Сортове рози за арки и перголи

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от calico »

незабравка написа:Благодаря,харесва ми ,имам на една арка Blue Magenta,която е тъмнолилава,сигурно ще стои добре от другата страна на арката. :dovolen:
със сигурност ще стане хубава лилава арка :daaa:

само че как я укротяваш Блу магентата на арка, че тя е огромен храст, мултифлора.
Пърпъла е рамблер, т.е. дето най стават за арка

покажи твоята на арката
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Роза1924 »

Помощ за rumivarna - в момента тя няма интернет, та чрез мен пита - как да действа с прецъфтелите цветове на роза Cornelia - да ги реже ли, или e самопочистващa ? Има ли други някакви "претенции" тази роза ?
Благодарим предварително на знаещият - отговорил :tzeluvka:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от milena02 »

calico написа:
незабравка написа:Благодаря,харесва ми ,имам на една арка Blue Magenta,която е тъмнолилава,сигурно ще стои добре от другата страна на арката. :dovolen:
със сигурност ще стане хубава лилава арка :daaa:
само че как я укротяваш Блу магентата на арка, че тя е огромен храст, мултифлора.
Пърпъла е рамблер, т.е. дето най стават за арка
покажи твоята на арката
"Перениал Блу" е идеална и умопомрачителна на арка. Лилава с най-лилавото тъмно лилаво. Утре ще я снимам.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Виола »

Миленка, да не се бъркаш с някоя друга роза? Перениал блу-то при мен си цъфти цикламена. Ето такава. Снимката е от Хелпмифайнд, но не съм снимала моята.
Изображение
А и може цветът да се влияе от атмосферните условия, от изложението и от почвата. :hmmm:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от milena02 »

Не, не бъркам, Виолче. Ето го. Снимката обаче е много лоша и мислех утре да му направя по-хубава. Но лилавото си личи.
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от greeneyed »

Роза1924 написа:Помощ за rumivarna - в момента тя няма интернет, та чрез мен пита - как да действа с прецъфтелите цветове на роза Cornelia - да ги реже ли, или e самопочистващa ? Има ли други някакви "претенции" тази роза ?
Благодарим предварително на знаещият - отговорил :tzeluvka:
Розата е мускусен хибрид - цъфти на стара дървесина- сега реже всички прецъфтяли цветове и ако има да оформя храста , сега му е времето; не е самопочистваща се, нали от цветовете стават шипки?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Роза1924 »

greeneyed написа:
Роза1924 написа:Помощ за rumivarna - в момента тя няма интернет, та чрез мен пита - как да действа с прецъфтелите цветове на роза Cornelia - да ги реже ли, или e самопочистващa ? Има ли други някакви "претенции" тази роза ?
Благодарим предварително на знаещият - отговорил :tzeluvka:
Розата е мускусен хибрид - цъфти на стара дървесина- сега реже всички прецъфтяли цветове и ако има да оформя храста , сега му е времето; не е самопочистваща се, нали от цветовете стават шипки?
Предадох дословно - Румката доволна и благодарна :tzvetentze: Грийни и чичко Гугъл замести, браво!
А тази роза аз също я целих няколко пъти по поръчките и все я нямаше - но щом е еднократно цъфтяща, ще сменя целта :dovolen: .
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от краси кубарелова »

Възможно ли е някой да покаже нагледно или да обясни пространно на една видна пишманградинарка как закрепва, завързва розите за метална арка, за ограда? Моите рози са предимно такива и явно трябва да им помагам по някакъв начин :gush: В момента буквално съм обесила розариума с едни въженца към оградата, дърпам го и към вратата, която трябва да обрамчи, но не го правя както трябва. Прекрасния ми мини еден, колкото и да е строен и напет по природа, благодарение на моята скопосия мяза на разплетена дамаджана. :angelche: :angelche:
Светът е пълен с непознати хора...
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от краси кубарелова »

Възможно ли е някой да покаже нагледно или да обясни пространно на една видна пишманградинарка как закрепва, завързва розите за метална арка, за ограда? Моите рози са предимно такива и явно трябва да им помагам по някакъв начин :gush: В момента буквално съм обесила розариума с едни въженца към оградата, дърпам го и към вратата, която трябва да обрамчи, но не го правя както трябва. Прекрасния ми мини еден, колкото и да е строен и напет по природа, благодарение на моята скопосия мяза на разплетена дамаджана. :angelche: :angelche:
Светът е пълен с непознати хора...
Lois

Re: Сортове рози за арки и перголи

Мнение от Lois »

ако приемеш акъл от една друга пишман градинарка, аз моите ги закрепвам с градинарска тел, една такава с пластмасово зелено покритие.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”