За начинаещите розари -с грижа и обич !

Публикувай отговор
vili_assenova
Дълго кафе
Мнения: 142
Регистриран на: Юли 10, '13, 08:16
Местоположение: София

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от vili_assenova »

олелеее, голямо местене е паднало..но то пък си е тръпка де, нали..а чимширчето в момента е без корен, в пясък е- ако пусне, добре
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от libra »

Ето нещо,което може да бъде в помощ:
http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=h ... CB0Q9QEwAA" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от незабравка »

vili_assenova написа:незабравка, толкова ли е голяма разликата между българските и останалите рози, то логично, де, ма защото и аз все повече се паля, не съм очаквала...поне да не се набутваме за проба- грешка ние лаиците, ми да се ориентираме своевременно..
Ами не са лоши и българските,но нали на производителите не им се плаща лиценз,та произвеждат само по-стари сортове.,понеже изглежда там контрола е по-слаб.Н е казват имената , а ги продават под номера,та после да си блъскаш главата коя ти е розата и как да намериш информация в нета за нея.Освен това ,като че ли растенията са по-слабички.
За форумните поръчки-тук момичетата от години проучват пазара и са се спряли на производители,които предлагат добро качество на прилични цени.Розите са с имена,винаги можеш да погледнеш в Help me find или Rosebook информация,коя как и колко цъфти,обича ли силно слънце,устойчива ли е на дъжд,на мана и черни листни петна и т.н.Отделно във форума постоянно се поместват снимки и се споделя информация,така ,че да си направиш сметката и да си приготвиш списък от желани рози за следваща поръчка. :dovolen:
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от lena »

Може ли някой, който има Blue for you да каже колко голяма става и какво да очаквам? Чета внимателно, но от 90-200 до 60-80 разликата ми се вижда прекалено объркваща. На какво разстояние от нея да садя други рози?
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от lena »

Уфф, пак ще питам. Дали ще е удачно до Blue for you да сложа Eyes for you и Eyeconic Lychee Lemonade или Eyeconic Melon Lemonade. Това цикламено блу не мога да си го представя, а искам да са "в тон", до колкото е възможно. А Midnight blue дали може да се впише в картинката? Имам много въпроси и много неизвестни, ясно е, че ще местя после, но поне нещо от някой, който ги е виждал, щото аз не съм :eeeh:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от milena02 »

Лени, има тема Съчетаване на розите по цветове. Тук едва ли ще ти отговори някой.
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от estrella74 »

lena написа:Може ли някой, който има Blue for you да каже колко голяма става и какво да очаквам? Чета внимателно, но от 90-200 до 60-80 разликата ми се вижда прекалено объркваща. На какво разстояние от нея да садя други рози?
На мен ми казаха, че става около 90-100 см., че и аз съм я поръчала.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
mama_li

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от mama_li »

Лена, имам Blue for you, сега му е втори сезон. Не се разпростира много встрани, пуска твърди прави шишове. Колко ще достигне във височина догодина - ще видим. Тазгодишният прираст беше повече от метър.

Eyes for you също са втори сезон при мен и са ниско, компактно храстче. Това е от личен опит с двете рози.
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от lena »

Благодаря! Ще му осигуря около метър ширина и назад :tzvetentze:
dal

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от dal »

lena написа:Благодаря! Ще му осигуря около метър ширина и назад :tzvetentze:
Лена , не е з а тази тема всеки ако пита и му кажат тук ще стане поредната мацаница
обаче Rosa 'Blue for you/Изображение в нашия климат не расте като в калифорния , където стари храсти може и да минават 2 метра заради топлината -практически няма сезони и вегетацията не спира
та ето като горе на китки цъфти и като стрижеш китките след цъфтежа и щем нещем при нас са около метър
юли август определено ги опърля слънцето -ако са на пълен припек
аз имам две , тази дето е на сянка е кежава и никаква , но тя е и по малка
цъфти обилно другата , храст на три четири години
това е моя снимка Изображение
Изображение и това
при леко засенчване е по синя /сивосиня
ето ти тук предпоследна е тя / и най ниска Изображение

метър и е много като свобода Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”