Сортове рози за арки и перголи

Публикувай отговор
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от ann »

milena02, благодаря!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от calico »

Миленка, що така? Мадамата не прецъфтява грозно, тя чисто и чинно отсипва прецъфтялото и няма засъхнало.
Обаче не съм сигурна дали е за пергола, това е страшно разклонена във всички посоки. Иначе пък е много гъвкава и може да се подвежда. Моята вече има клони по 5-6 м, качи се на една 4 метрова ябълка и я превзе. И всичко това е от едно стебло в земята, не изкара купиша шишове както праят нормалните рози, само един. Той вече е по-дебел от китката мми, а нагоре се разклонява ли разклонява.
Недостатък й е че цъфти с един обилен цъфтеж, после слаби тук и там.

Ан, това е роза за сянка, за северни стени, друга такава няма. Не знам как ще ти се държи при други рози на слънце, но опитай :daaa:
аз обаче на твое място бих взела нещо друго за перголата, Мадам ще подтисне другите рози
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от ann »

Calico, надявах се да се включиш, че нали имаше 2 Мадами и знаеш как се развиват.
При мен тази пергола ще е закътана сред лешници и ще се огрява в първата половина на деня, а после би трябвало лешникът да прави сянка :hmmm: (Не съм наблюдавала слънцегреенето в този аспект). Перголата ще е покривна - над пейка...така замислям нещата. Ако не сложа Мадам Алфред (ама много я харесвам в близък план, да знаеш), кажи коя да е? Нещо подобно...
Представям си също и Tess of the D'Urbervilles там . Може-би тогава с един бял айсберг?
лалесъм

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от лалесъм »

Ann, като гледам как расте двугодишната ми Tess of the D'Urbervilles въобще не я виждам за пергола :hmmm: Ти виждала ли си подобна снимка в нета, че така силно я искаш за такова място? Аз бих сложила Мадам Алфред на пергола :nod: Моята се опитвам да я вия около колона - яко играе ножицата :liubov2:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Di_Va »

И според мен Тес не става за пергола, моята е на 4-5 години, не е на перфектното място, но за пергола определено не е. Даже май не я харесвам особено...вече :hmmmmmm: .
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от ann »

лалесъм написа:Ann, като гледам как расте двугодишната ми Tess of the D'Urbervilles въобще не я виждам за пергола :hmmm: Ти виждала ли си подобна снимка в нета, че така силно я искаш за такова място? Аз бих сложила Мадам Алфред на пергола :nod: Моята се опитвам да я вия около колона - яко играе ножицата :liubov2:
:dovolen: Не, не съм виждала Тес на пергола, затова питам какво е положението при вас . Нали я дават катерач и ми изглежда с гъвкави клонки, затова помислих, че може да е добър вариант. Даже не мога да кажа, че "силно" я искам на перголата. Понеже гравитирам все около пастелните рози, тук ми се прииска да разнообразя с по-топло петно, но да не е чак фрапантно червено, а някакъв по-мек вариант.

Мme Alfred Carriere така или иначе ми е фаворитът за тази пергола, вероятно ще се спра на нея все пак.
Знаете ли откъде по това време мога да се снабдя с "Мадамата"?
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от prijatel62 »

Аз пък се загледах по дървените арки още от първите страници. Дали има нещо по-подходящо от Бочемита за обработка на дървото против гниене?
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Златка Трънова »

Бих искала да попитам знаещите ,мога ли да сложа Purple Splash на арка и трябва ли да има, и друга катереща роза от другата страна на арката.И ако трябва да има , то възниква въпроса- коя е подходяща?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от libra »

Taзи роза е нова, за да имаме мнение от първа ръка.Имам предвид,че я дават 300-400 см-сигурна съм,че при никой все още не е достигнала този размер.Но ако наистина вземе,че стане толкова,няма да имаш нужда от втора роза.От енциклопедията нещо не мога да й схвана храста-хем е изправена,хем 4 м,но се подвеждала хоризонтално.Имащите я да кажат каква форма има.Много утешително е ,че нямала бодли.
http://www.rosebook.ru/roses/large-flow ... le-splash/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от pipike »

Има бодли и то какви....
След първи цъфтеж е наложително да се почисти
Последно промяна от pipike на Ное 9, '16, 14:24, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”