Рози за огради - препоръки, обсъждане

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от gospodinov »

Мунстед и Боскобел не са големи рози а Л.Рококо е ЧХ съвсем различно като структура.
Ако ти харесват Остинки, най- добре да комбинираш само такива.
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Vasi »

Firefly, на картинка всичко изглежда добре, но както пише gospodinov, това са различни типове рози, и ако ти харесват Остинки, избирай само от тях. Мога да се изкажа за първите 2: чудесени са и двете като Boscobel ще стигне докъм 150 макс и ще ти е по-висок от MWood с едни 50 см. Не бих ги сложила заедно,още повече MW е колкото висок, толкова и широк, докато Boscobel стои по-прибран . Остинките по принцип се съчетават всякък. Трудно се намира роза, която да се впише с тях, на мен все ми стои като “кръпка”, но това си е мое мнение и не го налагам.
Каква е тази ограда?
"A garden that is finished is dead."
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от firefly »

Ами оградата е съвсем обикновена телена, висока към метър и 50-60см. Става въпрос за стара селска къща, която сме се захванали да превърнем в лятна вила малко по малко. Иначе и на мен за Lemon Rococo ми беше съмнението основно заради типа храст... Munstead wood и Boscobel ги имам повече от 2 години в големи саксии гледани и много ги обичам и двете. Просто съм решила на есен да ги засадя в земята, след като я има тази възможност вече. Проблемът е, че се чудя доста за подредбата - харесвам Остинките и то много, но все пак не искам да си ограничавам градината само с тях... :idea1:
gospodinov

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от gospodinov »

Принципно е така firefly добре е да има разнообразие. Но ако си решила да имаш 5 Остинки примерно, групирай ги заедно, до оградата. Рококото ще се чувства добре при другите ЧХ, така ще се получи много по хармонично разпределение.
Тук има доста Остин фенове, могат да ти препоръчат подходящи рози.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от zeleno »

Изображение

Изображение

Русалка на две години
три метра клонче , промъкнало се под навеса
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от zeleno »

чудех се къде да я сложа
една роза в Гватемала
Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Lizi »

firefly написа: Авг 23, '18, 23:07 Ами оградата е съвсем обикновена телена, висока към метър и 50-60см.
При мен остинките минаха два-три метра височина . С тази ограда 50-60 см не мисля че е удачно да садиш остинки.
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от firefly »

Lizi написа: Окт 16, '18, 09:00
firefly написа: Авг 23, '18, 23:07 Ами оградата е съвсем обикновена телена, висока към метър и 50-60см.
При мен остинките минаха два-три метра височина . С тази ограда 50-60 см не мисля че е удачно да садиш остинки.
Lizi, оградата е метър и 50-60, не само 50-60 см :) А и моите Остинки са от по-дребничките - Munstead wood, Lady Emma Hamilton, Molineux и Boscobel, за сега за две години не са миналаи 1,50 :nod:
marusq.taseva
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Апр 22, '20, 09:49

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от marusq.taseva »

Имам нужда от помощ!Искам да направя оградата си пъстра шарена,но и по олътна за да не виждам съседите.Височината на иградата е 2.50 и свободната дължина е около 7метра.Оградата е с западно изложение,но е огрявана от слънцето цял ден.В единия край сме направили асмалък за кивита които засадих края на тази година.
Молбата ми е да ме ориентирате за вид подходящ за тази ограда,както и да няма проблем с цъфтенето при рязане тъй като не съм от опитните градинари.
Предпочитам червен и тъмно розав цвят.
Също така дали някой от форума продава подходящи видове на не много високи цени?
Харесала съм няколко сорта ,но са доста скъпи-Laguna,Camelot,Martim,Melina.Ако са подходящи за тази ограда и някой продава от тези видове ще съм адски щастлива!

Изображение

Изображение
Nina123
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 5, '20, 21:44

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Nina123 »

Здравейте момичета, първо да се извиня ако нещо не е както трябва :) но за първи път пиша във форум. Нещо за розите ми - имам една розичка която си харесвам, като разцъфти ще ви я покажа ( ако успея да влезна в час разбира се) :D имам и още 8 които сам ги хванала от букет, ще ги видим тази година. Та и аз имам нужда от вашата помощ, по точно искам да засадя рози до мрежата ( на снимката която ще прикача) но незнам какви. Мисля да не са по -високи от мрежата, а дължината е 20м., да цъфтят колкото може повече и да са ароматни, е не е задължително всички :) . Много ще ви бъда благодарна на помоща.

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”