Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Elizabet
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 15, '12, 19:26
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Elizabet »

dar написа:
Elizabet написа:При мен цъфти два пъти обилно, два корена са на арката, първата снимка е с вече оголени крака и се чудя какво да я правя
Елизабет, колко са годишни Зефринките ? Мястото им изцяло слънчево ли е? Отсипва ли розата/ нали така се казва/ или трябва да режеш прецъфтелите цветове за да повтори цъфтежа?
Розите са на четири години, слънцето ги пече до към 2 часа следобяд, след това пада сянка от къщата. Сама отсипва, нищо не режа
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Тутти »

Dar, аз миналото лято ти подарих Зефирине. Сега можеш да си вземеш други две от Britrosaco и ще имаш такава красота. Моята ако не искаш да се повтаря, я премести и с още една пак прави арка. Розата е чудесна. Ароматна, но моята е млада, не знам дали много цъфти. Тя също е в състояние да стане огромна, ако не я укротяваш.
Сега да си кажа, че арка с Еден има Грийни, виж, забележителна е.
Аз съм виждала умопомрачителна арка с Еден, но нямам снимка, това беше преди няколко години в един хотел. Омагьосващо е.
В нета също виж, Еден на арка има, даже в нашия форум е била препоръчвана за арка, на Ann. Хоризонтиране и много цвят е гаранция.
Аз обаче винаги бих се доверила на по-опитните другарчета, та не настоявам. Ще направиш голяма прекрасност, вЕрвай си. ;)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dar »

Elizabet написа:
dar написа:
Elizabet написа:При мен цъфти два пъти обилно, два корена са на арката, първата снимка е с вече оголени крака и се чудя какво да я правя
Елизабет, колко са годишни Зефринките ? Мястото им изцяло слънчево ли е? Отсипва ли розата/ нали така се казва/ или трябва да режеш прецъфтелите цветове за да повтори цъфтежа?
Розите са на четири години, слънцето ги пече до към 2 часа следобяд, след това пада сянка от къщата. Сама отсипва, нищо не режа
Елизабет, много ти благодаря. Пиша + и - и накрая ще тегля чертата. Тази роза за сега е с най-много +. Тая вечер пак ще разглеждам. :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Тутти, благодаря ти :gush: . Ще има още доста безсънни нощи.
Elizabet
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 15, '12, 19:26
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Elizabet »

Успех! С пожелание за по малко безсънни нощи! :stiskam: :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Сега, за розите на арка- единият Еден ми е на арка, защото е купуван за роза ЧХ и е посаден близо до арка, предназначена за друга роза. Като излезат новите шишове, те са все още гъвкави и могат да се закрепят на арката. В същото време понеже това е мощен катерач излизат други шишове, които се протягат на противоположната страна на арката. Втърдяват се и се хоризонтират спокойно както си трябва за катереща роза. Всяка година се режат стари клони и новите можеш да си насочиш накъдето искаш . Не се кахъри изобщо, Даре, ще им научиш табиетите на катерачите, няма начин да предвидиш всичко.

Изображение

Изображение

Изображение

Въпреки, че цветовете изсъхват на клонките, а нови се появяват в пазвите на други листа, резитба се извършва задължително напролет. Скъсяват се цъфтящите клонки на 2-3 пъпки.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Ава_и_мама »

Грийни , привет! :tzeluvka:
Сигурно си го писала хиляди пъти, но моля те да кажеш кой е Едена - розов или бял? :gush:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Според мен е Eden rose 85/ създадена 1985 г/ или както тук се нарича бял Еден.

https://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=1709
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Сега намерих снимка на розата, купувана от френска поръчка за Eden rose. На ограда е , от двете страни има 2 клематиса витицели, каква битка за място под слънцето се очертава, не ми се мисли. 8-)

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Грийни, белия Еден тук наричаме Пале Роял
а пък Еден 1985 си е Пиер дьо Ронсар.

аз въпреки разкошните снимки на Грийни продължавам да мисля, че Еден не е роза за арка. Вдясно виждам клон в противоположната посока, а това разваля вида на арката.
и за да не се разсърди Грийни, само ще кажа, че и Короната на Маргарита не е роза за арка, и при мен арката става неугледна и не стои добре, така се получава когато розата не е за арка и си има собствено мнение накъде да расте. Но сме ги сложили там и ще си ги гледаме, ама не препоръчвам Маргарита на арка де, и не бих сложила Еден на арка
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lilaby »

Аз искам проход за минаване между Короната на принцеса Маргарита и една роза катерач. И се чудя дали да кача няколко клона от Маргарита на арка или да оставя повече разстояние между розите.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”