За начинаещите розари -с грижа и обич !

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 615 пъти
Получил благодарност: 1100 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от greeneyed »

Сега ти е студено, Катюшка, но през следващите 2-3 дни ще омекне и можеш да ги засадиш директно в градината под бутилка. Аз съм слагала даже от един сорт 3-4 резника с 10 литрова бутилка над тях. Всичко се хваща, да знаеш, резниците са рязани с ъкъла си , ти знаеш да вкореняваш, така че .... давай! :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от katia »

greeneyed написа: Дек 20, '18, 12:19 Сега ти е студено, Катюшка, но през следващите 2-3 дни ще омекне и можеш да ги засадиш директно в градината под бутилка. Аз съм слагала даже от един сорт 3-4 резника с 10 литрова бутилка над тях. Всичко се хваща, да знаеш, резниците са рязани с ъкъла си , ти знаеш да вкореняваш, така че .... давай! :angel2:
:tzeluvka: :gush:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от calico »

аа, отивам и аз да залагам резници, още не е замръзнала земята, развълнувахте ме
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Leila123 »

calico написа: Дек 18, '18, 21:40 Лейла, сигурно е чаен хибрид. Щом е два метра, нищо й няма и спокойно можеш да я оставиш и така, тя явно е с яки клони. Аз не бих я рязала, дори и да се счупи някой клон, нали режеш ниско напролет.

ще ги орежеш, когато цъфне форзицията във вашия край, там дето са ти и розите.
остави ги сега, нека спят
calico, остана неорязана тая роза, както и другите. Ама те са млади. Ние преди месец и половина зазимихме на вилата и от тогава не сме стъпвали. Пролетта ще ги видя. Форзицията не знам кога цъфти там, ние обикновено ходим по-късно, че иначе е студено, но тая пролет може и да отскочим по-навреме да си нагледам цветята. :stiskam:
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от mysisu »

:?: И моите рози останаха неорязани. Нарочно. Тук съветите назад в темите са да се реже напролет. Но ... напъпили са сега. Ще измръзнат ли тези малки пъпчици? Рози на едно лято, т.е. съвсем млади /юбилея на принца, кап хорн, крейзи фор ю, феята, глоар де дижон, том-том/. На повечето има по десетина червенички подутинки в пазвите на неопадали листа - това ми прилича на напъпване. :snif: Дали това е проблем?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от calico »

няма нищо, те пъпки нови ще си извадят, спят вече. това че са млади не значи че не са устойчиви. Те резниците са още по-млади, и корен даже нямат, пък не мръзнат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от mysisu »

Тези пъпки ги нямаше преди една седмица. То и нарцисите са се подали. Студ не усетиха ли? Глупачета малки, бързат, бързат. Май усещат, че стопанката им чака с нетърпение пролетта. Проблем ще е с рязаното напролет, че аз трудно се решавам да режа неповредено. Ще я видим работата /и градинарката не млада, но нова/ :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от calico »

те са ти нови, нищо няма да им режеш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15876
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 1695 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Гео, граф »

На рождения ден на форума видях, помирисах и примрях по жълтата Цветелинка, която Ава беше донесла. Днес се присетих и я намерих в Брит Розако под името ABBAYE DE CLUNY . Моля ви, кажете ми да си я поръчам веднага, защото я искам, ама много я искам :slove: ! Отлично знам, че рози е най-добре да се садят наесен, ама аз я искам тутакси, тозчас и незабавно Изображение Изображение :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от cherry_23 »

Това е жълтата цветелинка в Бритрозако https://britrosaco.com/патентни/Роза-YE ... -ROMANTICA
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”