Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
misty
Виенско кафе
Мнения: 383
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:29
Местоположение: Казанлък

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от misty »

Munstred wood е нисичка - при мен не надвишава метър
с желаната от теб височина са примерно Lady Emma Hamilton, SPIRIT OF FREEDOM, Wollerton Old Hall
SPIRIT OF FREEDOM е с леко виолетови нюанси и стои добре и до жълта и до оранжева роза
Wollerton Old Hall би стоял добре между оранжевите Lady Emma Hamilton и Lady of Shalot
http://ytsim.snimka.bg/flowers/terasa-2011.593147" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ytsim.snimka.bg/europe/deutcshland-2011.596227" onclick="window.open(this.href);return false;
gospodinov

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от gospodinov »

Според мен Крокус и Мунстеад ще са, като Крачун и Малчо. При мен Крокус беше станал чудовище, за малкото място, което му бях отредил и се наложи да се разделим.
В сайта на Остин има много добро групиране на розите по размери.
https://www.davidaustinroses.co.uk/type ... ub---3.5ft" onclick="window.open(this.href);return false;
Това е групата на Мунстед small-medium 3.5ft. и можеш да си му харесаш другарче, с уговорката че за нашите условия остинките, често надхвърлят дадените размери.
Аватар
ton4o
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Сеп 18, '17, 19:26
Местоположение: област Бургас

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ton4o »

Благодаря за отговорите, misty, господинов :tzvetentze: Аз съм упорито говедо :angelche:
След толкова четене и ровене в нета имам два варианта: lady of Shallot, Jubilee Celebration, Graham Thomas, Abraham Darby, Crocus Rose
или по-ярката комбинация с редуване по височина: Lady of Shallot, Thomas A Becket, Graham Thomas, Moonstead Wood, Crocus Rose.
Цветово клоня към втория но не знам дали ще се получи, но ще се радвам на всякакви предложения.
:ufff: довечера май ще сънувам рози...отново.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

е как Гр. Томас до Муунстед Ууд, не прави тая грешка.

като се прави редица от рози цветовите комбинации не са определящи, не са на първо място и не са приоритет. Обемите и размерите са важни, цветовете идват после. А ако редицата е само от остинки, цветовете нямат никакво значение, всякак се комбинират
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ton4o
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Сеп 18, '17, 19:26
Местоположение: област Бургас

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ton4o »

Ще се доверя на съветите на опитните розари във форума :nod:
Чесно казано от розите ми G. Thomas е най-старата- 5 г., и най-голямата като размери, така че каквото и да сложа до него сигурно първите една-две години ще прилича на джудже.
Всъщност това, на което държа, е не толкова цвета на розата, а храста да не се нуждае от опора за да стой изправен.
Добре, а какво е мнението ви за първата комбинация?
Притеснявам се дали ще мога да угодя на Негово Величество Дарби...
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lilaby »

Някой може ли да каже нещо за Sombreuil ? Как е като растеж и здраве ?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

ton4o написа:Ще се доверя на съветите на опитните розари във форума :nod:
Чесно казано от розите ми G. Thomas е най-старата- 5 г., и най-голямата като размери, така че каквото и да сложа до него сигурно първите една-две години ще прилича на джудже.
Всъщност това, на което държа, е не толкова цвета на розата, а храста да не се нуждае от опора за да стой изправен.
Добре, а какво е мнението ви за първата комбинация?
Притеснявам се дали ще мога да угодя на Негово Величество Дарби...

е, как няма да му угодиш, виж само каква свита ще има :ieeemyzh:

според мен всичките ти рози от двете ти комбинации са съизмерими, само Муунстед е малка роза. Макар че при мен Джубиле целебрейшън да не можа да стигне размерите на Крокус примерно, но все пак около 120-140 си ги прави, а то останалото се оправя с рязане.

Лила, имах Сомбрьой - при мене боледуваше много, непрестанно, каквото се сетиш. И също така непрестанно цъфтеше. Не беше и от много зимоустойчивите, все имаше по някой измръзнал клон. Иначе е бързорастяща, доста нови клони вади, ароматна е. На слънцето прегаря, при мен беше на 12 часа пек, може това да не й понесе, не знам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lilaby »

Благодаря, calico, ще се пробва :stiskam:
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lilaby »

Искам още нещо да попитам - как да разбирам това, че при "Холандеца" Sombreuil и Colonial white се продават като два различни сорта, а според helpmefind.com са един и същ сорт?
Аватар
ton4o
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Сеп 18, '17, 19:26
Местоположение: област Бургас

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ton4o »

Благодаря, Калико :tzvetentze:
То се е видяло, че почитателите на Дарби ще се увеличат с още един :tzvetoman:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”