Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Havga написа: Юни 24, '19, 12:37 Благодаря ви дами, вероятно ще изчакам поръчките есента, макар и търпението да не ми е силна черта. В Незабравка има Минерва.... Ще чета още...
имам и Минерва, нищо особено. Тя и като цвят не е точно лилава, или поне това което си представя ТМ. Тя и Хайди Клум са в една гама, пурпурно. В тази гама е и Мунстед Ууд, но сигурно го имаш, а и за мъжа ти едва ли това е точно лилавия цвят, който иска.
но пък не пречи да му вземеш поне три лилави в различни гами, аз бих направила така, нали е за него :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Havga »

calico написа: Юни 24, '19, 12:51
Havga написа: Юни 24, '19, 12:37 Благодаря ви дами, вероятно ще изчакам поръчките есента, макар и търпението да не ми е силна черта. В Незабравка има Минерва.... Ще чета още...
имам и Минерва, нищо особено. Тя и като цвят не е точно лилава, или поне това което си представя ТМ. Тя и Хайди Клум са в една гама, пурпурно. В тази гама е и Мунстед Ууд, но сигурно го имаш, а и за мъжа ти едва ли това е точно лилавия цвят, който иска.
но пък не пречи да му вземеш поне три лилави в различни гами, аз бих направила така, нали е за него :angelche:
На него ще му хареса Новалис, ако е вярно това, което казват, че бие на сиво :) Но все пак, ще я обгрижвам цяла година, затова ми се иска да е цъфтежна.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от cherry_23 »

Искам да сложа на една ограда два катерачи, повторно цъфтящи и с много силен аромат. Кои бихте ми препоръчали?
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1210
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 245 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lilaby »

Havga написа: Юни 24, '19, 12:37 Благодаря ви дами, вероятно ще изчакам поръчките есента, макар и търпението да не ми е силна черта. В Незабравка има Минерва, в Оакплант - Новалис. Май ще чета още...
При мен Минерва си е лилава и много ароматна, развива се чудесно на полусянка. Munstead wood е по-червеникава и тъмно наситена, също ароматна. От всичко, което изчетох а и видях за Новалис, реших да не я взимам - тази роза рядко има задоволителен вид, трябва й навес против дъжд и полусянка, става много висока с цъфтеж по върховете.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Силве, Новелис не е за контейнер. На много места става и до 1,5 м. В същата гама е Лавендер Айс, Лавендера го имам, от Новалиса се отървах. Лавендера е цъфтежен, до около 60 см кипро малко храстче с големи цветове
Държи цвета много, дъжда не й пречи.

ето я
Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dar »

cherry_23 написа: Юни 24, '19, 13:49 Искам да сложа на една ограда два катерачи, повторно цъфтящи и с много силен аромат. Кои бихте ми препоръчали?
Чери, от Тутти знам, че много добри са Гертруд Джекил и Мадам Исак Периер.Първата е доста бодлива. Аз на арка сложих Зеферине, но при някои не повтаря. При мен е втора година ще видя дали ще има още вълни.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Havga »

А сега де, и двете, Минерва и Лавендър айс ми харесват :)))) И двете са миризливи! Кажете сега коя се петносва и маносва или и двете :)?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Силве, твоите рози са в саксии, и като така не са долепени една до друга, не са твърде грамадни и ти успяваш да ги опръскваш добре отвсякъде. Тъй че няма да имаш проблем със здравето дори и на не дотам здравите рози. Пръскането на рози в саксии против болести и акари е задължително, и трябва да е повече отколкото в градината. Проблема според мен при лилавите ще е прегарянето на слънце, и височината на храста. Минерва е около метър при мен, и расте колоновидна, може би щото е затисната отстрани. Но и цвета е доста дребен, нищо впечатляващо. Бих ти извадила и пратила моята, но е доста стара, а и не я харесвам, и няма как да пращам нещо дето аз не харесвам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от maranta »

Към Минерва нямам забележки! Не е боледувала при мен. На шарена сянка е, под една праскова :dovolen: Изображение
Не намирам сега друга снимка, на която да лилавее повече :oops:
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1210
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 245 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lilaby »

Havga написа: Юни 24, '19, 14:58 А сега де, и двете, Минерва и Лавендър айс ми харесват :)))) И двете са миризливи! Кажете сега коя се петносва и маносва или и двете :)?
Според мен Lavender ice е по-подходящ за балкон, където в близост има стени които се нагряват и допълнително излъчват топлина. Но не съм забелязала да е ароматен.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”