За начинаещите розари -с грижа и обич !

Публикувай отговор
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от patriciq95 »

Здравейте, имам въпрос. Имам от миналата пролет около 4 розички заложени от резник. Досега бяха под 11 литрови туби, но ги гледам, че доста са пораснали и са се разлистили. Високи са почти колкото тубите. Време ли е да ги открия или още е рано и ще ги опърли слънцето. Седят под туби, но без капачките понеже е много топло.
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Виола »

Открий ги в облачен ден, така ще се адаптират по-лесно.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от calico »

от миналата пролет и са още под туби? трябвало е наесен да ги откриеш още
откривай ги сега, но им направи сенчесто ако не са на сянка, щото листенцата им ще прегорят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от johnstalker »

calico написа: Мар 5, '19, 20:13 от миналата пролет и са още под туби? трябвало е наесен да ги откриеш още
откривай ги сега, но им направи сенчесто ако не са на сянка, щото листенцата им ще прегорят
Не разбирам от рози и с риск да бъда нахокан искам да спомена, че ако тубите са прозрачни и по-точно от минерална вода няма риск листата да изгорят.. защото тубите нямат UV-покритие. По-вероятно растенията да се сварят в тях.. при тези прогнози на времето през следващите дни. :hmmm:
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от patriciq95 »

Миналата пролет заложих резниците, но зимата ги покрих с туби за да не измръзнат и да не ги вали сняг. На леко сенчесто място са с цел през пролетта да не ги опърли слънцето.
Да тубите са прозрачни, до сега не съм имала проблеми и лятото бяха покрити, но им задържаше влага шишето, а и съм махнала капачката да влиза въздух и уж да не се сварят. Дано не съм сбъркала, но понеже до сега не съм залагала резници и не знаех. Ще ги открия. Благодаря много на всички.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Havga »

Момичета, искам да си купя аминокиселини за листно приложение. Може ли да ме насочите към марка и от къде да ги сдобия. Нещо “уау”, което да помага на хилави растения и неблагоприятни климатични условия :)
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от greeneyed »

Aз съм ползвала 2 години тера сорб фолиар, доволна съм , слагахме и на зеленчуците, 1 л е бутилката .
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 969 пъти
Получил благодарност: 1368 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от gevkati »

Havga, виж в сайта на фирма rastena.
От тях купувах вермикулит и ми направи впечатление, че имат много ‘уау’ препарати. За вкореняване, за цъфтеж ....
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Havga »

Мерси много момичета.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Havga »

greeneyed написа: Май 1, '19, 19:02 Aз съм ползвала 2 години тера сорб фолиар, доволна съм , слагахме и на зеленчуците, 1 л е бутилката .
Привет видях че си ме поправила в другата тема, но аз писах и на двете фирми които го прадават - на тази в Ямбол "Агростарт" и на тази в Стара Загора .И двете не вдигат телефоните..., т.е. не е ясно дали са приели заявката и дали изобщо ще се отзоват за 1л. Така, че ако имаш вече пътучка казвай :).

Гевкати, на тези на сайта им е пълно с продукти, но повечето нямат описания и не мога да се ориентирам.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”