Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от vanina_g »

calico написа:...

Ванина, Съмър Сонг на снимки е страхотна, и на живо цвета е неотразим. Имах забележки към нея по отношение на храста и цъфтежа, и то големи забележки. Първо тя вади едни дълги клони, до 1,70 м макар и да е рязана на примерно 40 см, на върха на тия клони цъфти с китки, в жегите е клюмнала още от 10 ч сутринта. Поне при мен не беше от най-цъфтежните, дори на първи цъфтеж няма да намеря отрупана с цвят снимка. Но най-зле от всичко й е формата на храста - тя е тясна, около 40 см, и висока, като сноп от пръчки е. Шведската кралица има такава форма на храста, но тя поне цъфти и не клюма. Та затова я махнах. Но може само при мен да е било така, въпреки че освен някоя и друга картичка досега не съм видяла хубава снимка на тая роза.
Да си призная, ако така се държи като храст, много ще ми хареса! Засадила съм я до една стенаичка 50 см висока и ако се подава над нея ще е супер! А в краката и - два клематиса - един висок и един от ниските - да се облекат краката! Малееее, ако съм уцелила комбинацията, ще е супер! :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

ами да! не това му се вика - да превърнеш дефекта в ефект.
понякога точно оголването е търсено, за да се направят комбинации
ще ти се получи :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

calico написа:И Господинов, тъй и тъй сме в темата, да ти препоръчам една роза на Остин, май не си спомням да я имаш- Eglantyne®.
Имам я calico, не можах да намеря друга снимка

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

малка ти е още, явно, затова не си и обърнал много внимание. Дано си я засадил на проветриво, че тя е от болнавите рози. И дано твоята не е такава кека като моята.
ето ми я, направи страхотен храст, над 1,70 и настрани и ....сърцето ми се къса за нея, :cry: но беше на много непроветриво място и дори и на първи цъфтеж си личат болните й листа.

Изображение

Изображение

имам някъде и картички на цвета, но ти я знаеш каква е столистна дипла, дълбока и ароматна, исках да видиш храста макар и снимките да са лоши
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

На проветриво е, да малка е, тая и беше 2 година при мен. :daaa:
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ins »

Здравейте! Става въпрос за най-ниската част в двора, там не сме правили нищо, напролет ще изорем и ще сея трева, там е входната врата, има дървена ограда дълга 20м. Първо мислехме да слоим туи-смарагд , но запленена от катерачите на Калико, казах че ще са рози, но какви :hmmm: Хайде Калико и другите розарки помощ :angel2: :mrgreen:
Имам една ужасна снимка, с натуриите под двата ореха на пътя ,вече ги няма /боклуците, не орехите/ Ще я сложа ,все може да се добие някаква представа.

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

еха :potekoha: 20 м ограда за рози :potekoha: :potekoha:

какво искаш и как си го представяш? Други подпори освен оградата ще има ли там?
колко часа на ден го пече пряко слънце?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ins »

Слънце го пече целодневно. Не знам, има ли нужда от допълнителни опори? Представям си го.., с рози по-големи от мен. :angel2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Да, то ясно че ще са по-големи от теб. Но има такива които ще стоят сами, изправен и здрав храст, а има и такива с меки клони или огъващи се клони, дето ще искат допълнителни опори. Има и катерачи с твърди клони дето пак ще искат опори, Едена е такъв, Елфа е такъв.
от тези които аз съм имала или имам, и стават около двата метра, а могат да стоят сами без опора, са Хайд Хол, Компасион и Гр. Томас.
Римозата ще можеш да я опъваш с въжета и да я връзваш за оградата, и Дарби ще можеш така.
Бел като се появи ще ти предложи и от тия които тя има, правостоящи и без опора.
а и другите ще се включат.
трябва да са около 1,50 до 2 м, ако са по-високи ще има проблем за опорите

а можеш и да засадиш ред по-ниски храстови, да кажем около 150 да са. Доста остинки правят тая височина - Пилгрим, Крокус, Джеймс Галуей, Спирит оф Фрийдом, Скиптъра и доста още
от дргите рози също има отлични, трябва да кажеш какво предпочиташ- като размер, като цвят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ins »

Дарби и еден ще има задължително. Другите предпочитам да стоят изправени без опори. Друг въпрос също е колко рози да разположа там и на какво разстояние?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”