Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Denis »

Ааа, мерси Калико, не е лошо и цветовете не ме дразнят, но знам, че можеше доста по-различно да стане :liubov2:
Медуза, щом ти е на място, дето ще го гледаш много, най-важното е много да цъфтят, и височината.
А и явно идеята е пастелни, а не ярки цветове, в т.ч. и сините-лилави. Х.Клум е доста ярка, но до Лавенд айс като височина и по-ярко петно пак ще е хубаво. Кремаво-жълти и пастелни избора е голям.
Но на повечето от пърпъл сините рози на цвета не може много да се разчита. Нали и аз се бях отнесла по тях и по картинките в нета.
Някъде си събирах инфо, сега само това намирам
http://forum.garten-pur.de/index.php?bo ... 27;start=0
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1446
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от kannamy »

С риск да повторя на някой запитването -имам дървена ограда пред която са засадени от по-бавно растящата туя.В момента е около 1,5 висока.Идеята ми е пред нея да сложа невисоки рози,т.е туята да им е като фон.Местото е почти цял ден огрявано от слънце.Дължината е около 8 метра.Плиииз дайте идея кои ще са подходящи
Последно промяна от kannamy на Авг 9, '13, 10:38, променено общо 1 път.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от milena02 »

Що не сложиш две-три почвопокривни?
dal

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dal »

kannamy написа:С риск да повторя на някой запитването -имам дървена ограда пред която са засадени от по-бавно растящата туя.В момента е около 1,5 висока.Идеята ми е пред нея да сложа невисоки рози,т.е туята да им е като фон.Местото е почти цял ден огрявано от слънце.Дължината е около 8 метра.Плиииз дайте идея кои ще са подходящи
на поулсен от унгарската има много подходящи и хубави , обаче как да ги препоръча човек като доставчика трябва да има човек едно наум , пък 8 метра са си поне едно 10-15 рози....
другия вариант е да огледаш темите за масив и за бордюри рози -там има предложения
третия вариант е от холандеца да си направиш филтър с височини и да си подбереш
мисля че някъде имаше едни списъци точно с изпитани сортове за някого , с височини до 1 метър , но не знам в коя тема са :daaa:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 381 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

Или цъфтежни флорибунди , ярки , нещо червено , оранж
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1446
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от kannamy »

Май ще трябва довечера да поровя по обстойно, но на първо четене -Buttercup,Melli Mello,Claude Monet,Paul Gauquin,Noir de Malicorne,Rose de 4 vents,,Diorescense,Elle,Teracotta,Tequilla Apricot Clementine и Sweet Pretty.Не всичките де,ще подбирам по цвят,издържливост и цъфтеж.Но ако имате забележки,мнооого ще ме улесните.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от milena02 »

Rose de 4 vents - само това не. На тази роза й изсъхват цветовете, преди да са се отворили като хора. При това засъхват много грозно, и рускините се оплакват от същото, т.е. не е само в моята градина. Есента мисля да я хвърля, даже не ща да я пробутам на някой съсед. Ако много я искаш, ще ти я подаря, но и ти ще я изхвърлиш на следващата година.
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1446
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от kannamy »

ааа веднага я махам от списъка.И добавям Lavender ice,Heidi Klum,Biedermeier,Pastella,Goldelse,Cinco de Mayo
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Димана »

Изображение

...ей тази стена. Западна е, 10 метрова, слънчева от към 9 сутрин до 13-14 ч. на обед. Асмата е на 1.80 м над земята. :hmmm: Чудих се сама с полезните съвети на Елена Кирилова, ама нещо не се осмелявам. Колко рози да взема, какъв вид и да цъфтят много. :D
Още малко и ще вляза в графа начинаещи наивни розари- да миришат, да цъфтят и да не се разболяват... :D :D :D
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от naa »

Според мен на тази стена може да си позволиш два реда - на задния ред високи увивни, на предния ред по-ниски.Според мен си вземи остинки 12-15 броя за ред, ако ги харесваш. Ти всъщност какво харесваш?
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”