Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от setipeti »

на мене пък толкова да ми харесва лозата на фона на тази стена..., че най-много да си представя някакви малко по-високи цветя(може да са рози :dovolen: ) от сегашните :angelche:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4882
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dancheto »

Не разбирам от рози, тепърва се уча, но ако съм аз, ще насадя чаени хибриди, едър цвят, храст височина до 1.20, пък за съчетанието с цветовете ще му мисля в момента на засаждането, розово към червено, цикламено, нещо по-тъмно към лила и жълто.....бялото ми се губи..... :hmmm: Преливането на цветовете много ми харесва! Та така, според моите лаишки разбирания!!! :lol:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от naa »

Защо не използваш стъблата на лозите за опора на няколко катерача - Голдън Селебрейшън, Принцеса Маргарита, Абрахам Дарби и Греъм Томас. Те са с едри цветове. Помежду им сложи по-ниски рози- Молиньо, Джубили Селебрейшън, Алан Тичмарш, Шекспир, Крокус, Пат Остин, Съмър Сонг, Леди Ема Фамилтън. И мястото свърши.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

naa написа:Защо не използваш стъблата на лозите за опора на няколко катерача - Голдън Селебрейшън, Принцеса Маргарита и Греъм Томас. Те са с едри цветове. Помежду им сложи по-ниски рози- Молиньо, Джубили Селебрейшън, Алан Тичмарш, Шекспир, Леди Ема Фамилтън, Крокус, Съмър Сонг. И мястото свърши.
хората от село казват, че нищо не трябва да закрива стеблото на лозата, трябва слънцето да си го пече и да има въздух там
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dal »

пускам го тук, защото много ми хареса вчера
разгледайте , в тази градина 2004 са подарили две рози на домакинята
сега има към 80
остинките са впечатляващи , а тук все се задават въпроси за бордюри и редици- дано някой добие представа и ориентир :dovolen:
според мен повечето храсти са минимум на 4-5 години
http://www.rosebook.ru/users/gardens/Kvitka/

а тук можете да разгледате водещите руски градини - те си избират градина на седмицата
повечето снимки са с надписани рози с имена , а всички градини на тази страница са потресаващи
http://www.rosebook.ru/users/gardens/best-list/
незабравка

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от незабравка »

Момичета,помогнете ми да си избера рози.Както се вижда на снимката имам катерливи рози на оградата,краката им са голи.Пред тях има храсти в контейнери.Понеже есента ще местя разсадника на друго,по-голямо място,пред катерачите ще остане място.Та си мисля да им облека краката пак с рози-модерни храстови.Дайте идеи-мястото е около 10 метра,източно,значи преди обед катерачите ще им пазят сянка,а следобеда ще им пече.Струва ми се ,че при Кордез има добри храстовидни.Трябва да са горе-долу еднакви по-височина или пък в средата по-високи с намаляваща височина към двата края.
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Много са ти красиви розите Незабравке

стоят прекрасно до оградата, не виждам с какво те дразнят голите им крака.

ако все пак искаш рози там, аз бих сложила същите цветове пред катерачите, така ще се запазят облаците цвят
Жълтата ти е много голяма и ще понесе един Грейм томас в подножието, ще е преливащо жълто до земята

и два Шекспира и две Мери Роуз и си готова
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dal »

:D Калико , шекспира докато стане на роза две години ще ни псува :nod:
Мари розето ще изпободе орталъка като минава да оправя катерачите , а греъм томас ще извиси снага без подпирачка ако е на предна линия и ще и клюма , ако не е вече решила утре можем подбра десетина цъфтежни храстови кълбета до метър и нещо
или да сложи остин , ама с внимателен подбор , щото отзад катерачите са в ярки тонове жълто и червено , а не пастелни чаени тонове котидж гардъни като повечето остинки :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

dal написа::D Калико , шекспира докато стане на роза две години ще ни псува :nod:
Мари розето ще изпободе орталъка като минава да оправя катерачите , а греъм томас ще извиси снага без подпирачка ако е на предна линия и ще и клюма , ако не е вече решила утре можем подбра десетина цъфтежни храстови кълбета до метър и нещо
или да сложи остин , ама с внимателен подбор , щото отзад катерачите са в ярки тонове жълто и червено , а не пастелни чаени тонове котидж гардъни като повечето остинки :D

сигурно си права Дал, и не помислих как ще стига катерачите да си обслужва, ама аз направо си представих едни отрупани до долу кълбета остинки тон в тон с горните рози, като водопади

всъщност тя каквото и да сложи отпред все ще пречи да обгрижва катерачите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
незабравка

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от незабравка »

Мястото е широко,мога да оставя някаква промеждутъчна пътечка за да се разправям с катерачите,остинки имам,искат м и се храстовидни. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”