Сортове рози за арки и перголи

Публикувай отговор
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Златка Трънова »

Благодаря на всички за помощта ,която ми оказвате споделяйки личния си опит. :liubov: Безкрайно съм щастлива ,че ви намерих и мога да се ползвам от вашите знания и опит. :liubov:
bell

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от bell »

Златка Трънова написа: Благодаря Bell за изчерпателната информация. Не ми върви с тези рози за арка и това си е :dovolen: Ще търся друга за арката, която много искам да имам. :dovolen:
Как не ти върви? Споделяй повече тук, със сигурност има много хора, които ще ти помогнат в избора. :tzvetentze:

Иванина, при мен зимува без особени поражения, а и аз съм пояс кучомраз. Ще укрепне и при теб, уж я дават от 4 зона :stiskam:

Грийни, ти това Крейзи на арка как го укротяваш лятото? Колко пъти го режеш или ежедневно, както пишеш минавайки с ножиците :lol: Аз подредена, тази роза съм я виждала само при един американец
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от greeneyed »

Ами трудно я укротявам, Бел. Колкото ги харесвам тези простоцветните, че са здрави и цъфтежни, толкова и грижи ми създават. Искат място, да си стърчат , където им душа сАка. А аз на парадно място съм я курдисала, и на пътеката и сега....хм яде ножицата често-често. Но опитите продължават, може пък да победя в насърчаването на клони, които не пречат. 8-) Щом някой е успял , и други имат шанс. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Аз това Крейзи си го бях заплюла да скрия бялата къщичка (външната тоалетна, която не се изпозва) в дясно на снимката, но нещо се бях разколебала. Сега пак започна да ми харесва :stiskam: Как мога да го закрепя за къщичката и с 1 бр. дали ще успея да я скрия.

Изображение
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от rosi-m »

greeneyed а другата розовата
роза коя е

:tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от greeneyed »

Снимката е от мрежата; и аз я харесах тази композиция; според мен е Fairy-води се почвопокривна, ама такива дълги клонаци пуска, че може и така да расте.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
bell

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от bell »

Мадам_Сръчкова, ще я скриеш и тухла няма да се вижда от нея :daaa:

Грийни, не се съмнявам, че ще я укротиш на арката! Такива са простоцветките, волни души и аз ги харесвам :nod:

А, розовата е американката Jeanne LaJoie :hmmmmmm: без забележка, отлични оценки, само аромат му липсва. Рози мечталки от другия континент :liubov2:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Dewina »

Дайте ми съвет! :tzvetentze:
Имам 1 арка - но бях садила катерачи с твърди клони (Golden Gate u That's Jazz) и не ми харесваха до арка, затова им намерих ново мястo.
Есента засадих от едната страна Iceberg (дали е добре там? :hmmm: ) и сега търся друг катерач с меки клони за другата страна на арката.

Имам в саксия тези 5 влачещи рози - коя от тях да садя до арката?
Eden Rose 85 (Meilland)
Schneewalzer (Tantau)
Perpetualys yours (Harkness)
Ginger Syllabub (Harkness)
Christine Helene (2005 - Christine Meile)
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от calico »

аз бих сложила Кристине Хелене, само за това че е рамблер и почти без бодли, не че я бях чувала преди.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13696
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 331 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от zeleno »

Perpetualys yours (Harkness) - тази роза е особено бодлива , фонтановиден храст , аз я режа почти като еднократна , поради липса на място
оставям не повече от два стари клона - всичко останало е миналогодишен прираст , леторасли демек , бясна , красива , здрава
ако имах къде , бих я оставила без всякаква опора да прави пумпал наслед голяма поляна , като файри примерно , не я определям като за арка , просто защото аз ежегодно и подменям клоните
Ginger Syllabub (Harkness) - тип Еден , много е красива , здрава , цъфтежна ,цвят хамелеон - според времето , от "пепел от рози" до нежен оранж
Christine Helene - нямам , но и аз като Калико я виждам като най-подходяща за компания на Айсберг , който пък не знам как ще качиш на арка - то зависи от подложката на която е купен де
и Schneewalzer имам , но хич не върви , постоянно избиват шипки , та нямам наблюдения
Еден съм орязала от миналата година като купа , бях го качила на уличната лампа , но ми е трудно да го режа
хубава роза , но на неподходящо място
м/у впрочем , не бих си посадила и на лозето , по-точно , разкарах я
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”