Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lizi »

Аз бих препоръчала Dee Dee Bridgewater - при мен за две години от клечка стана огромно чудовище. Не спира да цъфти цяло лято и цвета е много приятен.Не боледува, не прегаря цвета. Роза -мечта.
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gora »

Изображение
Изображение
"Бъдещето не е това, което беше"
Аватар
ralli_kat
Kъсо кафе
Мнения: 58
Регистриран на: Сеп 19, '18, 20:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ralli_kat »

Благодаря много.Лизи аз търся червена или оранжева роза. В розата която ми препоръчваш май има накакъв розов отенък . Някой има ли голяма Amadeus , за да сподели?!
Аватар
ralli_kat
Kъсо кафе
Мнения: 58
Регистриран на: Сеп 19, '18, 20:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ralli_kat »

А FLORENTINA тя дали може да я увия лесно на колоните и дали ще стане висока, че я предлагат сега в Бритрозако и мога да купя две
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Ооо, Флорентината е прекрасна роза, купувай и не съжалявай. Увива се лесно,цъфти поне с три хубави вълни и е прекрасна.
е„Едиинствения й недостатък е, че няма аромат. Но и Амадеуса няма аромат, те поначало розите на Кордес рядко имат аромат, но с прекрасни.
Имам и Амадеус, но Флорентината е с по-красиво навъртян цвят.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ralli_kat
Kъсо кафе
Мнения: 58
Регистриран на: Сеп 19, '18, 20:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ralli_kat »

calico написа: Окт 19, '18, 10:15 Ооо, Флорентината е прекрасна роза, купувай и не съжалявай. Увива се лесно,цъфти поне с три хубави вълни и е прекрасна.
е„Едиинствения й недостатък е, че няма аромат. Но и Амадеуса няма аромат, те поначало розите на Кордес рядко имат аромат, но с прекрасни.
Имам и Амадеус, но Флорентината е с по-красиво навъртян цвят.
Благодаря! Горе съм постанала едни колони на които трябва да я кача високи са над 3 метра. Ще стане ли Флорентината толкова?
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от bpetrova »

За 3 метра...вземи Rose de Tolbiac.
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от tanini77 »

Много ми харесва Gloria dei, коя роза би и отивала за компания? Ще ми се да е нещо розово.
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

ralli_kat написа: Окт 19, '18, 15:37
calico написа: Окт 19, '18, 10:15 Ооо, Флорентината е прекрасна роза, купувай и не съжалявай. Увива се лесно,цъфти поне с три хубави вълни и е прекрасна.
е„Едиинствения й недостатък е, че няма аромат. Но и Амадеуса няма аромат, те поначало розите на Кордес рядко имат аромат, но с прекрасни.
Имам и Амадеус, но Флорентината е с по-красиво навъртян цвят.
Благодаря! Горе съм постанала едни колони на които трябва да я кача високи са над 3 метра. Ще стане ли Флорентината толкова?

за да облечеш колоните, трябва да увиваш клоните спираловидно около тях. т.е. трябва ти височина доста повече от три метра. Това може да го направи Симпатията, за Флорентина не съм сигурна- тя ще се разпростре доста настрани и може да стане така, че да не остави празно място между двете колони. Трябва ти роза, която оголва краката, Симпатията е добра за тая цел, тя ако я подвеждаш и 5 метра ще стане, естествено след 5-6 години чак
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

но аз не съм сигурна, че изобщо това което си представяш, е осъществимо- колона, облечена в цвят от рози. Катерачите имат склонност да вадят къси или дълги клони от пазвите на всяко листо, и там да цъфнят. Обаче тези странични клонки иска рязане след всеки цъфтеж. На повече от три метра как ще режеш, три пъти в годината? По-добре засади някакви розови храсти в основата на колоните, а нагоре си ги остави голи, обработката не е лесна, щото нали - и пръскане поне два пъти в годината за да може като не цъфтят даа имат зелена маса, а не жълти листа с черни петна.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”