Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Червената е катерач, не може да стои самостоятелно. Симпатия, роза на Кордес

но Грийни прави важна забележка, послушай я
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

greeneyed написа: Яну 11, '19, 12:34 Лапланд, как изглежда една градина в твоя регион? С рози ли е пълна, както при нас или с храсти , дървета...? :hmmm: Не очаквай розите при теб да се развиват, както си видяла на някоя снимка тук. :nod:

Като нашата са - големи морави, някоя ябълка, тук-там зелен плет, леха с летни цветя, 1-2 декоративни храста
Така я заварихме, но искам да оставя моя почерк в нея, пък даже и ако следващите собственици решат да се върнат към футболно игрище и изкоренят всичко, аз просто ТРЯБВА да го направя

Рози, който иска, има
Вървят добре
Изброените три пасват идеално на зоната тук, даже две са и за по-студено

Аз половин декар морава не искам
Харесва ми да си я кося, но е безлична, тъжна, безразлична, скучна
Искам да постигна романтичен безпорядък, да има цвят и обем, различни височини, искам да ми говори право в сърцето
Искам да имам романтична сянка насред моравата - сега там лятото не може да се седи, отворено отвсякъде, жега и пек
Имаме плет от туи, трябват им още две лета за да осигурят някаква интимност, но само с тях не искам да оставам
Следващият проект ще е 4 колони с пълзящи рози, да образуват ароматен балдахин над местенцето ми за четене

Не се плашете от местообитаването ми
Тук зимите са сравнително меки, ако видите линка в подписа ми с времето тук, днес е слънчево и над нулата
Рядкост са за съжаление зими с много сняг и големи студове
Случва се да паднат драстично температурите, но то се случва и в БГ
Единствената разлика е дължината на сезона.
Тук почва около май и свършва септември
Засега това беше идеално за първата ми любов, Леонардо, да цъфти обилно вече две лета, по два пъти

Гледах тукашните описания на розите
Дават ги 150 см ширина, дали да ги сложа на такова разстояние, или да рискувам на метър?

Според инфото Короната е кръстена на англ. принцеса, омъжена за шведския престолонаследник и поставила началото на роовата градина към Двореца им


Калитко, мерси
Видях, че е на арка, катерач също ми трябва за едно друго място
Точно Симпатия тук много препоръчват, била устойчива на болести
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

За червен катерач силно ти препоръчвам Florentina, по-добра е от Симпатия, пак е роза на Кордес.

ако ще ги засаждаш на триъгълник, на около 1,20-1,40 м ще е добре, тъкмо ще направят плътно кълбо без да си пречат и без дупки.
виж как ще е огряването от всички страни, добре прецени посоките. Откъм север може да ти е Гирляндите на Амур, ако ще ги слагаш, те са мускусен хибрид, а те понасят малко засенчване.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

Ок мерси

Мястото е много слънчево
Ще им пече почти цял ден
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

Аз рискувах и поръчах за март
Иначе ме е страх, че ще се отдам на едни размисли и накрая няма да мога да избера спокойно като му дойде времето

Ето това е поръчката, дано този път дойде правилно, че миналата беше голям екшън и одисея и направо чудо, че я получих, след като от пощенските служби на 3 държави ме разиграваха, аз се оказах детектив на рози и си я намерих сама

1) За футболното игрище:
* Тройния солитер:
1. HYDE HALL
2. CROWN PRINCESS MARGARETA
3. GUIRLANDE D´AMOUR

* Отделен солитер:
4. HELENAE HYBRIDA - дават я много голяма, ароматна и красива въпреки еднократния цъфтеж

2) самостоятелно до верандата
5. TRIGINTIPETALA

3) червен катерач за дъното на градината
6. Florentina


Сега имам една година време да мечтая и планирам катерачите
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Пак ще питам - Леонардо да Винчи (кой от двата) или Ангела?
На стр.62 на темата за Остин видях Calico, че пишете, че само те в жегите цъфтят и не прегарят. Май ще се ориентирам към флорибунда. Не са за огнения дъх на нашето лято тези английски красавици, не ми се рискува (при мен, а при как е вие знаете). Мястото не е директен пек, леко е засенчено, шарена сянка, но въздухът става горещ, земята се пука и цепи.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Еличка »

mysisu написа: Яну 11, '19, 17:52 Пак ще питам...
...
но въздухът става горещ, земята се пука и цепи.
Единственият акъл, който мога аз да дам, но от собствен опит Безценен - при засаждане слагай тераует. Имам страхотен проблем с почвата на вилата, то не е почва, а бетон в жегите. Колко храсти ми заминаха, срам ме е да кажа (не само рози). Всъщност, розите оцеляха, но тези садени миналата година с тераует са почти на нивото на старите :lol: от три години. И го слагам на дъното на дупката, а не около самите корени, за да се стремят да вървят надолу корените, а не в ширина.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

Първата ми любов е розовият Леонардо
Цъфти неуморно при мен
Лятото беше ужасно горещо, розата на пълен пек - от силното северно слънце цветовете избеляваха
но не спираше да цъфти
Ето тук съм го показала
viewtopic.php?f=25&t=7403&p=838477&hili ... nd#p838451

Червеният не знам как е, нито този Ангел

намерих една снимка на мястото за бъдещите рози, не е много добра, но става ясно горе-долу
Изображение

В дъното се вижда ябълката
Има две дръвчета, които вече ги няма
Растоянието от ябълката надолу до плета ще бъде поделено между двата солитера
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Ще стане красиво, много красиво!
Браво, че имате оформена идея.
Не като мен - днес едно, утре друго. Да взема да избера Леонардо. Чета и за Пиер де Ронсар, имам едно местенце за някой като него, големи хвалби, голямо чудо, няма да устоя въпреки че май повтаря, а не цъфти непрекъснато.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от mysisu »

Хайде някой да каже две-три (хубави :dovolen: ) думи за Лейди Мармалад на Харкнес - цъфти ли през цялото лято и есен, както е написано, колко траен е цветът, прецъфтява ли красиво, разболява ли се много и т.н.?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”