Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от aurelija »

Жълти са Graham Thomas и Golden Celebration.Според писанията във форума са много цъфтежни.Crown Princess Margareta също е мн цъфтежна, но е цвят кайсия.И трите са тип храст.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Watermark
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:13

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Watermark »

Гледах ги и двете, всъщност. Graham Thomas в helpmefind я дават с размер на катерач (150 to 305 cm) въпреки, че пише Shrub. В сайта на Остин навсякъде е покатерена на нещо. Но цветът и е разкошен, наистина.
Golden Celebration пък я дават по-нисичка отколкото ми се иска, до 150 см. Но и за двете ме притесняваше най-вече, че ще бъдат на целодневен пек, нали са англичанки.. :)
Извинявайте ако звуча неадекватно, нямам никакъв опит, само много хаотична теория .
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1109
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 572 пъти
Получил благодарност: 724 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от borislava.kirilova »

Watermark написа: Апр 9, '19, 14:42 Здравейте, може ли да ми препоръчате роза за .. мама :)
Свекърва ми има един розов храст, който си мечтае да подмени. Розата е жълта, става висока около 1.5 метра, може би малко повече, цъфти обилно, но цветът ѝ е страшно нетраен, увяхва буквално за ден. Точно този недостатък дразни стопанката ѝ и ми се иска да и подаря нещо, което да я радва.
В общи линии целта ми е да намеря роза, която е минимум с тази височина, може да е малко по-обемен храст, но задължително да стои самостоятелно изправен, защото там няма никакъв вариант за опора. Мястото ѝ е в центъра на двора, в една леха която отделя 'културната' част от зеленчуковата градина. Край нея има засадени ириси, има няколко големи камъка за декорация. Ще бъде практически целодневно огряна от слънцето. Разбира се, колкото по-обилно и продължително цъфти - толкова по-добре. :) Да бъде ярко жълта, защото мама си обича слънчевото петно на това място.
Ще се радвам, ако можете да ми препоръчате нещо :)
Мога да препоръчам роза Kerio. Чаен хибрид с тази височина. Изправен, прибран храст с лъскави тъмнозелени листа. Цвета трае около 1 месец като започва от невероятно наситено жълто и на края на месеца е бледо жълто-зелен. Не се отсипва, а хербаризира. Не е ароматна.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1441 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Тутти »

Absolutely Fabulous , има я в Оакплантс, цъфти почти непрекъснато, стои самостоятелно, може да става доста висока, повече от метър, при мен това е най-цъфтежната роза с най-дълготраен цвят. Има няколко фази на развитие на цветовете едновременно и стои изключително свежо. Слаб аромат, устойчива на болести.
Изображение
Трите англичанки също са прекрасни, ароматни. Тези трите, които ти си посочила си издържат на слънце, стига да има достатъчно влага. Всяка роза може да бъде закрепена на пирамида или обелиск, който след като клоните я покрият няма да се вижда.
Crown Princess Margaretta в действителност е жълта, поне при мен, имам няколко, и може да стои самостоятелно.
Аватар
Watermark
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:13

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Watermark »

Много благодаря за предложенията, Тутти този златен водопад е страхотен.

Керио има уникално елегантен цвят, за себе си със сигурност ще я потърся :sblush:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от kim »

Watermark написа: Апр 9, '19, 16:29
Golden Celebration пък я дават по-нисичка отколкото ми се иска, до 150 см. Но и за двете ме притесняваше най-вече, че ще бъдат на целодневен пек, нали са англичанки.. :)
Тази при мен е огромен храст, надхвърлящ 170-180 см.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lizi »

За мен най-хубавата жълта роза е Rimosa.
От остинките бих ти препоръчала The Pilgrim. Много красива роза . Иначе на остинките не им пречи слънцето - при мен са на пълен пек цяло лято.Но имат капково от миналата година.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Havga »

Изчетох тази тема, както и доста други, рових и из разни сайтове, но вашият личен опит е безценен.
Та питам откри ли някой съвършената бяла роза. За мен тя трябва да е кичеста, да има хубав и здрав зелен цвят на листата, да не боледува, да цъфти по възможност непрекъснато и най-важното да има силен аромат. Храстът и размерът няма значение, стига да не е 3 м.
Ще съм благодарна, ако споделите опита си. Четох за Аспирин, Айсберг, Елф и пр., но те не са ароматни.

Дездемона засега ми е фаворит, но се чудя дали няма да отсипва цвета много бързо на силно слънце...Клер Остин нещо няма добре отиви, а и не е нужно да е остинка.
Алтернатива е розата да обича сянка, т.е да има слънце 2 часа на ден.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от молина »

Моята най- красива бяла роза е Chandos Beauty. Надиплена, с божествен аромат и почти не ми боледува! Огромни благодарности към gospodinov, който й пуска такива разкошни снимки, заради които реших да я взема. Неговата Чандос е разкошна!
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 364
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от utro77 »

Моля препоръчайте ми бързо растяща роза - тип рамблер. Искам да се покатери по фасадата на къщата!
Цвят - всичко без бонбоненон розово, тъй като имам в близост.

Някой има ли впечатление от тази?

https://oakplants.eu/index.php?route=pr ... uct_id=655
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”