За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от dar »

От кога чакам някой да пише за тази роза.Голяма грешка направих като я засадих отпред пред оградата.Постоянно я пасат крави и кози независимо, че е оградена с телена мрежа. Поради тази причина е висока около метър.Най- вероятно ще я подаря на приятел. Толкова я исках, но не мога да я опазя.Чакам вашите снимки.
Клонче много ти е хубава розата.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от МГХ »

Моята я загубих из тръните до оградата. Вчера изрязах един три метров, тази година поникнал, салкъм и зад него се показа и розата. Без нито една поливка , без светлина даже , около 2 метра нежни клонки. Обещах й да се погрижа за нея и пролетта да я насоча по дувара. Ще изчистя и корените на салкъма и дивата лоза наоколо . Такива ми ти работи.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

Бел, благодаря ти! :liubov: Така ще направя!
Дар, измисли и местенце. Не бързай да я подаряваш!
РОУЗ

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от РОУЗ »

Много ми харесва тази Scarman's Himalayan Musk, клоните изглеждат меки и лесни за повеждане, а и толкова бърз растеж :potekoha: ...само зоната 6 b ме притеснява за при мен. :hmmm:
Ще следя как зимува при вас.

Clock, тази конструкция е много декоративна за такава роза, трябва да сложиш ребра с по-голямо сечение и да ги подпреш добре с дървени колони, както и да обработиш много добре дървото, после ще ти е много трудно, като се качи чудовището. :liubov2:
Кътчето ти е от любимите ми, много ми допада, толкова е автентично :liubov2: и е себе си :hihihi:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Daniela Pargu »

Клокче ,страхотна идилия си създала!Прекрасно е това местенце!
Представям си и розата по покривчето- мечтание :tzvetentze: :tzeluvka: :gush:
bell

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от bell »

РОУЗ написа: а и толкова бърз растеж :potekoha: ...само зоната 6 b ме притеснява за при мен. :hmmm:
Ще следя как зимува при вас.
6b си е на кантар за градини, като моята. Успокоявам се, че повечето муск рози са ми 6b зона, но си зимуват без никакви поражения, явно генетично не страдат. Този рамблер също има муск в него или поне в името си, де защото не знам родителските му форми. Ще го видим тази зима :daaa:

Аз като писах да не се прикрепя имах и други съображения. Миналата зима понеже рамблерите са меки рози и направо падат, когато са млади свалих няколко от тяк в снега /които позволяваха/.После си лежаха под големия сняг, януари и февруари на -20 и при топенето си бяха свежи и зелени без измръзване. Затова сега не прикрепям, превивам и т.н.т. есента особено млади рози с гъвкави клони. Това за моята градина, която е в ниска котловина на север и температури под -18, -20 са обичайни при това дълъг период, а не за ден, два. Сухият студ е най-коварен, но всичко под снега е свежо, то това сме си го писали, де.
Deleted User 2919

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Deleted User 2919 »

Засадих Анна Кои, ( Anna Coi® Dalanco )от поръчката, до оградата, върви лошо, цъфтя с розови ситни цветчета, а би трябвало да е така:

Изображение
РОУЗ

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от РОУЗ »

Беллисима, това само за млади рози ли, когато стане на повече години, вече няма да може да се сваля или? :hmmm:

Аз въртя, суча, ама пак за жълтата Лутеа си мисля :lol: , не ми излиза от акъла тази роза, любов от пръв поглед :liubov2: , готова съм на трети опит, пусти мерак.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

Момичета, благодаря ви!
ММ вече е алармиран и ще стяга здрава конструкция! :nod:
Бел, попивам всичко, което кажеш! Опита е най- големият учител!
Дани, и аз все така си го представям. Нацъфтялата роза по покрива - като бухнал захарен памук :dovolen:
Роуз, права си! С времето всичко заприличва на себе си!
Душата има много огледала. От нас остава да открием кривите.
Благодаря ви! :sbow:
bell

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от bell »

Роуз, вероятно само за по-младите рози. За развитите не ми е много ясно как ще ги свалям от поне 5 метра височина, ако са по покриви или по стълбове, дървета и кой знае колко в обем :shock: Това ще си е жива корида, дране и мушене, да увиваш бодилести клони с плащове :lol:
Eй, това чудо представяш ли си да го свалиш на земята и да го пакетираш :shock:
Изображение
Това и рускините не съм виждала да си го причиняват, все завиват, ама чак рамблери :D
Друг вариант е вадиш три, пет структурни клона на земята и оставяш останалото по височини, каквото измръзне. Завиваш с агривело и в снега и вероятно пролетта ще имаш някои стълб с цвят. Но, за мен ефекта на тази роза е в обемите.

Изображение

Лутеата все пак е 6b, а аз се боря с Mme. Alfred Carriere която е 7b зона :lol:
Има надежда да я пробваш и трети път :hihihi: те хората палми и банани гледат и увиват, та ние една кека няма да опазим :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”