Рози за огради - препоръки, обсъждане

Публикувай отговор
bell

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от bell »

jenni написа: Виждате ли някоя, която няма да стои добре в редицата ?
Ще се оголват ли в основата :?:
Огловането в основата не зависи само от сортове рози, а от поведението и рязането на самата роза. Има катерачи, които са склонни да оголват, но те повечето имат гени на чаени рози /това по мои наблюдения/. Ти имаш такива в списъка, но това не значи, че ще оголват. Внимавай с рязането, просто не ги чисти в основата и ниските части, малките разклонения. Розите на Либра са образец за облаци, които нямат оголено. Виждам, че имаш Елф и ще ти дам пример с него. Виждала съм го при Либра - облак е, при Елена голям, висок, не оголен обемен конус, при мен е оголен в основата и също е много висок. Не иска да изкарва клони в ниското. Ето, ти една и съща роза в три различни градини, колко е различна. Затова едва ли някои може да ти каже кое ще оголва и кое не.
С годините, като понаправят струкутура ше видиш кое как се държи и ще режеш. Ако, искаш някои може да ги правиш стъпаловидно с ниски предни клони и високи задни и странични. Варианти за рязане има много, но първо трябва да се развият.
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от jenni »

Благодаря ви, много момичета :gush:
Тутти,не съм мерила точно разстоянието ,но е над 20 м .и мисля ,че за тези рози ,ще мога да спазя отстоянието една от друга ,а имам и възможност за достатъчно отстояние и от стената .За конструкцията ,имам идея ,а и уговорка с мъж ми :dovolen: че ще се справи със задачата ,но ще е догодина .Да ,искаше ми се и нещо зелено между розите да има ,но някак си не мога да го измисля :snif: нито като растения ,нито като визия.Толкова много градини и идеи разгледах, и разглеждам ,с надежда за просветление ,но уви :hmmmmmm:
alina ,всеки съвет и идея са :daaa:
libra,единственото ,което мога да направя за момента по оградата е да боядисам бетона .Грозните метални платна ,могат да се отремонтират от страната на съседа и се надявам да имам поне година време докато пораснат розите до тази височина.
Titania ,розата която предлагаш е страхотна :daaa: отива в списъка ;) А New Dawn,ще си търси друго място :dovolen:
bell

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от bell »

Не споря, но не бих махала New Dawn. Жени, имаш много дълга ограда и много място пред нея, ама много, направо мечта за подобни рози. Просто бих й оставила повечко място от останалите рози и хоризонтирала. Ако, искаш сложи я като крайна роза и следващата да е на два метра от нея и готово. Тази роза може да ти покрие голямо пространство и е хубава. Идеална за фасади и огради, мека и лесна за подвеждане. А, за рязане едва ли има роза катерач, която да не иска сериозно кастрене след четвъртата година.
Изображение
Изображение

Ето, и един образец като облак, майсторско рязане за мен :daaa:

Изображение

Роза мечта :liubov2:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от jenni »

Благодаря bell,
попитах ,защото мислех ,че си има и такива рози ,които си се оголват в основата ,по някакви си техни причини и закономерност/ колкото и глупаво да звучи / :mrgreen: Явно ще се изучаваме и опознаваме в движение ;)
:gush:
bell

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от bell »

За нищо :tzvetentze: CLAUDE RABBE и Madame Jules Gravereaux ще ги наблюдавам с удоболствие как се развиват при теб. Обичам стари рози :tzvetoman:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от jenni »

bell,
съгласих се с разместването ,защото имам възможност, а и друго място /поне така мисля де :D където да и дам свободата да се вихри и да расте колкото и се иска ,без да се налага сериозно подрязване .Дефакто дворът ми е все още незаселен :hmmmmmm:
Мда ...........ще обмисля нещата и отново ще поразровя за инфо .
Благодаря отново :gush:
Deleted User 2919

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Deleted User 2919 »

jenni написа:bell,
съгласих се с разместването ,защото имам възможност, а и друго място /поне така мисля де :D където да и дам свободата да се вихри и да расте колкото и се иска ,без да се налага сериозно подрязване .Дефакто дворът ми е все още незаселен :hmmmmmm:
Мда ...........ще обмисля нещата и отново ще поразровя за инфо .
Благодаря отново :gush:
Аз на вътрешната част на бетоновата част на ограда и камената реших да напрявя "гръцки" ремонт, варосвва се ..Ще направя разтвор:вар, емулсиона боя или латекс , пясък.Попълват се пукнатините.Евтино.
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от jenni »

alina написа:
jenni написа:bell,
съгласих се с разместването ,защото имам възможност, а и друго място /поне така мисля де :D където да и дам свободата да се вихри и да расте колкото и се иска ,без да се налага сериозно подрязване .Дефакто дворът ми е все още незаселен :hmmmmmm:
Мда ...........ще обмисля нещата и отново ще поразровя за инфо .
Благодаря отново :gush:
Аз на вътрешната част на бетоновата част на ограда и камената реших да напрявя "гръцки" ремонт, варосвва се ..Ще направя разтвор:вар, емулсиона боя или латекс , пясък.Попълват се пукнатините.Евтино.
Странна комбинация :hmmm: бих искала да видя как се е получило :daaa:
Deleted User 2919

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Deleted User 2919 »

Забравих, че трябва да се сложи 100 г сол за да не цапа боядисаното. Пясък се слага да се запълват пукнатините, боята вместо лепило
3 кг вар се разбавя с 1 л вода, се разбърква
100г сол
една купа, средна, пясък,просят,(или мраморен прах, бял)
1 кутия боя,емулсионна или латекс , бяла.
Размесва се и се добавя вода до 10 л, разбърква се добре..
Ако намериш бял мраморен прах, и го сложиш вместо пясък, още е по-хубаво..Аз не го намерих и сложих бял пясък.
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от jenni »

Благодаря Алина :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”