Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Аника »

Момичета, имам Easy does it и Morning sun, кои да сложа до тях, за да се открояват и да си отиват?
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

Много моля да ми препоръчате коя роза е по-подходяща от едната страна на арка Rose de Tolbiac или Pierre de Ronsard /знам, че е широка, но е толкова хубава :slove: /? От другата страна също е бяла роза - Айсберг, но върви с много слабички клончета и нещо не ме кефи особено. Също така бих могла да сложа и Mme Isaac Pereire. Арката не е нещо масивно.
Това е арката с Айсберга:
Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4956
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 770 пъти
Получил благодарност: 1273 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от мечтица »

Според мен Айсберга не много подходящата роза за арка.
Много мощна роза ,тази арка вообще няма да я издържи.
Розата не толкова катерлива,повечето се развива като огромен,фонтановиден храст.
Поне при мен е така.
Намерих тези снимки,Айсберга е 3 годишен.
Снимките не са много добри,но се вижда огромен,широк храст.

Изображение

Изображение
Тази есен купих подобна арка,към нея подбрах от Розебука тези рози.
За основа катерлива Пърпъл Скайлайнер ,
в краката ей отстрани,Аспирин,Минерва,Хайди Клум.
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

Ауууу, мечтица, какъв красив Айсберг!!!!!!!!! Моя е на две години, но нито цъфти толкова, нито е толкова мощен. Тази година много боледува. Мисля в краката му да сложа Rody, хем да покрива и наклона надолу.... :hmmm:

А кои рози са подходящи за арка? Исках на тази да са бели.

Другата ми арка и тя не е с подходящи рози май. Купих ги преди две години от магазин уж за катерливи, едната много цъфти, но слабичка и въобще не е катерлива, седи си нисичка, а другата се катери, пък не цъфти. Тази година цъфна с един цвят по никое време през септември за първи път :shock:
Малката роза, ниско долу на арката:
Изображение
Цъфтежа й:
Изображение
По-високата, но нецъфтежна:
Изображение
И нейния цвят през септември:
Изображение

Имената им бяха Golden Perfume и Rina Herholdt, но не помня как ги садих..............
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Аника »

То нали има айсберг и айсберг катереща..

Ето я моята в саксия, купих я лятото на 2017, болна
Изображение

Изображение

Изображение

Ето я май 2017, не е пораснала много
Изображение

Изображение
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 314 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Ема »

Лейла, Eden в никакъв случай не е за тази арка, става огромно чудовище. Айсберг също, освен ако не е флорибунда, което пък не е за арка. Аз преди години купувах айсберг за катерач, но се оказа, че е флорибунда, за което сега никак не съжалявам.
На тази арка един, два клематиса, както Мария ме поряза преди три години, когато се появих във форума със сходно на твоето питане.

Eden расте във височина, но много се разперва и настрани, като ветрило. Въпреки че не се препоръчва за арка, аз го сложих на дървена такава, доста по-стабилна от тази, която ти показваш. Вече усещам, че ме чакат големи главоболия, макар че тази година беше разкошен. Но в момента е цяла гора, не знам как ще го режа пролетта. Моят е на три години.
Ето го тук лятото
viewtopic.php?f=25&t=5994&start=315#p823350
Сега листната маса се е удвоила.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4956
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 770 пъти
Получил благодарност: 1273 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от мечтица »

Лейла,моята подобна арка я укрепих с метални колове,
които забих до крачета на арката,високи около 1метър,
превързани с тел към тях.
Като вид не много естетичен,но лятото се прикрава от листата на розата.
Еден също не бих препоръчала,Ема е права.
Досега укротен Еден съм виждала само при Ленуцка,но арката ей широка 0,50-0,70 см.
Това намерих в Розебука,много ми се иска моя Еден да оформя по същия начин,но се съмнявам в резултата.
Изображение

Прегледай тази тема за катерливи рози.
viewtopic.php?t=4644#p367714
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Последното е Мими еден ,която е с по-дребен от Еден цвят и може би тя е по-сговорлива за катерене.
Мацки,по-принцип за виене са рози с тънки ,дълги и без или почти бодли .Жозефин ,мисля ,много хубаво беше хоризонтирала нейния на една бяла стена.Айсберг би била точната роза,но не за всяка арка .Евентуално ,за онези които са като тунели в големиет паркове.Покрай Виена съм виждала такъв розариум .Перениал блу е по-подходяща..Дал я беше преметнала покрай басейна ,ако си спомняте .Как ме е яд,не стига че си загуби градината ,ами и снимките й пропаднаха.Не знам гугъл дали не ги е кеширал.
Айсберг е болнава роза ,много страда от черни петна и се проскубва.Пръскане му е майката.Иначе и сега цъфти.Едииният мой ,след като ходи в съседите във вид на водопад ,сега вятърът го е преметнал върху покрива на къщата на Амур.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4956
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 770 пъти
Получил благодарност: 1273 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от мечтица »

[quote=Аника post_id=845625 time=1541798078 user_id=6004]
То нали има айсберг и айсберг катереща..



Schneewittchen (Iceberg, Fee des Neiges)-това е Айсберг флорибунда,който не става по висок от 1,50м
ДругияАйсберг- 'Climbing Iceberg',който се води като катерач,
но по принцип се развива като висок около 4 метра храст и не за тази арка.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

Ема, страхотна роза и много красиво оформена! Аз не бих се справила!
Ще сложа тогава от д.угата страна Rose de Tolbiac, а Едена ще е до телена ограда. Надявам се там да е добре. Ще има място и настрани да се разпери...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”