Клематис

Публикувай отговор
valentina
Kафенце
Мнения: 37
Регистриран на: Юли 8, '16, 06:11
Местоположение: Благоевград

Re: Клематис

Мнение от valentina »

И при мен така, начинаеща съм, от миналата година са ми. Pilly цъфтя и после изсъхна, а през есента кучето реши да си играе с изсъхналите стъбла и ги изскуба. Сега са избили 2 стъбла, вече са 4-5 см :ieeemyzh:. Другите два се бяха събудили още преди големия студ и не са измръзнали, пуснали са още листенца, много им се радвам.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематис

Мнение от ToBo »

Новите филизи не измръзват. Просто остават в поза и не растат, докато се затопли. Чакайте си ги :D Тук няма почти нищо от земята още, но е студено. По на юг си е съвсем възможно :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
GIOIA(Джоя)

Re: Клематис

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Има,има!
От януари още интегрифолията от Таралас,миналата седмица видях,Ругучи,Альонушка и Дуранди.Другите разпукаха пъпки,но не съм гледала дали изкарват нови стебла.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Клематис

Мнение от dar »

И при мен има нови стъбла по половин см от земята :ieeee: . Даже един клематис преместих и той е тръгнал и дано се адаптира. Принцеса Кейт чака да преместя едни керемиди и да я засадя, а ма не на покрива. На Нелито Мозер са се оголили корените, може би трябва да ги засипя с пръст :hmmm: .Обичам ги и се надявам и те да ме заобичат.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Клематис

Мнение от dancheto »

Търся да си закупя от тук имащите клематис Бижу....ако има някой на който му е оцелял или се е разрастнал, моля да ми пише, искам да си купя корен. Предварително благодаря
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Клематис

Мнение от Мария Николова »

Данче, иди в поръчката на Юлето от Нановски и виж предлага ли се твоето Бижу. Не си изтървала влака. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Клематис

Мнение от dancheto »

Няма го там.... От там чакам други два клематика но този го няма.
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Клематис

Мнение от maleas »

Да се похваля с първи пъпки за тази година на Монтана Фреда, клематиса е от поръчката на Тобо от миналата пролет.
Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематис

Мнение от hosta127 »

аууууууууу, какъв разкош ! А моите мди(сите са изсъхнали или измръзналаи до корен , някои покарват едвам -едвам от корена наново , но точно един не ще , а това е АВАНГАРД , какво му е станало не знам пръчките като чели са живи но имаха листенца преди няколко седмици, някой ги е скършил от върха и ги посях в саксия с буркан но от корена нищо не се вижда ...по пръчките няма никой :cry: земята там е влажна дали не е изгнил незнам от дъждовете ,не съм го поливала и ме е страх да го наторя :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематис

Мнение от ToBo »

Чакай го Авангарда. Той тръгва по-късно. И моят е на мокро място и не мисля, че страда. Не му режи уж сухите пръчки. Него единствен съм виждала да вади нови леторасти от стари дебели и вдървесинени стъбла - ей така от нищото :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”