Рози за огради - препоръки, обсъждане

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1478 пъти
Получил благодарност: 1445 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Тутти »

Различно,според случая. Но все пак гледам да не е по-малко от петдесет сантиметра.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1478 пъти
Получил благодарност: 1445 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Тутти »

Изображение
Виж тук вече не личи как точно са хоризонтирани клоните. Скри се грозния дувар, все не го довършваме с мазилка и затова насадих рози. Всъщност отзад на дувара има три стоманени въжета със силиконово покритие, хоризонтално разположени и прикрепени с дюбели и стоманени телове. От железариите, или строителните магазини. Клоните на розите са вързани, но не плътно до оградата, за да дишат, леко висят напред на едни гумени връзки, но може и с друго да ги вържеш. Аз използвам гумени, защото са зелени и много еластични, не горят от слънцето, не нараняват розите и са здрави.
Това е снимка от миналата година, също не беше зле.
Изображение
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от prijatel62 »

:dovolen: Добре изглежда. Ако трите стоманени въжета са наравно с колонките, значи са изнесени няколко сантименра навън от стената.
След като видях преди време тази снимка на рамблер(а моите катерачи не са ;) ), идеята ми беше да поставя дюбели, на 40-50-80см. един от друг хоризонтално и да прикрепя клоните, докато са млади още, към тях без телове. :hmmm:
viewtopic.php?f=25&t=4219&start=105#p675320
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от firefly »

Бих искала да помоля за съвет по-опитните от вас :angel2: Става въпрос за една схема с пет рози за ограда, които ще заемат централно място. Качвам файл със снимки и имена на рози, питането ми е дали е добро съчетанието откъм височина и форма на самите храсти, много ще се радвам на мнения :idea1:

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Kakво имаш предвид за ограда?
gospodinov

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от gospodinov »

Мунстед и Боскобел не са големи рози а Л.Рококо е ЧХ съвсем различно като структура.
Ако ти харесват Остинки, най- добре да комбинираш само такива.
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Vasi »

Firefly, на картинка всичко изглежда добре, но както пише gospodinov, това са различни типове рози, и ако ти харесват Остинки, избирай само от тях. Мога да се изкажа за първите 2: чудесени са и двете като Boscobel ще стигне докъм 150 макс и ще ти е по-висок от MWood с едни 50 см. Не бих ги сложила заедно,още повече MW е колкото висок, толкова и широк, докато Boscobel стои по-прибран . Остинките по принцип се съчетават всякък. Трудно се намира роза, която да се впише с тях, на мен все ми стои като “кръпка”, но това си е мое мнение и не го налагам.
Каква е тази ограда?
"A garden that is finished is dead."
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от firefly »

Ами оградата е съвсем обикновена телена, висока към метър и 50-60см. Става въпрос за стара селска къща, която сме се захванали да превърнем в лятна вила малко по малко. Иначе и на мен за Lemon Rococo ми беше съмнението основно заради типа храст... Munstead wood и Boscobel ги имам повече от 2 години в големи саксии гледани и много ги обичам и двете. Просто съм решила на есен да ги засадя в земята, след като я има тази възможност вече. Проблемът е, че се чудя доста за подредбата - харесвам Остинките и то много, но все пак не искам да си ограничавам градината само с тях... :idea1:
gospodinov

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от gospodinov »

Принципно е така firefly добре е да има разнообразие. Но ако си решила да имаш 5 Остинки примерно, групирай ги заедно, до оградата. Рококото ще се чувства добре при другите ЧХ, така ще се получи много по хармонично разпределение.
Тук има доста Остин фенове, могат да ти препоръчат подходящи рози.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от zeleno »

Изображение

Изображение

Русалка на две години
три метра клонче , промъкнало се под навеса
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”