Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

еееееее , к"вото там имам - такова
твърди клони , красив цвят / багра , никакъв аромат , здрава , цъфти като класически ЧХ
аз имам и една продадена за Али Баба , пък не е точно тя , с подобни характеристики , но пък невъзможно здрава роза
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

Дайте мнение за Sally Holmes. Много познато име, по спомен много я имат във форума, а аз все я пропускам. Здравина и цъфтежност всичко, прави ли хармоничен храст :tzvetentze:
zeleno написа: аз имам и една продадена за Али Баба , пък не е точно тя , с подобни характеристики , но пък невъзможно здрава роза
ми, тя и Али Баба е невъможно здрава роза, та защо реши, че не е тя :tzvetoman:
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

mama_li написа:
calico написа:
zeleno написа:calico , я кажи от кой доставчик , аджеба , е истинския Ди Ди
щото аз имам една унгарска и си мисля , че е точно тя :hmmm:

не, Фани, от Унгария тогава не ни доставиха Ди Ди. Мисля че и Либра има от оная поръчка. Розата вади предимно клони и клонаци, зебели и я цъфти с по някой цвят, я не. поне при мен беше така. И цвета не е точно като на ДиДи, малко по-различен е. А моята новата си е точно ДиДи, но не знам откъде е, щото Пепина ми я подари преди три години. аз тогава ревах, че оная унгарка е за хвърляне, дори не и за подаряване.
И при мен е така от унгарската поръчка. Дълги, твърди клони, с по 1 цвят на ЧХ.
Не си спомням дали е търсена, но въможно е да сменена с Rosanna на Кордес. Коралови катерачи няма много, а тя е такава с вид на чаен хибрид. Не е от най-цъфтящите, даже в енциклопедиите я дават, че по-късно повтаря, което винаги го разбирам, че към есента прави заблудени цветове. И при мен е така с мижави клонаци, изправена, като чаена и ще я махам. Опитвам се да намеря снимка, но ето я от нета.
За толкова време никога не съм имала този изобилен цъфтеж, като тук.
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

а, това е, Розана!!! :nod:
клонаци и цъфтеж по върховете
Ди Ди си вади цветни клонки от пазвите на листата, тая явно не.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

bell написа:... тя и Али Баба е невъможно здрава роза, та защо реши, че не е тя :tzvetoman:
ако и твойта е от Петрович - не е Али
ние тогава го питахме това Али Баба ли е и той потвърди , но името в хелпми отговаря на друга роза
https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.67643.0" onclick="window.open(this.href);return false;
CHEwbabaluv
и моята така си и цъфти , красива е , здрава е , но не е Али

https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.46599.2" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bell »

А, така :hmmm: да, от Петрович ми е. Сега разгледах, че ми е цъфтяла за първи път през 2013, но имам спомен, че беше тя. Дори, Петрович ми казваше това име, което нямаше как да забравя :dovolen:

Alibaba
Bred by Christopher H. Warner (United Kingdom, before 2006).
Introduced by Unknown in 2011 as 'Ali Baba'.
Introduced in Australia by Wagner's Rose Nursery in 2017 as 'Ali Baba'.

Значи Али Баба е по-старата роза преди 2006 г., което е въведена през 2011

CHEwbabaluv
е от 2012, а аз съм я взимала същата есен, защото първите ми снимки са от 2013. Брях този Петрович, топъл хляб да взима не ми се вярва.

Виж друго интересно от енциклопедията за родителските форми на CHEwbabaluv'

https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.67643.0&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Similar (identical?) to CHEwalibaba

Идентична с Али Баба :hmmm:
Пишат с въпрос, дали не става въпрос за една и съща роза с много имена и въвеждана по различно време, като патенти :hmmm:

Май, само Уорнър знае истината :hihihi:
Elizabet
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 15, '12, 19:26
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Elizabet »

dar написа:Скоро не съм питала тук за съвет, мислех да го оставя за утре, а ма сън не ме хваща. Решила съм на едната пътека до зеленчуковата част на градината да сложим 3 арки с рози.пътеката е дълга между 8-10 м.Вече съм боднала един Еден, искам Флорентина и коя да е третата? В градината преобладават светлите почти бели рози. Мисля от двете страни на арките розите да са еднакви? Скучно ли ще бъде или стилно? За това питам коя да е третата роза. Ако някой има вариант за пет рози + Едена за трите арки също може да го обсъдим.А ако са с аромат са с предимство, че Едена и Флорентина го нямат.
Мястото е слънчево.От едната страна на пътеката е тревата от другата страна зеленчука.Така хем ще се опитам да го поскрия, не от срам де, хем да ми е по приятно.Сега лягам да поспя и утре пак ще нищим розите.Лека нощ от мен :zzz:
Изображение Изображение
Dar, аз бих ти препоръчала Zephirine Drouhin. Силно ароматна, цъфти на две вълни, през останалото време пак има по някой цвят, няма бодли. Тази снимка е от 2016 г. Миналото лято малко оголи краката, (за теб е добре, нали трябва да има място за лук и моркови) :D от телефона не мога да обърна снимката
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 789 пъти
Получил благодарност: 1302 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от мечтица »

Вауу,страхотна роза Elizabet :daaa:
Позволих си да обърна снимката,да могат да ей се насладят всички.
Изображение[/u
[url=https://ibb.co/cyhHGm]Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1438
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 320 пъти
Получил благодарност: 449 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Ема »

Е, не, тъкмо човек малко се поуспокои и хоп, ей такава прекрасност отново ти вземе съня :potekoha:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dar »

мечтица написа:Вауу,страхотна роза Elizabet :daaa:
Позволих си да обърна снимката,да могат да ей се насладят всички.
Изображение[/u
[url=https://ibb.co/cyhHGm]Изображение
Елизабет, ей туй търся :gush:
От двете страни има по една засадена роза, нали? Благодаря ти :tzeluvka:
хем бодли няма, хем ароматна, хем зарзават ще има :lol: Досега не съм я виждала тази роза на арка. Знам, че Тутти и Калико я имат със сигурност и кой знае още колко, за които не знам. Еми ако се получава така да действам, мисля че я има при Брит розако. Калико, Тутти и всички, които познавате особеностите на тази роза, какво ще кажете?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”