Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Оооо, имам го вече. Дано презимува. Настина ли ще е така? Дано, дано! Сега четох и за Чинко де Майо. Чета, чета и ще чета. Благодаря!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Чинкото е ефектен, но чак много цъфтежен не е
като преглеждах летните снимки, установявам, че в жегите ми е нацъфтял прилично само Хайд Хол
розова е, ще я харесаш, но не е с падащи клони. тя е от непрекъснато цъфтящите ,не на вълни. Вълните са по-обилния начин на цъфтеж, а непрекъснатото цъфтене не е така обилно, но наистина е непрекъснато
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Ава_и_мама »

Чинко де Майо ми е фаворит за 2018г. Насадена през април на слънце и направи хубаво и гъсто оформено храстче. Цъфтя непрекъснато цяло лято. На залез слънце са като порцеланова. Прекрасна е!
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Това е интересно. На едно място не е много цъфтежен, на друго пък е фаворит. Може би има значение място като огряване, като почва, въздушни течения, надм.височина, дори и сравнение с други рози в личната градината. Чинкото си го бях набелязала за една редица, после се отказах, защото харесвам и други цветенца освен рози. Но мисля поне на него да му намеря място все пак, а за Короната още ще прочета, че малко ме е страх от особеностите на Остин розите. Сега ще чета и за Хайд Хол и първо къде го има (познато ми звучи, явно съм го срещала тук). Това лошо време ми позволи прекалено много да се чудя и умувам, а миналата година набързо реших и за два-три дни получих и насадих. Приемам още препоръки за непрекъснато цъфтящи, не много високи, издържливи на засенчване и на болести долу-горе (Амър Куин я имам, избирана по тези показатели, пък ще видим).
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

ами така е за розите - на едно място е едно, на друго съвсем обратното. Просто си е риск, и само пробата казва как ще е при теб.
Английските рози са едни от най-лесните за гледане, не ги мисли откъм грижи. Освен това са и едни от най-цъфтежните и ароматни едновременно.
Хайд Хол трудно се намира, може би Холандеца ще го има, у нас няма да го намериш. Резници мога да ти пратя, но не знам как се прихваща от тях, пращала съм на много хора пък не съм чула дали се е прихванал. Макар че има доста диво в гените си и не би трябвало да е проблем вкореняването.
имаш време още за умуване, до март имаш време, или до есента.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Намерих я в Оакплантс. Спомних си, че си я набелязах, но за друго място, по-точно за един правоъгълник на пълно слънце. Дават я патио висока 50 см, но едва ли чак толкова мъничка стои. Пък може и да е, че и такава ми трябва, но нали морсдаг ще слагам уж.
Благодаря за предложението за резници, но това няма да успея да го направя, пробвах миналата година, малко радост за заблуда и накрая крах.
Да, имам време до март, до есента няма да изтрая, щото тогава ще имам други идеи и още за дооформяне. Че тук едни градини гледам, направо се пристрастих към този форум :slove:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

:lol: :lol: :lol: я ми дай линк, че почти зяпнах - къв е тоя Хайд хол 50 см

виж то тук, провиснал е след проливен дъжд, иначе е още по-наперен, а Ноел е над 1,70м

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Уф, грешка. Хайди Клум съм видяла в Оакплантс. Толкова си приличат имената им. Значи вашата Хайди я няма.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Докато търсих в техния сайт се възхитих и на Бенджамин Бритън, а и в темата за Остин се споменава като че ли с положителни впечатления.
Да не ви втръсвам вече, като прочета до края (само двеста и няколко страници :shock: ) ще реша.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

розата Хайд Хол е Hyde Hall, на Остин. трябваше да я напиша на латиница

Хайди Клум верно е две педи розенце.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”