Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от hitolq »

Какъв цвят предпочиташ?За ниска роза,която цъфти постоянно ти предлагам Munstead Wood .Имам я и е много хубава роза със силен аромат.
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

mysisu написа: Авг 31, '18, 16:47 Чета ви и ви се възхищавам. Имам нужда от съвет за роза пред дувар с височина 1 метър, което според мен означава розата да не е повече от малко над метър. Но искам и да цъфти дълго, т.е. цяло лято, обилно и цвета да не са разпада за два дни. Тази Емилиен дали отговаря долу-горе? Изобщо има ли такова чудо? А, и освен това да не стават отдолу голи пръчки, макар че може да сложа хости в краката й. Ще съм благодарна за съвети от вас, опитните.
Няма роза, която цяло лято да цъфти обилно както майския цъфтеж. Има такива, които правят по 2-3 сравнително добри вълни на цъфтеж, такава е според мен Julia Child
http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/julia-child/
Емилен е прекрасна роза, но далече не покрива твоите изисквания.
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от evelin_pas »

Аз бих препоръчала Cinco de Mayo , но нея трябва да я чакаш поне 3 години да достигне тези размери.
Другите, заслужаващи внимание (от тези, които имам аз) са Red Leonardo da Vinci и Arabia на Тантау.
Ааа, забравих, Али Баба - чудна роза. Три години е при мен , изправен храст, 1.50 до момента. Полупростоцветна е, но е много вълнуваща.
Пиша от телефона и не мога да покажа снимки.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Много благодаря за мненията. Всички ще си запиша и която намеря.
Пък по въпроса за цъфтежа - уж тук често чета, снимки прекрасни гледам /то от тези снимки ме прихвана/, моите младички рози наблюдавам, но пак все към рози дето цъфтят непрекъснато /по дадена характеристика/ клоня. А това може би означава някое и друго цветче, не изобилие. А където пише, че повтаря, вече предполагам е по-обилен цъфтеж във фазата на повторение. Дали правилно съм разбрала? Сега от моите гледам най-често цъфтя Юбилея на Принца на Монако, но не цъфтя непрекъснато, може би защото е тазгодишен.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

А някакво мнение за Rosomane Janon ? От Бритрозако да си я поръчам, ако се доближава до идеята ми.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Някои неща не си разбрала правилно.По принцип ,първият цъфтеж е най-обилният.Вторият се случва след 4-6 седмици.И като се падне в най-голямата жега и суша ,няма как да се получи обилен цъфтеж.Тази година успяха да цъфнат и някои еднократно цъфтящи рози заради дъждовете.Както и да цъфнат много добре,флоксове ,например ,някои многогодишни китки.
Rosomane -то е доста болдлива и малко по-висока от желаното.Цъфти на вълни.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Вероятно не някои неща, а повечето все още не разбирам. Но сравнявам. Макар че първата година едва ли е правилно да правя това. Например Рина Херхолд не се представи добре в сравнение с Принца, а и тя е хвалена тук. Том-Том доста цъфтя, но бързо се разпада цветът и все я заварвам почти прецъфтяла. Пролетно засадените от контейнер цъфнаха с по едно цветче. Пък еднократния ми катерач въпреки дъждовното лято не цъфна повече, ще го местя, клони по 3 метра без цвят не са за отпред. От Розомане ме отказахте, ще чета, ще питам, дано да намеря най-най-. Ще правя планове и ще се надявам, че и аз ще имам като вашите красоти.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1441 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Тутти »

Julia Child ( Absolutely Fabulous ) е точно за тази цел, Gospodinov дава винаги добри съвети. Става метър-метър и двадесет висока, добър храст, цъфти почти цяло лято. Има я в Оакплантс и можеш да я поръчаш, пращат я на следващия ден с Еконт или както се уточните по телефона. Идва в саксия, готова за засаждане. Аз имам тази роза и съм много доволна.
Другата възможност е да участваш в поръчката, която тече в момента и мисля, че тази роза също я има. Там е на гол корен и ще я засадиш късната есен и напролет ще имаш цъфнала роза. В тази поръчка има огромен избор, можеш да помислиш.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Във всяка градина розите се представят различно.Както и всяка година е различна.Еднократен катерач при добри/за него/ условия би пуснал някое цветле ,но не и да има изобилието на първия цъфтеж.
Розите достигат силата си към 2-3 година и за повечето първата не е за изводи.Принцът е от задължителните рози ,Нина я нямам.Принцът беше божествен 5-6 години при мен ,сега е проскубан.Причината е ,е мястото постепенно се засенчи.
И на края/за сега/-разбира се ,че ще имаш хубави рози .Единственото условие е да ги засадиш.После те си знаят как да хубавеят.Успех!
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

libra написа: Сеп 1, '18, 07:27
Розите достигат силата си към 2-3 година и за повечето първата не е за изводи.
..................................
И на края/за сега/-разбира се ,че ще имаш хубави рози .Единственото условие е да ги засадиш.После те си знаят как да хубавеят.Успех!
Към по-горното мога само да допълня, че затова как се представя една роза "вина" има и нейния притежател. За да цъфтят и хубавеят розите, няма нужда да и трепериш като някоя баба над внуче и постоянно да добавяш екзотични субстанции във водата и почвата - прекаленото в никоя сфера на живота не е добре.
Колкото и да е цъфтелив един сорт си изисква и правилното рязане и хубаво място, огрявано поне 5-6 часа и т.н. само ако са спазени поне 80% процента от условията може да се надяваш розата да покаже какво може.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”