Рози за огради - препоръки, обсъждане

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Би могла да започнеш от парите, които си склонна да дадеш за рози .Съответно,се търси от къде могат да бъдат намерени тези /такива рози .За 20 м ограда ще ти трябват горе долу 20 рози. Ти вече си захванала рози ,съветът ми е да се ориентираш по височина и вид на храста ,за да имат някакъв изглед .Цветовете ,за мен ,не са много важни .
Nina123
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 5, '20, 21:44

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Nina123 »

libra написа: Май 6, '20, 18:57 Би могла да започнеш от парите, които си склонна да дадеш за рози .Съответно,се търси от къде могат да бъдат намерени тези /такива рози .За 20 м ограда ще ти трябват горе долу 20 рози. Ти вече си захванала рози ,съветът ми е да се ориентираш по височина и вид на храста ,за да имат някакъв изглед .Цветовете ,за мен ,не са много важни .
Libra, първо благодаря на одговора. Според вас какъв вид на храс ще отговаря там? Аз разглеждах в енцикопедията, едните стоят исправени, не много разклонени, а другите са по разклонени. новобранец съм на тема рози :) колкото за купуването на розичките ясно е че няма да е на един път,може и да следя есента хората от форума видях че дават резници, аз не бързам. Проблема ми е само да избера розички които да паснат там и да е красиво. Доколкото разбрах трябва да са ЧХ - те не растяли до 1-1,5м. или греша?
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Трябва да знаеш към какви рози се стремиш -ЧХ,флорубинда или катерливи,най-общо. Не знам какви са ти представите .Категориите са малко условни и понякога объркващи .Сега започват розите,следи темата и си харесай рози ,които в последствие можем да доуточняваме . Ще виддиш и идеи,които да ти помогнат в твоя избор.
ЧХ са тесни ,изправени -1-1,2 .Малко ми е трудно да им определя официалната височина,нямам много такива
Флорибунда -по -разперени , с китка цветове на клона.
За катерливи - към 2 метра и нагоре .
Всички тези размери са в по-широки граници ,според разни фактори .
Nina123
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 5, '20, 21:44

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Nina123 »

Мисля ЧХ или флорубинда определено. Храстовидните са мого високи. А катерачи - не. Може ли да ми помогнеш къде мога да намеря ваши снимки реални и нещо за розата ( ако има такава тема във форума)? Извинявай но два дена съм тук и още ми е трудно.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

viewforum.php?f=25 Целият раздел рози
viewtopic.php?f=25&t=9028 рози 2019
viewtopic.php?f=25&t=1216 английски рози на дейвид Остин
viewtopic.php?f=25&t=2999 ЧХ
Много снимки вероятно липсват ,за това ти препоръчвам да гледаш темата за тази година.
Nina123
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 5, '20, 21:44

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Nina123 »

благодаря ти за помоща :dovolen:
Nina123
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 5, '20, 21:44

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Nina123 »

и още малко помощ :) има ли някъде да видя розите които се продават или няма само такава тема.
Извинявай за многото въпроси :)
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от apis »

Nina123 - тема ,,Размяна,продажба на поръчкови рози,,
и в сектор ,,Пазар,, - тема ,,Продавам,,.
Nina123
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 5, '20, 21:44

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Nina123 »

Мерсиии :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”