Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Тутти »

Ins, и в Бритрозако и в Оакплантс има много добри катерачи. Освен тези, които се споменаха дотук, има и Лагуна, Жасмина в Оакплантс. А в Бритрозако Дарби, Бенджамин Бритън, Короната на принцеса Маргарита, Виж ги, налични са. До пролетта може и да не останат. Пролетта също става и с поръчка, прецени си. Аз не бих сложила само рози, защото зимата ще ми е тъжна гледката. Ако има иглолистни през интервали, ще е по-красиво. Розите на два метра отстояние от иглолистни и от други рози ще изглеждат добре. Иглолистните открояват розите, според мен, достатъчно е три едри вечнозелени къта, за да им се радваш и в зимния сезон.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ins »

Да, права си за иглолистните, не случайно пред къщата и около басейна си направих иглолистен кът с доста иглолистни. Ще стои добре едно хопси синьо и другите ще ги измисля. Много благодаря за безценните ви идеи и съвети.
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от popov »

В Бритрозако всички погледнете. Има чудни рози на съвсем прилични цени. Може за всеки да има по нещо.
Инес Састре за 8 лв. си е егати промоцията :nod: А, между другото е страхотна роза. Не съм давал предложения в класацията, ама тя наистина не спря да цъфти цяло лято. И държи дълго цвят, и са едни букети по десет, по петнайсет цвята.
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Оля »

Аз съм доволна от моя Чипъндейл. Стана голям, равномерен храст, около 150 - 180 см. Хубаво цъфти на първа вълна, няма черни петна и не ми боледува по принцип.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Ава_и_мама »

В Бритрозако Едена под друго име ли е? Аз ли не го видях?? :hmmm: 8-)
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

като сме се отклонили - в Бритрозако има и Принца на Монако , на съвсем прилична цена
а в Оакплантс - Хенриета Барнет
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от zeleno »

Ава_и_мама написа:В Бритрозако Едена под друго име ли е? Аз ли не го видях?? :hmmm: 8-)
https://britrosaco.com/%D0%BA%D0%B0%D1% ... DE-RONSARD" onclick="window.open(this.href);return false;
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dar »

calico написа:Пепеляш, отлчно е нараснал твоя Чипъндейл, мога да мечтая само за такива висоти
виж сега моето кюфте, ей тук за мащаба да видиш
оградката е на бетонов фундамент, който е около 30-40 см. Виж кюфтенцето (под клематиса) е малко по-високо от фундамента.
вляво на на нея Кардинал Хюм изглежда гигант, а е около 100-120 см
нека и други се изкажат как расте Чипъндейл, че да не рискува Инс.

Изображение
Оххххххххххххх, Калико разби ме с тази снимка :gush:
Сега почвам да умувам дали да не завзема два метра ширина от зеленчуковия двор и да сложи ММ такава ограда и да си сложа отпред розичкииииииииииии :hmmm:
Хем да ми скрий зеленчука, хем да имам още красоти. А дали няма да се засенчат доматите и краставиците? :hmmm: То слънцето е високо лятно време, двора е с южно изложение, та усещате ли колко малко ми трябва и хоп в розения капан. Лошото е, Калико че съм преписала от теб Хайд хол и Маргаритата до една ограда, Кардинал Хюм в един ъгъл е сложен, та се чудя кои може да сложа евентуално на тази цветна преграда. Поръчах сега Еден без да знам къде ще е, но направо ме побърква тая роза, то кат се замисля мъж не съм искала тъй както Едена. Ще се затрапи утре, че ще му мисля напралет ако съм живо здраво.Та какво мислите по тоя въпрос? Жалко е, че не мога снимки да качвам от служ. компютър.Но дължината на зеленчуковия двор е към 12-15 м.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Ава_и_мама »

Зеленко, :tzeluvka: :gush: :tzvetentze:

Поръчах си 2 бр. :ieeemyzh:
dani6
Kафенце
Мнения: 36
Регистриран на: Юли 19, '11, 15:33

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dani6 »

Може ли някой да ми каже нещо за Kybana как се развива при нашите условия, Поръчах Бенгали, но я няма и ще ми изпратят роза Kybana .не намирам информация за нея, Някой има ли я?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”