамна снимка за да ти покажа и намерих тази от средата на юни. Изображение Тя е ниско в ляво от колоната с Концерта, едно клонче с китка на върха. Цветовете са много кичести и красиви, но не бих казала, че търпят повече от 4-5 дена. После започват да избледняват и до седмица са се разсипали. Но пък е красива :D Ще я снимам довечера както е в момента и утре ще ти я покажа. Снимката и в горният ми пост е от преди десетина дни. И резник ще ти пратя, само кажи :tzeluvka: Емилиена е от твоите резници и съм ти безкрайно благодарна за него. Втора година е и есента ще го слагам на постоянното му място.
Пепинка, Парада и той е от миналата есен. Снимката е от втората цъфтежна вълна. За момента е с един дълъг клон около 1-1.20метра и няколко по-малки. Градушките от юни ми начупиха доста поласнали негови клони и за това е такъв в момента. Той е предвиден да се качва на едната страна на арката. Храня надежди за него за следващият сезон. :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 382 пъти

Re: Рози 2014

Мнение от zeleno »

леле Руми
двор и къща картичка :tzeluvka:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Рози 2014

Мнение от Димана »

:D :D :D
Руме, и аз се загледах в Пиажето. Първо заради името, щото имах едно "преживяване" с Жан Пиаже-виден швейцарски психолог- на един от изпитите ми по психология. :hihihi:
И красива е, разбира се. :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”