Клематис

Публикувай отговор
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Клематис

Мнение от divna78 »

Привет!
Имам нужда от малко помощ и съвет :?:
Най-накрая и аз се престраших и реших да се пробвам да имам клематиси :mrgreen:
След дъъълго четене, записки, въздишане по вашите красоти съм си направила два списъка с клематиси, които ми харесват и ги има в текущата поръчка от Братаница, но имам нужда от съвет. Искам да ги комбинирам два по два, та много ще съм благодарна, ако имащите ги споделят дали тези двойки ще си отиват и дали ще цъфтят по едно и също време ( то дано да успея да ги докарам до цъфтеж, де :lol: :stiskam: )

От 3-та група искам да комбинирам Halina Noll с Mazowsze или Warszawska Nike. Ако трябва да съм честна на снимките ми изглеждат почти еднакви тези двата, по описание също ги дават да съвпада цъфтежа, но дали е така....

От 2-ра група съм си харесала General Sikorski да е с Ville de Lyon
и Sunset с Miss Bateman или евентуално Guerensey Cream

Също така да кажа, че идеята ми е да ги "пусна" по една телена ограда, а при нас си е ветровито и май нямам как да им направя завет :oops:
Отворена съм за всякакви съвети, много искам и аз да имам от тези красиви растения :tzvetentze:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Клематис

Мнение от сюзан »

Ville de Lyon е трета група, а General Sikorski го дават втора. Не знам дали ще се засичат по цъфтеж. При мен поне, се разминават.
А и рязането им е различно.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематис

Мнение от ToBo »

Така е, обаче Вил дьо Лион при мен цъфти преди Генерала. Ще се засичат известно време :daaa: И на втора вълна вероятно ще се засекат :nod:
Другите ги нямам и не зная за тях.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Клематис

Мнение от divna78 »

сюзан написа:Ville de Lyon е трета група, а General Sikorski го дават втора. Не знам дали ще се засичат по цъфтеж. При мен поне, се разминават.
А и рязането им е различно.
В сайта на Clematis.bg са го дали 2-ра :evil: и аз за това съм ги групирала така! Явно ще трябва да ги проверявам в този сайт, който съм виждала да ползвате в темата...
Благодаря, сюзан, за забележката, поправям си го в записките!
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Клематис

Мнение от divna78 »

ToBo написа:Така е, обаче Вил дьо Лион при мен цъфти преди Генерала. Ще се засичат известно време :daaa: И на втора вълна вероятно ще се засекат :nod:
Другите ги нямам и не зная за тях.
Обаче, ако се оплетат, растейки заедно, то трудно ще се подрязват щом са от различни групи, нали?
И да попитам нещо, което току що се сетих. Ако искам да растат заедно, на какво растояние един от друг се садят клематисите, за да не си пречат корените?
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематис

Мнение от ToBo »

divna78 написа: Обаче, ако се оплетат, растейки заедно, то трудно ще се подрязват щом са от различни групи, нали?
И да попитам нещо, което току що се сетих. Ако искам да растат заедно, на какво растояние един от друг се садят клематисите, за да не си пречат корените?
Режеш ги и двата на метър и нещо всяка пролет и нямаш грижи ;) Точно тези двата е добре да са на 80-100 см един от друг, защото са много изобилни. Но може и по-близо. Не е лошо да съобразиш и посоката на вятъра, защото накъдето ги духа, натам ще се захващат и ако не ти харесва, голямо разплитане и подреждане ще пада :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Клематис

Мнение от divna78 »

ToBo, Много благодаря за насоките, много полезна информация. Това с посоката на вятъра не го бях съобразила. Сега ще го имам предвид. :tzvetentze:
Надявам се и други да се включат, относно другите ми комбинации! :stiskam:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Клематис

Мнение от Димана »

Моля за помощ! Някъде бъркам аз, или...
На есен си взех клематис Токи от някоя от поръчките. През април си цъфна с 3 красиви цвята, пусна си клонки и, изобщо добре се развиваше. Изведнъж му виснаха клонките, паднаха листенцата. Разрових около корена-нищо обезпокоително нямаше. Същото се случи и с един Мулти блу. Много ми е чудно какво ги морѝ. Мога ли да им помогна по някакъв начин?
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4882
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Клематис

Мнение от dancheto »

Да си напиша и тук молбата, търся да закупя клематис 'Bijou'. :dovolen: :nod:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Клематис

Мнение от Daniela Pargu »

Димана, поливай с топсин, мила!Режи увисналото!Пак ще пуснат клончета! :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”