Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

да, Файрито не става за картичка, не е Фара, :lol: , но не виждам какво друго ще следва наклона на склона, ще се впише естествено там и няма да се набива на очи със шарено. според мен всеки изправен храст там, бил той роза или друго, ще боде очите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от pantazieva »

calico написа:Вивиан, откажи се от тази идея за лаленца в краката на розите. Не е добра.
когато речеш да прекопаеш и наториш розата, ще ти пречат луковиците.
ако пък ги вадиш всяка година, ще нараняваш корените на розата
Калико,ти разби всякакви надежди и планове при мен :ufff: :ufff: :ufff: Поръчах незнайно количество луковици с надеждата да ги засадя точно в краката на розите,за да е цветно и през пролетта,но............ :ufff: :ufff: Какво да правя сега-в коя тема да се жалвам :cry: :cry: Защо да нараня корените на розите като ги махам :hmmm: -те не са ли по-дълбоко :hmmm:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 623 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Тя императрица Фарах стана 2м, както и се полага, но Cherry Maidiland например ,също почвопокривна е по-ефектна. Сега в горещините бързо падат цветчетата, не прегарят, просто окапват.

Изображение

Тук в дясно се вижда по-добре как изглежда .

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
denitsavm

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от denitsavm »

Ами почвопокривните рози са перфектен избор, но аз лично много им се ядосвам на продавачите, щото от 5 почвопокривни, които съм си взимала само 2 са такива - Medusa и Gärtnerfreude -Toscana Balconia. Освен това, ако ще се търси само почвопокривен ефект, няма да стане, те си растат и на височина поне 60-70 см., т.е. колкото файритата. Моето Fairy Queen също е перфектна почвопокривна роза, вече е на 3 години и е такава Изображение Помня на Деси старото розово файри, също имаше почвопокривен ефект... Реално каквато и да е роза не може да е толкова стелеща се, та да остане така ефекта на стеничката, щом е решила рози, ниските почвопокривни са най-прилични според мен за да подчертаят стеничката, но също и ниски флорибунди, които ще подчертаят височината ...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от milena02 »

Ами точно за това иде реч! Gärtnerfreude, Fairy Queen и Crimson Meidiland по средата ще свършат работа напълно. (ей, нещо на червено налитам днес!)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Имам от есента Austriana, едричък прост цвят, много хубаво червено и засега изглежда че клоните ще провисват а няма да стърчат както при повечето почвопокривни
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Denis »

meduza написа:Моля, препоръчайте ми роза, на височината на Absolutely Fabulous. Бях сложила Novalis, но расте много по-висока. Сега си мисля за Lavender Ice, Pastella, Sangerhauser Jubilaumrose, но не мога да реша коя :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Медуза,
на мен Абсолютлито ми е една от любимките, вече 3год.е, а и от мин.год съм я заместила, защото незаслужено съм я засадила отзад с разни жълти остинки и други добавяни на принципа- като не ти е ясно къде - в задния двор, пък после ще местя, но като гледам по-скоро нова градина ще направя :nod: Та есента и аз се чудех като я преместя - с какво и как.
Имам другите 4. За височината - ако пролет можеш що-годе да контролираш височината, то след това- не знам, тя избива да цъфти отвсякъде, дори и там където свършва дръжката на прецъфтялото, затова махам само цветовете, сигурно затова сега е ок. 1.70, а и доста се е ширнала. Не, че не можеш да режеш повече, но тогава и по-малко цвят ще има.
Тук е отпреди няколко дни /малко частично,от задната страна, дето няма кой да я види има още толкова/-за слънце и горещо е супер
Изображение
Имам ги и другите/всичките са 2г.садени по-мин.год./ - може би по-скоро да не са на една линия. Новалиса ще го стигне на височина, но и при мен цветовете му са грозни - на пек, и при дъжд. Лавендер Айса е по-ниска, Пастелата също, въпреки, че нещо се обърка тази година и има 2шиша висок втори етаж. Може би Sangerhauser Jubilaumrose най-става, но е на върл пек и може би затова цветовете и бързо опадат, а и прави малко по-големи почивки м-у цъфтежите.
Това, което си замислила като цветове ми харесва, сетих се и за блу еден, обаче е по-висок, а и понякога си е циклама. Може да видиш в розебуук, освен градините и темите как да ги комбинират, под доста от снимките с повече рози има коментари.
Иначе при мен, че нещо много се бях затормозила кое къде :lol: нещата са семпли :D , карам го петна по цветове
Малко в профил Абс.-, отпред Солерото, вляво Куин ъф Хартс и разни жълти-оранж.-апр.остинки , отзад бялата ограда- С Берж. още млад и нисък и.../като форма на цвета е миш-маш, но нямам нито време, нито сили да местя/
Изображение
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Как ще местиш тази пастелна прелест Денис
Красота!!!!!
Рядко се вижда такава нежност и красота и цветова композиция, без някой ярък цвят да се натрапва на очите
Поздравления за тази картина :tzvetentze: :tzvetentze:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от vivianna444 »

milena02 написа:Ами точно за това иде реч! Gärtnerfreude, Fairy Queen и Crimson Meidiland по средата ще свършат работа напълно. (ей, нещо на червено налитам днес!)
Милена :gush: благодаря за сортовете, веднага отивам да ги прегледам :angel2:

Калико, :tzvetentze: Дени :tzvetentze:
denitsavm

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от denitsavm »

Милена, имаш ли Crimson Meidiland? Това не е ли червена, доматено червена роза? :hmmm: Другите две са ярко цикламени и ако тази е по средата надали ще е голяма красота :hmmmmmm: А не ми се струва и почвопокривна
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”