Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от evelin_pas »

pepelqshka71 написа: Яну 12, '19, 13:27 Аз пък от леонардо не съм доволна. Изкара едни големи шишове, които полегнаха и цъфтя всичко на всичко 2 пъти миналото лято. До него е червения леонардо - не е спрял да цъфти цяло лято и направи много хубав спретнат храст около 1 - 1,20 висок и около 0,80 широк. И двете са на слънце от обяд до като залезе слънцето. Три годишни.
:daaa: При мен е абсолютно същото. Червения Леонардо е класи над розовия по отношение на цъфтенето, както и по отношение на красотата на цвета. Само че расте повече на ширина, отколкото на височина. Нисък е, не е точно за солитиер на голямо пространство.
Но, както знаем, розите се представят по различен начин на различни места. Всички въздишаме по розовия Леонардо на Ленуза 74. :liubov2:
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Връщам се назад, чета ви, вече ми се изясняват някои неща.
Непослушните розови Леонардовци на колко години са? Да не би да са твърде млади и затова да са непослушни?

Ако аз трябваше да препоръчвам, това щеше да е Юбилея на принца, макар че е първогодка. Всичко друго, което имам, чакам тази година да ме зарадва (ще видим). Но и за нея срещнах отрицателни мнения, така че ... :hmmm: Търся мнения и събирам плюс и минус, пък дали изборът ми ще е сполучлив, времето ще покаже. Благодаря ви много, много, защото бъбренето тук ме успокоява и ми дава надежда, че все пак ще открия най-подходящото за моята градинка (все пак Леонардо, все пак розов). :dovolen:

Чудя се и дали Бидермайер или корал дрифт за друг участък, морсдаг май задължително ще взема, макар че не мога да реша кой цвят. Според вас пред Юбилея на принца коя ниска ще му подхожда като цвят, пък и на много слънце да издържа?

Еличка, сега се сетих да отговоря, че миналата година при засаждане през ноември (2017) слагах терауед, но явно не бях много наясно и съм го сложила доста неправилно. Две рози изгубих, от които едната като вадих беше обзета чак горе при шийката като с желе. Вече ще спазвам указанията - най-долу в дупката и не толкова много.
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

Успех в търсенето.Толкова ми е познато ;)
Аз колко картинки нарисувах с всякакви планове за рози

Сега обаче идвам с нова чуденка
Грешно написах, че следващият проекти рози е за стълбове на пергола
Преди това ще мисля за орозяване на ето тази външна стена на верандата
Изображение

Тук на снимката е веднага след минаване с лазурен лак, затова цветът е толкова силен, ще избледнее с времето
Идеята ми е да сложа два катерача отпред, които да приведа по самата стена, няма проблем да оголват долу клоните, искам да цъфтят нагоре, ако може по парапета на стената

Та моля за помощ по следните дилеми:
1. С оглед цветовете на къщата (сиво, бяло, червено) към коя цветова гама да се ориентирам?
Аз си го представям в бяло и нюансите му
2. Мястото е на слънце целодневно - кои рози бихте препоръчали?
- да са лесни за такова прикрепване по стена
- да цъфтят дълго
- да издържат на слънце и цветът да не прегаря

След първоначално четене се ориентирам към Кю гарденс, Мадам Алфред, Илзе крон
Но разбира се ще чета с нетърпение препоръките ви и ще продължавам да ровя за инф

Нещо подобно ми се иска:
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.248417
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lizi »

mysisu написа: Яну 11, '19, 17:52 На стр.62 на темата за Остин видях Calico, че пишете, че само те в жегите цъфтят и не прегарят. Май ще се ориентирам към флорибунда. Не са за огнения дъх на нашето лято тези английски красавици, не ми се рискува (при мен, а при как е вие знаете). Мястото не е директен пек, леко е засенчено, шарена сянка, но въздухът става горещ, земята се пука и цепи.
И при мен лятото е ад и земята се пука, но това лято , след като направихме автоматизирано капково , остинките не спряха да цъфтят и не прегаряха.Особено Пилигрим.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Вярвайте, днес започнах да попълвам формата за поръчка и ... се отказах. Още малко да помисля.
Лизи, ние няма да сложим капково. Приятно ми е да поливам, ще го правя, но аз мислех, че от самия горещ въздух страдат, дори и като са поляти, и затова се съмнявам, че ще цъфтят юли и август.
Да вярвам ли, че Crown Princess Margareta има НЕПРЕКЪСНАТ цъфтеж и силен аромат?
И се чудя още (може би докато не видя с очите си) как така хем става 160/150 см, хем до 300 см, ако се отглежда като катерлива. Аз как ще й угодя да не стане 300 см. (Ще прехвърля в темата за Остин)
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

:tzvetentze: Поръчах все пак иииии ... :stiskam:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

Lappland , искаш два катерача , които да са прикрепени към дървения парапет , ли / този на верандата / :?:
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

zeleno написа: Яну 18, '19, 10:46 Lappland , искаш два катерача , които да са прикрепени към дървения парапет , ли / този на верандата / :?:
Да, точно
Да ги прикрепя по парапета на верандата

С оглед на това, че се минава оттам, да са такива, растящи нагоре, не да стават топки
И да са с гъвкави клони

В другата тема получих добри идеи
Но имам време до есента с планирането
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

още един въпрос - не искаш да стърчат над парапета , явно :hmmm:
искаш цветно петно , което да не пречи на преминаването и в същото време да тапицира
не знам какво са ти предложили , но аз не се сещам за катерач , който да озаптиш подходящо и дълготрайно за нужните цели
роза да , но не и катерач
по-скоро нещо почвопокривно , на което да вдигнеш част от клоните
Mims76
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Апр 2, '19, 18:20

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Mims76 »

Днес очаквам да пристигнат първите рози за градината на баща ми..Започнах да чета за да се ориентирам как ще е най-добре да ги комбинираме като форми на храста и съвсем се обърках..Та моля за помощ...Очаквам 4-ри катерливи :Eden Rose,Elfe ,Sympathie и The Pilgrim
Но някъде в коментарите прочетох за последната,че е храстовидна,а в сайта на Оакплантс е дадена за катерлива...
Храстовидните са Benjamin Britten ,Lady Of Shalott ,Munstead Wood ,Princess Alexandra of Kent и Abraham Darby ..И сега четейки пак изненада,че Дарби стига 2м. а аз я взех за храст...Първоначално идеята беше в градинка обградена с плочник..размери 2м дължина и около 60см ширина да се сложат 2-3 от храстовидните рози..Но ако са с такива размери дали ще е подходящо това място...Изобщо,кои от тези могат да се комбинират по двойки?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”