Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ins »

Здравейте! Става въпрос за най-ниската част в двора, там не сме правили нищо, напролет ще изорем и ще сея трева, там е входната врата, има дървена ограда дълга 20м. Първо мислехме да слоим туи-смарагд , но запленена от катерачите на Калико, казах че ще са рози, но какви :hmmm: Хайде Калико и другите розарки помощ :angel2: :mrgreen:
Имам една ужасна снимка, с натуриите под двата ореха на пътя ,вече ги няма /боклуците, не орехите/ Ще я сложа ,все може да се добие някаква представа.

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

еха :potekoha: 20 м ограда за рози :potekoha: :potekoha:

какво искаш и как си го представяш? Други подпори освен оградата ще има ли там?
колко часа на ден го пече пряко слънце?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ins »

Слънце го пече целодневно. Не знам, има ли нужда от допълнителни опори? Представям си го.., с рози по-големи от мен. :angel2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Да, то ясно че ще са по-големи от теб. Но има такива които ще стоят сами, изправен и здрав храст, а има и такива с меки клони или огъващи се клони, дето ще искат допълнителни опори. Има и катерачи с твърди клони дето пак ще искат опори, Едена е такъв, Елфа е такъв.
от тези които аз съм имала или имам, и стават около двата метра, а могат да стоят сами без опора, са Хайд Хол, Компасион и Гр. Томас.
Римозата ще можеш да я опъваш с въжета и да я връзваш за оградата, и Дарби ще можеш така.
Бел като се появи ще ти предложи и от тия които тя има, правостоящи и без опора.
а и другите ще се включат.
трябва да са около 1,50 до 2 м, ако са по-високи ще има проблем за опорите

а можеш и да засадиш ред по-ниски храстови, да кажем около 150 да са. Доста остинки правят тая височина - Пилгрим, Крокус, Джеймс Галуей, Спирит оф Фрийдом, Скиптъра и доста още
от дргите рози също има отлични, трябва да кажеш какво предпочиташ- като размер, като цвят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ins »

Дарби и еден ще има задължително. Другите предпочитам да стоят изправени без опори. Друг въпрос също е колко рози да разположа там и на какво разстояние?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Мислиш ли да има и нещо друго, освен рози там? искам да кажа във височина- някоя туя, или елха или храст

иначе на 20 м ограда и ако е само големи рози са около 12-13 рози, а може и 10, ще се ширят добре.

към Дарби и Еден добави и Елфа, и той със тяхната структура.

не забравяй и Короната на Маргарита, тя ще стои самостоятелно на 150 височина.
тия размери естествено са за третата и после години
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от ins »

По оградата само рози-10 бр , а да разчупя правата линия мисля лавандула, ехинацеи и др. Значи трите са ясни ДАрби , Един и Елф , а останалите 7 :hmmm: :ieeemyzh:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Инс, забрави за лавандули и ехинацеи пред големите рози, забрави изобщо за нещо пред тях. Това не са ти чаени хибридчета да ги обикаляш отвсякъде. Хайд Хол например ще ти влезе навътре към двора два метра, какви лавандули там, и защо, и как ще режеш розите?
освен това повечето няма да имат оголени крака, що да ги скриваш с лавандули

виж например Гр.Томас как цъфти до долу. Той е до мрежа около 150 висока, и я минава с две педи още преди втория цъфтеж.
никъде не е привързан, напред е около 1 м, ше е още ако не го режа че е до зеленчука.

Изображение


никоя от розите които ще сложиш няма да е двуизмерна прилепена до оградата, освен ако не търсиш точно такъв ефект и не ги избираш такива. Но там дарби и Еден няма :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

тук леко можеш да видиш "профила" на Хайд Хола- от оградата до предната му линия са два метра.
ММ вика и крещи всеки път като се наложи да коси тревата отдолу

Изображение

къде място там за лавандули и пр, и дали изобщо ще се забележат?

тук е още по-ясно - мрежата на вратата се вижда

Изображение


извинявай, че качвам тия втръснали снимки, ама трябва да се убедиш че не може големи рози и някакви си там дребни неща в краката им.
Те сами със своите обеми ще си разчупят линията

погледни и Гирляндите на Амур, и те нямат нужда от опора, и те 1,5 м напред от оградата

Изображение

качвам и говоря за тези рози, щото тях имам и са на ограда. И щото са изпитани във времето и знам че ще имат такъв ефект, ако го търсиш
нека и другите кажат за други рози, при тях както са...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от pepelqshka71 »

Аз ти предлагам чипъндейл, дават я до 120, но при мен мина 150см, хубав стегнат храст, обилно цъфтящт.
http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid/chippendale/" onclick="window.open(this.href);return false;

Грахам томас. И нея дават до 120, но и тя стигна около 150см., че и повече. Също обилно цъфтящ стегнат храст.
http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... am-thomas/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”