Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Мммммм :o от нета или от личната градина розите ви са омагьосващи. Вие всички тук сте "виновни" за моите терзания. :swink: Стара се уж, спазвам някои правила, прочетени тук. Например, че вече не се подхранва, наближава покоя, поливам рядко и обилно и често премахвам прецъфтелите цветове до първо петделно листо /това последното дали се отнася за всички видове рози, не го прилагам на една мъничка, която не зная каква е, но ако го спазвам, тя ще остане без клони :dovolen: /
Благодаря за съветите, всички си ги записвам, дано да намеря някоя.
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

Нищо Лили, чакам снимка на твоя.
Mysisu, когато розата няма петделни листа се реже да добре развито външно листо. При лятната резитба, след първата вълна по този начин се оформя и храста на розата и се контролира нейната височина.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5582
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1626 пъти
Получил благодарност: 1790 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Тутти »

Lilly, все съм си мислела, че ти не си падаш по рози. И какво излезе след тези разтърсващи снимки? Розите си падат по теб. :ieeee:
Върнах се да гледам и разбрах, че снимката е от нета. Това обаче не променя новото ми знание, че Lilly разбира от рози.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5046
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 1299 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lilly »

Тути, моята любов с розите измина един твърде дълъг и трънлив път, но вървим към изграждането на хармония ...в необозримото бъдеще :lol: .
И понеже вчера бях под въздействието на едната градина , писах само за тамошните рози и изпуснах безспорния си фаворит от 2018 сред розите

Hommage a Barbara
Изображение

изключителна роза по всички показатели !!!
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от shoshy »

Моля за съвет...
Frederic Mistral става ли арка? Клоните стават ли за повеждане по арката и дали ще мога да я поддържам тясна в основата :hmmm: . Много ми хареса, пък място няяяма.
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Vasi »

shoshy написа: Сеп 4, '18, 10:39 Моля за съвет...
Frederic Mistral става ли арка? Клоните стават ли за повеждане по арката и дали ще мога да я поддържам тясна в основата :hmmm: . Много ми хареса, пък място няяяма.
Това не е ли чаен хибрид?!
http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid ... c-mistral/
"A garden that is finished is dead."
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

ЧХ е към 1 висок.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от shoshy »

Знам че въпросът ми за ЧХ роза на арка звучи тъпо, ама много ми хареса формата и аромата. В roosebook пишат, че достига 2 м и много ми се прииска да й намеря място в градината.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Имам три бр. и никоя не иска да стигне 2м.
Категориите са малко относителни ,но като се каже катерач ,означава висока роза.Катерачите могат да бъдат и ЧХ заради формата на цвета.
ЧХ роза обикновено означава ,че е до към 120 ,розетката е като на розите за букети, с т.н висок център.
ЧХ роза ,в случая Мистрал ,ако не го режеш на 30 см. и го оставиш ,може да стане роза с дръгливи издължени клони ,на върха й ще се веят цветовете.Всеки е срещал някъде такава роза.Такива рози и не са много обилни ,както сме свикнали и очакваме от големите рози.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от shoshy »

Либра, благодаря за отговора :tzvetentze: . Ако й намеря място няма да е на арка.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”